Skocz do zawartości

Opony Zimowe - odczucia


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety przy kupnie autka można w formie gratisu wcisnąć wszystko byleby zawrzeć transakcję. A że nie pasuje to......

Wypowiedź kolesia z serwisu sugeruje bądź nieodpowienie ET felgi bądź jej szerokość lub jedno i drugie razem.

Podaj najlepiej kompletne parametry felgi tj. średnica (już podałeś), szerokość, ET, otwór centrujący, rozstaw śrub i wtedy bedzie mozna powiedzieć coś więcej co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmieniam zimówki na nowe i nastawiłem się na Pirelli SottoZero. No i przeczytałem post Wojtka. Ktoś jeszcze może potwierdzić, że tak szybko się zużywają?

Wojtek po jakich drogach jeździłeś? Może dużo autostrad było? :wink:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dużo autostrad, to są miękkie opony, podobnie będziesz miał z Dunlopami. Ja w miniony piątek zamówiłem komplet Continentali ContiWinterContact TS790 - ale nie ROF. 749zl/szt

 

Tak dla jasności - Pirelli jak dla mnie opona bezpieczna, miękka a więc dobrze trzymająca na suchym również, idealna do nazwijmy to "sportowej" jazdy zimą :)

 

Conti podobno jest dodatkowo utwarodzona, a jej ścieralność jest na wysokim poziomie, więc powinna przejechać więcej niż 15K km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wszystko kwestia stylu jazdy.

Teraz mam Conti 830P. 21 tysięcy i opony też do wymiany.

Skuszę się chyba jednak na te Pirelli, u mnie jazda głównie po śniegu i lodzie. Miękka opona powinna być na takie warunki lepsza.

Jak sobie radzisz na zwykłych kapciach? Wozisz jakiś zestaw naprawczy w aucie?

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zetce mam Nokian WR A3. I w sumie nie jest źle ale Z4 nie jezdze zima tyle co zwykla osobówką. Dlatego wolalbym oponę pewniejsza w prowadzeniu. Obecne Conti mi nie pasują, Goodyeara od lat omijam. Jest jeszcze Dunlop 4D...

Chyba jeszcze nigdy tak dlugo opon nie wybieralem. Jak baba w butiku z kieckami :lol:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu postawil na pirellki. Ja akurat zakupilem Bridge LM32 w rozmiarze 225 do 635d i powiem tak ... na suchym gorsza niz na letnich (wezsza i wyzsza guma troche plywa). Na mokrym juz sporo gorsza ale to wynika poczesci z szerokosci gumy , a po czesci z tego, ze asfalt rano i wieczorem robi sie momentami dosc sliski. Poczekam na obfite opady sniegu to bede mogl cos wiecej powiedziec o oponach .

Made In Poland :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam SottoZero(zwykle) w tym samym rozmiarze co lato(255/18 i 225/18).

Niestety nie pomogę Ci wiele w kwestii żywotności bo nawinąłem na nich dopiero jakieś 4-5tyś. km.

Trzymają OK przynajmniej na suchym i na mokrym, oczywiście jak na zimówki przy zimowych temperaturach.

Po śniegu i lodzie prawie jeszcze nie jeździłem więc tutaj się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym na Twoim miejscu postawil na pirellki. Ja akurat zakupilem Bridge LM32 w rozmiarze 225 do 635d i powiem tak ... na suchym gorsza niz na letnich (wezsza i wyzsza guma troche plywa). Na mokrym juz sporo gorsza ale to wynika poczesci z szerokosci gumy , a po czesci z tego, ze asfalt rano i wieczorem robi sie momentami dosc sliski. Poczekam na obfite opady sniegu to bede mogl cos wiecej powiedziec o oponach .

Made In Poland :norty:

 

A nie hałasują Ci te opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu postawil na pirellki. Ja akurat zakupilem Bridge LM32 w rozmiarze 225 do 635d i powiem tak ... na suchym gorsza niz na letnich (wezsza i wyzsza guma troche plywa). Na mokrym juz sporo gorsza ale to wynika poczesci z szerokosci gumy , a po czesci z tego, ze asfalt rano i wieczorem robi sie momentami dosc sliski. Poczekam na obfite opady sniegu to bede mogl cos wiecej powiedziec o oponach .

Made In Poland :norty:

 

A nie hałasują Ci te opony?

no sa deczko glosniejsze niz letnie ale bez problemowo przy 240 jest ok . nie zauwazylem zeby jakos specjalnie halasowaly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 tys km na Continentalach zrobione.

 

W trasie - autostrada - zero zastrzeżeń, w mieście również bez historii. Oczywiście warunki do testowania iście nie zimowe :)

 

Jednak w szybkich ciasnych zakrętach (w warunkach jak wyżej) dawały mi Pirelli SotoZero 2... Nawet to lekko dojechanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbliża się lato :lol: Więc czas się na coś zdecydować.

Myśli moje krążą wokół felg 18". Większy dylemat mam z oponami.

NIe wiem czy kupić RSC czy zwykłe.

I tu pytanie do kolegów, którzy przesiedli się na zwykłe opony. Czy kupowaliście opony z tym samym indeksem nośności (91 w przypadku opon 225/45/18) czy większym? 95 albo wzmacniane XL?

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.