Skocz do zawartości

[e39] Samo napełniający się zbiornik intensywnego mycia


Riddick

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem mianowicie jak używam normalnie spryskiwacza szyb to w jakiś magiczny sposób napełnia mi się zbiorniczek intensywnego spryskiwania szyb. Czy tam nie powinien być jakiś zaworek zwrotny czy coś?
Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:mrgreen: No takiego cudu to ja jeszcze nie słyszałem i nie widziałem :mrgreen: Jeśli masz opcje intensywnego zmywania,to jeśli co jakiś czas używasz płynu z tego zbiorniczka to nie ma cudu aby Ci się on napełniał :duh: Czy w ogóle używasz tej opcji?Musisz dłużej przytrzymać przycisk włączający pompkę z płynem,wtedy strumień płynu leci na szybę dłużej niż zazwyczaj i wtedy wiadomo,że pompka ze zbiorniczka intensywnego zmywania pompuje(może masz uszkodzoną pompkę-ja tak miałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie pompki (od zwykłego w zbiorniku za nadkolem jak i ta od intensywnego) są sprawne pompują i dają ciśnienie

tylko właśnie dziwne jest to że miałem mało koncentratu w zbiorniku intensywnego, dokupiłem otwieram a tam pełny zbiornik (rozcieńczony płynem ze zwykłego zbiornika)

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zaworek zwrotny jest nieszczelny i pompka od spryskiwaczy wpycha plyn do zbiornika od intensywnego zmywania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jak tylko wyjdę z biura i dam znać

to napełnianie było jak nie używałem intensywnego (końcówka koncentratu)

co ciekawe jak by słabiej trochę mi spryskiwacze działały (zwykłe)

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest sprawna bo jest nowa i mocno daje

fakt padła pompka od zwykłych i mechanior wsadził mi w jej miejsce te od intensywnego a nową kupioną do zwykłego zamontowałem do intensywnego (zbiorniczka) może ta z intensywnego ma jakiś zaworek w sobie bo ta zwykła nie działająca nie blokuje przepływu płynu

 

a ten zaworek to może to? 06 Zawór inst. spryskiwaczy szyb

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE81&mospid=47549&btnr=61_0950&hg=61&fg=45&lang=pl

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być to.

Pewności nie mam, bo nigdy tego nie rozbierałem, ale jeśli naciśnie się intensywne zmywanie, to najpierw ciągnie z tego górnego zbiornika, a później przełącza na normalny płyn wiec może to mieć coś wspólnego.

Wyjmij i zobacz czy konstrukcja powinna powodować blokadę przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w długi weekend mogę najwcześniej zamienić te pompki bo na razie mam tak fest dokręcone felgi że nie ma siły żebym ściągnął koło (w weekend będę wymieniać na zimówki) i zajrzał za nadkole

ale ciągle nie wiem czy to nie jest wina padniętego zaworka

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ten płyn do intensywnego mycia to można gdzieś normalnie kupić i czy to musi być oryginał BMW za 25pln/litr?

I przede wszystkim czy się sprawdza?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czesc! Ja tak miałem po wymianie silniczków spryskiwacza. Zarówno tego w dużym zbiorniku jak i tym na koncentrat. Kupiłem chińskie zamienniki bo koszerne były po 200zł :-) Możliwe, że silniczek też ma dodatkowy zawór zwrotny. Tak czy siak kupiłem za 6zł zaworek zwrotny, założyłem na przewód koncentratu i działa. Wlałem płyn do odmrażania szyb i teraz nie muszę skrobać :-) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak kupiłem za 6zł zaworek zwrotny, założyłem na przewód koncentratu i działa. Wlałem płyn do odmrażania szyb i teraz nie muszę skrobać :-) Pozdrawiam!

A gdzie kolega kupił ten zaworek i jak on wygląda :?:

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwykły zawór przepuszczający płyn w jedną stronę, no faktycznie jest tego troszkę na Allegro.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Najpierw włącza się ta od intensywnego zmywania a po chwili automatycznie druga pompka od zwykłego spryskiwacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.