Skocz do zawartości

Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.


arturo e39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
od e46 2.0d 150 km nie pasuje bo mechanik sprawdzał bo ma taki na sprzedaż , więc zostaje albo nowy ,albo używka z allegro która może pochodzić jeszcze krócej niż twój . Krótko mówiąc przerąbane z tymi 2.0d :mad2: A załatwianie drugiego słupka do tego jeszcze pewnego pochodzenia to nieprosta sprawa i nie tania :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Zdarzają się w m47n, ale w porównaniu z m47 to jednostkowe przypadki, chyba :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja już raczej nie zmienię marki :wink: prowadzenie dla mnie nieporównywalne, ale kwestia gustu :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jakbym się zdenerwował na moje m47n (chociaż złego słowa nie mogę powiedzieć :P) to przytuliłbym 320i 170km lub 328 :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Kurcze najgorsze jest to ze sie wyjedzie w trase i nie wiadomo jak sie to skonczy skoro takie buble sa z tych e 46....

Mam nadzieje ze mi sie to nie trafi z tym walem ale zaczalem intensywnie myslec czy nie pozbyc sie 320d i nie kupic czegos gdzie bede mogl spac spokojnie..;/

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Kurcze najgorsze jest to ze sie wyjedzie w trase i nie wiadomo jak sie to skonczy skoro takie buble sa z tych e 46....

Mam nadzieje ze mi sie to nie trafi z tym walem ale zaczalem intensywnie myslec czy nie pozbyc sie 320d i nie kupic czegos gdzie bede mogl spac spokojnie..;/

Ja własnie tak zrobiłem i kupiłem 323 i spie spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jakbym się zdenerwował na moje m47n (chociaż złego słowa nie mogę powiedzieć :P) to przytuliłbym 320i 170km lub 328 :8)

W tym rzecz ,że ja też nie mogłem nic złego powiedzieć . Silniczek pracował ,palił i w ogóle chodził jak nówka . Mogłem spodziewać się wszystkiego ,ale nie pęknięcia wału . Już byłem nawet gotowy wymieniać kompletne sprzęgło przez te delikatne drgania przy ruszaniu i już nie dojechałem do mechanika :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I może tu jest pies pogrzebany..jazda na wywalonym dwumasie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Ciekawe co będzie pękać w 2.0d 163/177km :D

 

Póki co wiadomo już, że ten drugi ma problemy z rozrządem.

 

Mojemu koledze pękł wał w 2.0d 163 KM :shock: viewtopic.php?f=73&t=196595&p=1431936#p1431936

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc sprawa jest prosta , jak diesel to tylko 3 litry ... u mnie zaczęło trochę drgać ale nawet nie wymieniam dwumasu , jak strzeli wał kupuje całe 330d i leci przekładka ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może tu jest pies pogrzebany..jazda na wywalonym dwumasie :roll:

 

w automatach też pękały :(

TC dobrze mówi jak pęknie to wstawi sie m57 i po sprawie :cool2: ja na swoje m47 też nie moge narzekać 60tkm zrobiłem sam i zawsze dowiozło do domu :) pali mało a po chipie jedzie dość zwinnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I może tu jest pies pogrzebany..jazda na wywalonym dwumasie :roll:

nie nie kolego ,właśnie że mechanik opuścił skrzynie bo miałem nadzieję że może to się właśnie dwumas się rozsypał albo sprzęgło , lecz po obejrzeniu stwierdził ,że jest jeszcze w dobrym stanie tak samo jak i sprzęgło :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może tu jest pies pogrzebany..jazda na wywalonym dwumasie :roll:

nie nie kolego ,właśnie że mechanik opuścił skrzynie bo miałem nadzieję że może to się właśnie dwumas się rozsypał albo sprzęgło , lecz po obejrzeniu stwierdził ,że jest jeszcze w dobrym stanie tak samo jak i sprzęgło :?

mnie też mechanik powiedział że dwumasa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie padnięty był dwumas, wymieniłem na drugi używany, który okazał się jeszcze bardziej dobity, zamówiłem nowy wraz z dociskiem i tarczą, nie doczekałem się wymiany, bo parę dni po założeniu tego używanego dwumasa podczas redukcji z 3 na 2 ukręcił się wał, przeanalizowałem różne opcje, remont silnika, wymianę bloku, bloku z głowicą, silnika z osprzętem, wybrałem to ostatnie, czyli wymiana kompletnego silnika, tzw. plug & play, kupiłem rozbitka w cenie nie wiele wyższej niż sam kompletny silnik, wymieniłem kompletny silnik wraz ze skrzynią, sprzedałem części z rozbitka i osprzęt z silnika z ukręconym wałem, na dzisiaj nie jestem na tym stratny a jestem do przodu parę tys, no i jeszcze sporo części mi zostało ;)

 

ja na twoim miejscu szukałbym kompletnego silnika m47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym obstawiał dodatkowo "pierdyknięcie" przy gaszeniu... dwumas wraz ze sprzęgłem jest bardzo ciężki a podczas gaszenia bardzo mocno oddziaływuje na wał (silnik gaśnie i musi zatrzymać rozpędzone kolo zamachowe) m47 nie ma przepustnicy pozwalającej łagodne wygaszanie wiec podczas przekręcania kluczyka w pozycje off i tak silnik zasysa powietrze które ulega sprężeniu przez co silnik zatrzymuje sie gwaltownie i tak samo gwaltownie musi zatrzymać sie dwumas ze sprzęgłem... coś musi ucierpieć ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym obstawiał dodatkowo "pierdyknięcie" przy gaszeniu... dwumas wraz ze sprzęgłem jest bardzo ciężki a podczas gaszenia bardzo mocno oddziaływuje na wał (silnik gaśnie i musi zatrzymać rozpędzone kolo zamachowe) m47 nie ma przepustnicy pozwalającej łagodne wygaszanie wiec podczas przekręcania kluczyka w pozycje off i tak silnik zasysa powietrze które ulega sprężeniu przez co silnik zatrzymuje sie gwaltownie i tak samo gwaltownie musi zatrzymać sie dwumas ze sprzęgłem... coś musi ucierpieć ...

 

to też może być przyczyną, m47n mają w kolektorze ssącym klapki odpowiedzialne za łagodne wygaszanie a w nich chyba również często pękają wały, wiem, że pękają gdy długo się jeździ na walniętym dwumasie, ale są też tacy, którym pękł wał i twierdzą że dwumas mają w 100% sprawny, ktoś gdzieś kiedyś napisał, że nawet padnięte koło pasowe potrafi wykończyć wał w m47*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek0001 klapki w kolektorze m47n nie służą do łagodniejszego gaszenia ale wydaje mi sie ze i tak m47n łagodniej gaśnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek0001 klapki w kolektorze m47n nie służą do łagodniejszego gaszenia ale wydaje mi sie ze i tak m47n łagodniej gaśnie..

 

aha to byłem w błędzie, no to nie wiem do czego one służą, mógłbyś napisać ;)

 

sorry za robienie off top'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.