Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Padne zaraz na zawal czytajac jakie to ludzie maja problemy z samochodami ktore maja tyle lat kosztuje takie pieniadze a wszystkie te usterki widac na zdjeciach :shock: :shock: :shock: :shock:

Dla mnie nie ważne czy samochód kosztuje 3, 30, 300 tysięcy jak rozmawiam ze sprzedającym to chce słyszeć prawdę. Poza tym jak już ktoś na siłę chce dyskutować na temat ceny i stanu to zapraszam do obejrzenia i wtedy wypowiedzi. Koniec tematu. Bo widzę że się sprawdza porzekadło "Nie znam się a wypowiem się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierwszy czarnuszek podoba mi się :8) może te szyby to przesada, brakuje naklejek na pasie przednim informujących o ksenonach, więcej nie wypatrzyłem (telefon i późna pora).

Ten "m3" trochę już się sprzedaje, widziałem to ogłoszenie sporo wcześniej. Foto pod maską oraz vin do obu to na początek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkx5 tak daleko idących wniosków bym nie wysuwał nie oglądając auta. Kumpel uczciwe auto ostatnio 3 miesiące sprzedawał... Nie ruszał ceny za drogo, zmienił cenę to od razu pytania czemu obniżył cenę... :duh: Patologia :mrgreen:

Inna sprawa że Szwajcar i jak by było ok to by tam się sprzedało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victaer w opisie to może być napisane... Nikt normalny nie stoi w kolejkach opłaca wszystko, naprawia, traci czas żeby pojeździć pół roku i sprzedać... To ukryty handlarz pewnie ;) .

Sprawdź historie serwisową (przebieg w aso, w internecie, u draya), czy nie jest powypadkowy i pewnie się dowiesz dlaczego sprowadził ze Szwajcarii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jako, że pasywnie przeglądam forum od dłuższego czasu, postanowilem zadać pierwszy raz pytanko.

Czy warto się zastanowić nad zakupem:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-sedan-grzane-fotele-multifunkcja-navi-zmieniarka-sensor-ID6BtEYX.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8


Na co głównie zwrócić uwagę?

Czy cena za daną jednostkę jest w porządku?


Szukam drugiego auta, przesiadka po Lanosie. :)

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rzucają się w oczy tylne lampy (nie zgadzają się kolory kierunkowskazów), nie musi to być złe auto, m47 nie jest szczególnie porządany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj, na co zwrocilbys uwage kupujac 20to letniego Lanosa? To 20to letnie Bmw za 6tys zlotych...czego od takiego auta oczekujesz?

 

Przede wszystkim by blacha byla w porządku. :)

Właśnie o tym piszę, nie potrzebujesz forum do tego. Trochę zdrowego podejścia panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na co zwrocilbys uwage kupujac 20to letniego Lanosa? To 20to letnie Bmw za 6tys zlotych...czego od takiego auta oczekujesz?

 

Przede wszystkim by blacha byla w porządku. :)

Właśnie o tym piszę, nie potrzebujesz forum do tego. Trochę zdrowego podejścia panowie.

 


Widzę że masz dużo do powiedzenia w wątku, szkoda tylko że nie w temacie, wiedzę masz nikłą i jesteś najzwyklejszym w świecie oglądaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, szukam E46 z mocnym silnikiem benzynowym. Wybieram się obejrzeć te:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-330i-coupe-shadow-line-231km-idealne-i-zadbane-ID6BjSwd.html


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-330ci-coupe-manual-m-pakiet-ID6Bup5b.html


co myślicie? (wątek osobny też założyłem ale tam cisz i spokój, tylko VINy rozkodowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już pisałem na innym forum, że wybrałbym się najpierw zobaczyć pierwszy egzemplarz, przy drugim cena jak i opis sugerują trochę zabawy blacharza, kwestia jak dużo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanymi e46 nigdy nie jest idealnie. Nie wiem jak poszło rozkodowanie vinu. Pierwszy wygląda nieco lepiej, ale nie wiadomo jaka jest jakość "poprawek lakierniczych" i czy coś jeszcze jest do zrobienia (np.: przednie błotniki-nowe zamienniki 120zł sztuka plus malowanie, ale nie pasują idealnie, nowe ori 1200-1400zł sztuka plus malowanie, używki-pół roku szukałem i wszystko już zarażone rudym). Drugi trochę trąci "myszką", ale po opisie widać, że to fan swojego samochodu.. Tak więc obadaj dwa zaczynając od pierwszego, miernik do ręki i sprawdź co tam i jak poprawiano. Zwróć uwagę na jakość uszczelek drzwi przednich- czy są spękane, czy szumią mocno pow. np.: 60-80km/h (mogą wymagać wymiany a są bardzo drogie) Sprawdź mocowanie tylnych sanek ( wada przedlifta- wszelkie skrzypienia, trzeszczenie, postukiwania podczas zmiany środka ciężkości powinny wzbudzić Twoją czujność). Zobacz czy przy 100km/h i powyżej wyje skrzynia lub dyfer. Silnik m54 jest bardzo fajnym motorem, ale jak już niemal wszędzie napisano lubią brać olej (o czym pewnie obecny właściciel Tobie nie powie). Parę osób też wspominało, że po hamowni wychodziło zamiast serii jakieś 15-20kucyków mniej, co w m52 się raczej nie dzieje. E46 coupe z tak mocnym silnikiem za chwilę będzie autem mocno poszukiwanym i za niedługo youngtimerem, warto więc mądrze wydać te ponad 20tysi, tym bardziej, że ceny nie idą już w dół w przypadku e46ci z r6. Nie żałowałbym kasy na rzetelne sprawdzenie auta u speca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elegancko napisane, nic dodać nic ująć :clap:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie nossy! Dużo celnych uwag. Auto jadę sprawdzać z kolegą z forum, który robił to już dla innych forumowiczów, więc o rzetelność sprawdzenia się nie boje.


Auta sam oglądałem już 4 i tylko jedno było ok ale sprzedający się rozmyślił że sprzedażą. Wiem że te auta nie będę już schodzily z ceny dlatego powiększyłem budżet żeby mieć zadbane auto i może nawet inwestycje.


Obaj sprzedający powiedzieli, że bierze olej ich auto jakoś 2-3L. Chyba moje pytanie "ile bierze" zamiast "czy bierze" wymusiło trochę większa uczciwość :)


Obaj podczas rozmowy mówili o purchlach u tu i tam, więc nawet ten po poprawkach lakierniczych wymaga już kolejnych.


Zobaczymy co i jak będzie jutro. Dam znać wieczorem jak wyszły oględziny i czy któreś z aut kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od 7 do 30+ tys. w zależności od wersji, stan dobry mam na myśli naprawdę dobry a nie tak jak piszą w ogłoszeniach a to oznacza inwestycje na start 5+ tys.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem tego z Jejkowic. Blacharsko lepiej niż ten co to niby poprawiany. Ten z Zabrza miał problemy z olejem i heneralnie mechanicznie wiele do życzenia.

Mój też nie jest w idealnym stanie ale za tą kasę co jest taniej ogarnę sobie go i będzie git :)

W oględzinach pomagał mi kolega forumowicz simon-o. Jak ktoś szuka auta i się nie zna zbyt dobrze, tak jak ja, to jego pomoc jest nieodzowna :) szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też miałem komuś oglądać te auto, ale rozmyślił się przez właśnie rudą oraz tuleje na tyle, cena była bardzo dobra jak na 330ci z gazem w fabrycznym m-pakiecie, gratulacje i zakładaj galerię :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, ja za to polecam poszukać auta na południu np. Włochy.

Miałem e46 compact 325ti z Włoch, nie było na niej nawet grama rudej.

Zapewne to zasługa tego że auto, nie widziało soli i blacharza (cały lakier był oryginalny).


Natomiast tak jak patrzę w PL czy DE, to ruda na każdym egzemplarzu.... w mniejszym lub większym stopniu.

Tylne błotniki, drzwi.... jakby z papieru było. A skoro już na foto widać, to na żywo pewnie trzy razy gorzej.


Czy może jednak compacty były lepiej zabezpieczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.