Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś z forumowiczów z okolic Torunia chciałby sprawdzić/sprawdzał 2 bmki w tamtym rejonie a mianowicie:

 

http://otomoto.pl/bmw-323-C30306374.html

 

http://otomoto.pl/bmw-320-e46-coupe-mpakiet-alu-19-brc-C30286383.html

 

Druga zdecydowanie ładniejsza ale dojechanie skóry bardziej wskazuje na 500 kkm niż śmieszne 180, może ktoś widzi jakieś oznaki obicia czy lakierowania? Są jacyś miejscowi bo dla mnie dobre 300 km w jedną strone... Pierwsza natomiast w środku bieda straszliwo co tu dużo mówić, nie mam jednak co wybrzydzać ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy tamtych zarobkach masz BMW z salonu.

 

Tak to nie podlega dyskusji na dłuższą metę - ja jednak miałem na myśli samochód na tzw. "start"

 

Heh nie zapominajcie ze na zachodzie zakup auta to nie problem ... problem jest utrzymac auto klasy wyzszej ze wzgledu na oplaty itp

 

Jednak chyba nie w Niemczech czy Austrii ... ktoś taki jeśli decyduje się na zakup auta z salonu na pewno z utrzymaniem nie ma problemu. Nie wierzę w to, że nasz zachodni sąsiad idzie do salonu i kupuje nowy samochód na granicy swych możliwości finansowych - drugie tyle albo i więcej ma na koncie :)

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ktoś z forumowiczów z okolic Torunia chciałby sprawdzić/sprawdzał 2 bmki w tamtym rejonie a mianowicie:

 

http://otomoto.pl/bmw-323-C30306374.html

 

http://otomoto.pl/bmw-320-e46-coupe-mpakiet-alu-19-brc-C30286383.html

 

Druga zdecydowanie ładniejsza ale dojechanie skóry bardziej wskazuje na 500 kkm niż śmieszne 180, może ktoś widzi jakieś oznaki obicia czy lakierowania? Są jacyś miejscowi bo dla mnie dobre 300 km w jedną strone... Pierwsza natomiast w środku bieda straszliwo co tu dużo mówić, nie mam jednak co wybrzydzać ;x

Daleko kolego nie zajedziesz jak będziesz wybierał takie rodzynki..m-paket rządzi widać :mrgreen: jak już tak zależy Ci na nich to kup godziwą sztukę i dołóż zderzak/zderzaki jak Panowie właściciele tylko porządniej niż w pierwszym egzemplarzu :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego, że w moim przypadku od strony wizualnej m pakiet nie ma znaczenia, w tym autkach juz bardziej felgi i faktycznie ceny śmieszne dlaczego myślałem, że może ktoś zwracał na nie uwage z okolicy bo propozycje z wygądu ciekawe... A co siedzi w środku to strach myśleć : D Jakby ktoś obejrzał to dajcie znać

 

E: faktycznie w 1 egzemplarzu zderzak tragicznie wstawiony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do kupna e46 330xd, ale chodząc po forach naczytałem się sporo niekorzystnych opinii głównie na temat np. turbina, sprzęgło (ktoś powie że w VW też jest to bolączką). Chciałbym prosić was o poradę co do utrzymania takiego samochodu. Czy jest autem awaryjnym? Czy dużo droższe są podzespoły do niego (np. amortyzator VW passat 130zł a w 330xd 350zł). Podoba mi się ten model ponieważ: duża moc, napęd 4x4, nie wysokie spalanie. Kwotę jaką przeznaczam to 20000 może coś jeszcze da się wyskrobać... Jestem zielony w tym temacie i być może moje pytania są śmieszne więc proszę o wyrozumiałość. Aaaa a może XI? tylko i tu (dostanę cięgi) zagazować ją to też spalanie koło 13 chyba wychodzi... Co wy na to? Gdzie szukać? Na co zwracać uwagę?

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w każdym starym dieslu, sprzegło, dwumas, zawieszenie też jeśli chce się jeździć. Czasem trzeba wtryski poprawić, turbo zregenerować. Bez względu na marke zawsze jest to samo jak auto ma 300/400tys przebiegu. Te z allegro tylko w ogłoszeniu mają po 150 :)

 

jaki chcesz rok tego auta ? bo ogólnie za tyle co masz to nie wiem czy uda ci się znaleźć coś zadbanego, może jakiś początek produkcji ale to i tak ciężko.

 

Bezpieczniejszy jest starszy benzyniak, generuje mniejsze koszty.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po dłuższym czytaniu bardziej przychylam się do XI. Rok, możę 2001 i więcej... Na allegro jest parę godnych uwagi (przynajmniej mi się tak zdaje)

 

http://otomoto.pl/bmw-330-3-0xi-manual-zeszwajcarii-serw-C30357173.html

 

http://otomoto.pl/bmw-330-xi-navi-skora-xenon-lifting-C29974325.html

 

no i co powiecie o tym, przebiegu komentować chyba nie trzeba....

 

http://allegro.pl/bmw-e46-330xd-i3506829161.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napaliłeś się jak szczerbaty na suchary to raz. Dwa tutaj nie wrzucamy linków, jest odpowiedni dział do tego, tam mając numer VIN możesz wrzucić link i auto zostanie ocenione odpowiednio. Nie bedziemy ci tutaj wybierac a ty co chwile bedziesz wrzucać linki.

 

ceny takie że od razu widać ze składane z przystanku. Nie trzeba ogladać, wystarczy ze powiesz rok po 2002, 20tys cena, 330i albo xi. Wejdz na niemiecką giełde i zobacz ile takie auta kosztują, potem przelicz to na złotówki, dodaj akcyze 18%, dodaj ze 2 tysiaki zarobku handlarza i masz jaka powinna być cena. Jak to zrozumiesz to być może kupisz auto, jeśli nie zrozumiesz to kupisz szrot odpicowany a potem bedziesz płakać że BMW drogie. Skoro to auto w polsce kosztuje 20, to odlicz 18% akcyzy, potem 2 tysiaki handlarza conajmniej. I wyjdzie ci cena złomu na kilogramy.

 

kolega pare postów wyżej auto ostatnio kupował, z niemiec, w miare zadbane i dość pewne. 2004r, silnik tylko 2.2. Prawie 30 dał. A i tak nie jest pewny ani przebiegu ani innych rzeczy które mogą wyjść.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ależ ty nerwowy... Dziś dopiero się zarejestrowałem na forum, więc nie wiedziałem o linkach. Może i trochę napaliłem się, ale chciałbym w weekend pojechać w Polskę obejrzeć parę samochodów i dlatego się pytam o nie bo nie wiem czy mam gnać 400km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będize bardzo ciezko z jakimkolwiek X za 20 tys zł.

Poza tym zakup jest bardzo tani - w porównaniu do kosztów utrzymania. Elementy napędu, skrzynia - są bardzo drogie, a nie ma zamienników.

 

To pierwszy nowożytny model BMW z napędem 4x4 - i co do trakcji czy przyjemnosci z jazdy nie można miec zastrzeżen, ale co do jakosci i trwałości już tak.

Takze dobrze przemysl te sprawe i miej odłożoną odpowiednią kupkę biletów NBP na naprawy....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ależ ty nerwowy... Dziś dopiero się zarejestrowałem na forum, więc nie wiedziałem o linkach. Może i trochę napaliłem się, ale chciałbym w weekend pojechać w Polskę obejrzeć parę samochodów i dlatego się pytam o nie bo nie wiem czy mam gnać 400km.

 

Robi się nerwowo, bo ciągle ktoś zadaje te same pytania, pyta o różne rozbitki i "okazje" od handlarzy nieświadomych jak dobre auta sprzedają. :mrgreen:

 

Ja widzę dwie możliwości:

1. Nawet nie wychodź z domu po 330-stki za 20 tysięcy (o ile chcesz kupić dobre auto).

2. Jeśli nie masz nic lepszego do roboty, to jedź (z kimś, kto się zna), pooglądaj je sobie dobrze, a najlepiej też weź którąś na przegląd do warsztatu zajmującego się BMW – dowiesz się, w jakim są faktycznie stanie. Zdobądź VIN i podzwoń do ASO, a może rozjaśni się też sytuacja przebiegów.

 

Po takim weekendzie zastanowisz się, ile kasy musisz dołożyć: albo kilka tys. na dobrą 320d lub 320i (po lifcie), albo 15-20 tys i dalej szukasz 330.

A do weekendu czytaj forum, np. dział aut do oceny, bo tam są głównie szroty więc nauczysz się co zwykle jest nie tak, jak powinno.

 

Znaleźć 330 xi/xd podobno trudniej niż zwykłą 330i… ja 330i szukam pół roku w budżecie, o którym w dziale aut do oceny raczej nie usłyszysz, więc pozostaje życzyć powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć 330 xi/xd podobno trudniej niż zwykłą 330i… ja 330i szukam pół roku w budżecie, o którym w dziale aut do oceny raczej nie usłyszysz, więc pozostaje życzyć powodzenia. :)

 

Szukajac auta 4x4 warto skupić się na A4b5 quattro, lub z większym budżetem A4b6 quattro. Akurat w zakresie napędu 4x4, to Audi było o dobre kilka kroków do przodu przed BMW w tamych czasach. Choc w zakresie 6-cylindrowych diesli, to z kolei BMW biło Audi całkowicie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiesz po dłuższym czytaniu bardziej przychylam się do XI. Rok, możę 2001 i więcej... Na allegro jest parę godnych uwagi (przynajmniej mi się tak zdaje)

 

http://otomoto.pl/bmw-330-3-0xi-manual-zeszwajcarii-serw-C30357173.html

 

http://otomoto.pl/bmw-330-xi-navi-skora-xenon-lifting-C29974325.html

 

no i co powiecie o tym, przebiegu komentować chyba nie trzeba....

 

http://allegro.pl/bmw-e46-330xd-i3506829161.html

Myślisz, że ta szwajcarka i francuzka będą miały ori przebieg? :P

Francuzka to jeszcze do opłat, więc przekracza dość znacznie budżet :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie za 20 tys 330i bedzie ciezko kupic i na pewno trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i przede wszystkim nie liczyc na bezwypadek lub igle. Taki samochod bedzie mial troche niedociagniec, bedzie moze gubil linie ale jezeli komus to nie przeszkadza to nie widze problemu, wcale nie jest powiedziane ze to auto zaraz zacznie sie sypac. Co do XI w takich cenach to powstrzymalbym sie. Sam szukalem 330i przeszlo pol roku i juz nawet bylem w stanie kupic 330i w granicy 20 tys. Ładne zadbane generalnie ale od handlarza umowa na niemca mnie zniechecila. Poddałem się z poszukiwaniami na rzecz 330d. W sumie nie żałuję. pozdrawiam i zycze powodzenia i znalezienia tej jedynej :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozmowa się rozwinęła, fajnie. Rozmawiałem z kolegą który interesuje się tematyką podobnych aut co chciałbym kupić a sam ma audi a4 3.0 4x4. Po opiniach na różnych forach, rozmowie z nim zdecydowałem się dozbierać kasy i kupić zadbane audi 1.8T quattro. Podobno w eksploatacji tańsze od bmw i jego bryki a frajda jest z tego silniczka, tylko żeby znaleźć mocniejszą wersję jego :D . Dzięki za porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem to "coś".. http://otomoto.pl/bmw-318-1-9-gaz-sekw-118km-zamiana-C30392669.html

wygląda ładnie, przebieg pewnie kręcony 100 razy. A teraz do rzeczy: nie boję się ani dużych przebiegów ani rozbitych aut, ale wazne, żeby było dobrze naprawione/utrzymane, więc moje pytanie: czy jest szansa, żeby kupić takie auto za 7tys.? zwłaszcza, że to komis więc swoją prowizję musi mieć.. Szczerze zasadzałem się na astre coupe bertone, więc to znaczny skok klasowy, ale moje przebiegi roczne są rzedu DO 10000km, więc moze i koszty nie będą znaczne jak chodzi o zawias itd. Więc co ogólnie myślicie o tym aucie, ktoś go może już oglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ładnie

Jeśli ten kapeć dla ciebie wygląda ładnie i jest dobrze utrzymany, to myślę, że najlepiej będzie na żywo zobaczyć, jak mocno był walony przodem i brać, jeśli się okaże, że wcale nie mocno.

A jeśli wtopisz, to na cześci się sprzeda. I mimo, że najbardziej chodliwe elementy wnętrza nadają się na złom, to i tak wyjdziesz na swoje.

 

Swoją drogą, są na alledrogo jeszcze tańsze (zarejestrowane i podobno jeżdżące)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja właśnie dobrze radzę. Żadne czepianie :8)

Okaże się mina, to na części i jeszcze zarobek będzie (puszki po energetyku gustownie pozostawione do zdjęcia wliczam jako surowiec wtórny).

Przy oględzinach na zeżartą uszczelkę drzwi kierowcy, kierownicę styraną, czy braki w przednim zderzaku nie ma co kręcić nosem jakby co (cud, że w tej cenie ma kierownicę i zderzak).

Bardziej zainteresowałbym się nietrzymaniem temperatury na ten przykład, bo się z deka cosik grzeje maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzonn, ja ironię zrozumiałem, też sobie jaja robię :8)

Przecież tak zajechanej padaczki nie można brać poważnie :mrgreen:

W tej cenie szukałbym zadbanego e36 z tego samego rocznika (choć i tu potrzebne będzie szczęście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.