Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałośc ;)

Mam możliwość kupić od znajomego mechanika BMW 318i 143KM. 2003r. Przebieg 220 tyś.

Znajomy przywiózł niedawno to auto z Niemiec. Podobno odkupił od ostatniego właściciela. Jeszcze nie widziałem papierów.

Karoseria w stanie idealnym. Nigdzie nie znalazłem ani jednego purchla. Brak śladów wycieków. Dyfer też suchy. Silnik chodzi równo. Nie faluje. dźwięk czysty. Nie słychać zgrzytów przy delikatnym naciśnięciu gazu. Wkręca się ok. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Niepokoi mnie podwozie.

Wrzucam link do zdjęć. Czy taka rdza na sankach i układzie zawieszenia jest normalna? Czy to już coś czym należy się martwić? Czyścić to i zabezpieczać czy nie warto?

https://drive.google.com/open?id=1OOPfjOmdBfteXZTjvurzXCO8c_nYZ5PL

Edytowane przez turbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No kolego, z taką rdzą, to tylko na szrot...:P

A tak poważnie, to czego spodziewasz sie po metalu narażonym na deszcz, sól majacym min 15 lat???


Mam taki sam samochód i rdza na zawieszeniu nie niepokoi mnie. Jak buda jest zdrowa i podoba Ci sie ten samochód i cena jest dobra,to kupuj. Oczywiście zaraz sie zleca fani r6 z obracającymi sie panewkami, ale nie patrz na nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla ścisłości, w którym to r6 obracają się panewki? Pewne r4 znam ale o r6 pierwsze słyszę. Opinii jest dużo, dla mnie wymowne jest to, że od jakichś dwóch lat (a siedzę tu dłużej) tematów o problemach w tym silniku jest więcej niż o owianym złą sławą 2.0d, który jest popularniejszy. Faktem jest to, że wielu mechaników nie ogarnia tego silnika i nawet nie przyjmują takich aut, wiem, bo zajmuję się diagnostyką więc trochę się nasłuchałem już.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja miałem i nadal mam r4 2.0 w wersjach 129/143/150 KM. O nalotach 54-240kkm i jedyny problem jaki mnie spotkał to wymiana silniczka valvetronica w jednym egzemplarzu. Poza tym to standard, kilka miejsc z których lubią podciekac, ale koszt uszczelek to 50-300pln, wiec relatywnie niedużo.

Miałem. Tez R6, zero problemów, do wymiany miałem uszczelkę pokrywy zaworów, wiec dokładnie to samo.


Pisałem już to 1000razy, jak kupisz zadbane auto, to czy to będzie r4 czy R6, będzie spokój, a jak trafisz na trupa to nic Ci nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak Ci się sprawuje ten silnik ? Bo opinii mnóstwo...

 

Nie narzekam :)

Jedyna wada, to branie oleju, ale to przez stare uszczelniacze zaworowe. To znaczy u mnie tak jest. ;)

Osobiście jestem zadowolony z tego silnika.


Maniek, z tymi panewkami to była ironia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim maniakom Bayerische Motoren Werke!

Na nowo musiałem się zalogować ale to mały szczegół (tak miałem już e46 kilka lat temu i bylem na tym forum).

Nadszedł czas by wymienić swoje drugie wozidełko na e46 które bardzo lubiłem.

Chciał bym zapytać o jednostkę 3.0 benz. zespolone ze skrzynią automat i SSG - jakieś rady itp? Tylko sedan.

Interesuje mnie w szczegolnosci jedno ogłoszenie -może ktoś coś wie na temat tego auta?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330i-231km-m-pakiet-smg-szwajcar-m3-ID6Bq7Jz.html


Jest jeszcze jedna na OLX ale to później o nią zapytam.

Orientujecie się może jaki jest koszt zarejestrowania takiego auta w Polsce?

Edytowane przez Pendzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba linki Ci się pomyliły :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będę przymierzać się do zakupu E46 sedan, przesiadając się z Civica VIII type s. Szukam auta, które będzie moim hobby. Rocznie robię jakieś 8 tys. km. Budżet jakim dysponuję to około 30 tys. Chciałbym, aby był to egzemplarz po lifcie i rozważam silniki 2.5 bądź 3.0. Czy w tym budżecie znajdę zadbany egzemplarz? Biorąc pod uwagę te 2 silniki jakich kosztów utrzymania mogę się spodziewać pomijając lanie benzynki? Domyślam się, że części są drogie, ale jak bardzo? Jeśli trafię źle, to dużo kasy będzie trzeba w ten samochód wpakować? Czy te silniki dobrze współpracują z gazem? Dzięki wielkie za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themenskyy » 30 tyś powinno Ci spokojnie wystarczyć na zakup + parę zł na pakiet startowy. Koszty jak na 3,0 231 koni nie są duże, nie ma turbo czy kompresora... Jest za to sprzęgło i dwumas, disa i podwójny vanos. Generalnie jak kupisz zadbane auto to nie będzie serwis jakiś mega drogi. Spalanie to jakieś 13 litrów miasto i 9-10 litrów trasa.

LPG znosi dzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo interesująca wersja, choć jak na Szwajcarię to widziałbym fotele elektryczne z pamięcią i przynajmniej zwykłe cd :wink: ale jakby nie patrzeć atrakcyjna sztuka :cool2: skrzynia ma swoich zwolenników jak i wieszających na niej psy, jest na pewno bardziej problematyczna niż 5-biegowy manual, 6b też ma odrobinę za uszami, choć to najbardziej pożądana konfiguracja.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przybliżeniu - koło dwumasowe i sprzęgło 2 000zł, disa 600zł, vanos 300zł. Jakich kosztów można się jeszcze spodziewać kupując 330i pomijając części eksploatacyjne, które trzeba wymieniać jak w każdym innym aucie? Jeśli trafiłbym skrajnie źle i auto będzie piło olej na potęgę to jaki jest szacunkowy koszt remontu silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6-10+ tys., ciężko ustalić w ciemno górną granicę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themenskyy szukasz innego silnika, zawsze możesz sprawdzić kompresje przed zakupem żeby sprawdzić stan silnika.

Dodatkowo Disa jest do zrobienia samemu poniżej 100zł (zestaw naprawczy i odrobina zdolności).

Sprzęgło po zniżkach np. w inter cars to 619zł... Wymiana oleju to jakieś 250zł (6,7 -7 litrów oleju 5w40 i filtr). Filtry powietrza przeciwpyłkowy itd. koszt znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche offtopic, ale myślę, że jeżeli ktoś o pyta o remont silnika to lepiej niech remontuje, bo szansa ze kupi dobry (nie zużyty, lepszy niż swój) jest raczej mała, a trzeba go wyjąć i włożyć, co już samo w sobie generuje koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo słuszna uwaga, osobiście gdybym lubiał ryzyko :lol: i kupił m54 to jednak szukałbym silnika w aucie, który można sprawdzić, niestety koszt remontu może zwalić z nóg, o ile jest do przyjęcia w wartym 30 tys. poliftowym coupe, ale w podstawowym przedliftowym touringu wartym 12-13 tys. już tak sobie :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, wszystko zależy od priorytetów.... nie od kasy.

Wiem , że to nie takie same koszta, ale miałem malucha i zrobiłem w nim silnik. Nowy blok, tłoki. koszty przekroczyły wartość samochodu.

Miałem Fiata 125 w 99% na oryginalnych częściach. Miałem Poloneza, tak samo jak w maluchu kompletny remont silnika. Jak się kocha swój samochód, to koszta nie graja roli. ;)

W pewnych granicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W pewnych granicach :)

:wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mówisz o czarnym? Przez rok wymieniłem łączniki stabilizatora przód (110,-), jeden drążek kierowniczy (70,-), sprzęgacz obrotowy kolumny kierowniczej (200,-), wahacze przód + tuleje (950,-), tuleje progowe tył (70,-), filtry lpg (35,-), uszczelka podstawy filtra oleju (5,-), dwie żarówki podświetlenia rejestracji (2,-) + jeden serwis olejowy (w sumie nawet nie pamiętam ile..jakieś 350,-) to dużo?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.