Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciężki temat ze znalezieniem e46. Żeby nie zakładać nowego tematu, powiedzcie mi proszę czy warto pchać się w auto do poprawek blacharsko-lakierniczych? Chodzi mi konkretnie o to ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/swiezy-przeglad-techn-bmw-e46-323-ci-coupe-2-5l-170km-lpg-2000r-CID5-IDqyYCH.html

+ https://tufotki.pl/vFo8u

Ile orientacyjnie może kosztować wyleczenie go z rudej + prawdopodobnie wymiana błotnika? Wiadomo, po dokładniejszą sumę musiałbym napisać do któregoś z warsztatów.. ale tak +/- ?

 

Ewentualnie coś takiego? Tylko obecny właściciel ma ją ok. pół roku.

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-coupe-2-2-170-lpg-CID5-IDqCagh.html

Edytowane przez pykpyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam ogólnie jakiegoś BMW do max 20 000 w automacie. Myślałem nad e46 bo wydaje mi się to rozsądny wybór, ale strasznie ciężko coś znaleźć...

Myślicie, że warto rozpatrywać w ogóle E36 w kontekscie automatu, czy może E39 ? Chodzi o auto głównie do dużego miasta, gdzie są ciągłe korki itd. Czasami sporadycznie jakaś trasa, ale do tego mam inne młodsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś słabo szukasz skoro nie możesz nic znaleźć w budżecie 20k :wink: niedawno kupiłem przyjemne 328ia w m-pakiecie I, bez rdzy (poza maską z jednej strony) i w ori lakierze, do tego bardzo przyjemne wyposażenie, a to wszystko dużo poniżej Twojego budżetu. Mam nadzieję oczywiście, że nie szukasz 330ci w m-pakiecie, jeszcze po lifcie :8) ładne i nie zgnite e36 jeszcze trudniej znaleźć.

pykpyk to nie poprawki lakiernicze, tylko klasyczna wymiana błotników przednich, możesz kupić na alledrogo nowe, pomalowane w kolor i samemu wymienić :wink: jakoś bardziej leży mi to 323ci, ciekawe jak tam pobór oleju w tym m54b22 na lpg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj też na grupach na fb, często idzie trafić na ogłoszenie które nie jest wystawione na żadnym innym portalu.

 

Co do tej czarnej coupe - błotniki przednie kupić, wymienić więc koszta mogę sobie mniej więcej policzyć. Jak wyglądają te ogniska na tylnym błotniku i klapie, te ze zdjęć na tufotki? Usunięcie tego ile może kosztować? Wrzuciłem raz jeszcze, bo poprzednie wygasły.

https://tufotki.pl/vFo8u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim,

 

chcę kupić E46 do kwoty 15-tyś. Najbardziej zależało mi na 150-konnym dieslu, lecz nic ciekawego nie mogę znaleźć, więc zacząłem rozglądać się za benzynką. Przeglądam portale od kilku dni i moją uwagę przykuła ta beta.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-coupe-2002r-2-0ben-lpg-140km-alu-17cali-skora-full-zamiana-ID6zktTQ.html#3b0e913dd2

 

Co o niej sądzicie? Jestem z Wrocławia, zastanawiam się czy nie skoczyć obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba jesteś jeszcze bardzo młody :lol: szukaj seryjnego 323ci i uwierz mi, będziesz zadowolony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego że miałem wiele aut w tym 3 E46 i kolejną E46 właśnie doprowadzam po swojemu to coś wam podpowiem po raz kolejny:

szukanie E46 coupe w pieniądzach <15tys. zł to proszenie się o koszty(szczególnie w R6). Nie mówię że za powyżej 15tys coś da się znaleźć i tylko lać i jeździć ale te poniżej 15tys. najczęściej wymagają dużo większych wkładów, trzeba przeliczyć ile trzeba się narobić, nakupować, naszarpać by takie auto przywrócić do porządku i wtedy wyjdzie że warto było dołożyć od razu kilka zł i kupić coś lepszego.

 

Kupując takie E46(często za ostatnie pieniądze które ledwo starczą na to wymarzone auto) trzeba liczyć:

-tarcze, klocki, szczęki ręczny

-jeż nawiewu

-cewki, czujniki wałków

-czasami problemy z VANOSami

-wahacze, tuleje wahaczy

-luzy w maglownicy, drążki, końcówki

-pękająca podłoga z tyłu od dyfra(szczególnie w mocniejszych wersjach przedlift)

-jakaś podpora wału, łącznik elastyczny

-amortyzatory mogą być do robienia(często jeszcze org siedzą)

-łączniki, gumy stabilizatora - to akurat grosze

Jak się to zsumuje to wychodzi pakiet startowy a tu jeszcze po zakupie auta ubezpieczenie, rejestracja, poprawki jakieś wizualne pominę. Wiadomo że nie wszystko naraz musi wystąpić i w tym sęk szukając w niski budżecie. Te auta mają 12-19 lat. Szczególnie coupe nie raz bokiem jeździło i warto to brać pod uwagę.

jeżeli ja bym szukał coupe za 15tys to zwróciłbym uwagę oprócz stanu wizualnego/wypadkowości głównie na stan techniczny, co było robione, co jest do robienia tak by wiedzieć co może jeszcze poczekać a co jest do robienia "na już"

dodam jeszcze że w R6 jest dwumasa choć tak często jak w dieslach nie pada

aa i jak jakieś alufelgi 17 są to też opona nie kosztuje 200zł jak 16.

no i spalanie wiadomo też 10+ w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10+ to r4 w mieście wciąga, które też ma dwumasę :wink: nie było e46 z jednomasowym kołem. Można niedrogo kupić dobre auto, ale trzeba się naszukać i mieć nosa co jest warte oględzin :8) reszta tego co piszesz to oczywiście prawda, większość jest bardzo zaniedbana technicznie, bo użytkowników nie stać na prawidłową eksploatację tego modelu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10+ to r4 w mieście wciąga, które też ma dwumasę :wink: nie było e46 z jednomasowym kołem. Można niedrogo kupić dobre auto, ale trzeba się naszukać i mieć nosa co jest warte oględzin :8) reszta tego co piszesz to oczywiście prawda, większość jest bardzo zaniedbana technicznie, bo użytkowników nie stać na prawidłową eksploatację tego modelu.

R4 w E36 z jednomasem były faktycznie

co do 10+ to zależy jakie miasto itd. Moje byłe 330Ci przy dość ciężkiej nodze i krótkich odcinkach brała ok 13-15 litrów, max mi wzięła 19litrów :)

co do szukania - jest dużo E46 ale większość w budżecie do 15tys. to kibel.

I te 3 posty powinny służyć jako lektura dla szukających wymarzonej coupe w niskim budżecie, bo kupić to 1 a potem płacz jest. Wymienione przeze mnie elementy można zweryfikować ceny licząc chociaż średniej jakości zamienniki

dodać jeszcze trzeba korozje w E46 która co prawda nie atakuje typowo karoserii(przynajmniej ja się nie spotkałem w swoich E46) ale bierze takie elementy jak mocowania, wózek tylny, czasem przewody hamulcowe też słabo wyglądają, błotniki, klapa tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim,

 

chcę kupić E46 do kwoty 15-tyś. Najbardziej zależało mi na 150-konnym dieslu, lecz nic ciekawego nie mogę znaleźć, więc zacząłem rozglądać się za benzynką. Przeglądam portale od kilku dni i moją uwagę przykuła ta beta.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-coupe-2002r-2-0ben-lpg-140km-alu-17cali-skora-full-zamiana-ID6zktTQ.html#3b0e913dd2

 

Co o niej sądzicie? Jestem z Wrocławia, zastanawiam się czy nie skoczyć obejrzeć.

 

Przednie fotele z anglika. Pytanie czy tylko fotele (np. gość chciał mieć skórę zamiast tapicerki i akurat trafiły się od anglika), czy cały był przekładany. Numer VIN rozwieje te wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oglądając na telefonie nawet podoba mi się :o ale do zderzaków i progów nie pasuje chromline, więc żeby to jakoś wyglądało trzeba zmienić i to. Lampy przód, tył + kierunki zmienione, co mi osobiście absolutnie nie leży, kierunki i te ledy psują wygląd tego auta. Wnętrze bardzo smutne, ale w tej cenie m54, mimo, że najmniejsze to nie można mieć wszystkiego. Jakby wstawić sporty i kierę minimum sportową to byłoby dużo lepiej. Jeżeli naprawdę nie ma rdzy to warto się nad nią pochylić, same zderzaki i progi jak to nie zamienniki to są warte 2k.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg moich wyliczeń po tym zdarzeniu każdy użytkownik bmw z lpg dokłada rocznie przez instalację 8% w porównaniu do analogicznego auta na czyste pb :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ciekawą propozycję kupna bmw e46 coupe z dobrym wyposażeniem. Jest to Diesel 3.0 o mocy 204km z automatyczną skrzynią biegów. Okazało się, że jest to przekładka z anglika. Poniżej zdjęcia :) do zrobienia gumy stabilizatora, tarcze przód i lusterko prawe się nie składa. Cena 18k tak jak stoi. Powiedzcie czy to dobra cena i czy bać się przekładki? Szczerze troche mnie to odpycha ale jeżeli wszystko jest ok, a przekłądki nie mają złych opini, to czemu nie.

Czekam na wasze opinie, pozdrawiam :)

 

https://imageshack.com/a/img922/6861/DJV1Sv.jpg

https://imageshack.com/a/img924/8467/GnpZYd.jpg

https://imageshack.com/a/img923/1537/HUYYEX.jpg

https://imageshack.com/a/img923/1289/RkIxJU.jpg

https://imageshack.com/a/img924/3121/Op27v8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bardzo marne, za to co widać to za 12k dla młodego co lubi w aucie grzebać i chce poznać tą markę.

Podaj nr VIN i lepsze fotki bo może to auto krzywdzę.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bajzel w dekorach wewnętrznych, jeżeli fotele są z pamięcią (a pewnie są) to pamięć jest po prawej stronie, tak jak pewnie brak możliwości składania fotela pasażera od strony fotela kierowcy (w obecnym układzie :8) ), wkładka zamka w drzwiach kierowcy i obstawiam, że lusterka zostały od angola, więc obecnie jest pomniejszony zakres użytecznej regulacji. Czyli jednym słowem przekładka nie jest dokończona.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E46 nie jest autem latwym do przekladki. Wiem poniewaz przekladalem swoje. Podstawowe pytanie jakie musisz zadac sprzedawcy to czy wymienial cala wiazke czy tez sztukowal. Jesli sztukowal to 3 srobki, zdejmujesz schowek pasazera i widzisz wszystko jak jest zrobione. Wdzieczne sa e90,e87 poniewaz nie ma zadnej ingerencji w sciane grodziowa. Swoja 120d po przekladce juz dawno sprzedalem ale tam wychodzi jak ori. W e46 nigdy nie bedzie jak ori wiec ja, po swoich doswiadczeniach wiem, ze nie kupilbym, e46,e38,e39,e83,e53,e65, po przekladce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.