Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema wam, benzyna mnie troche kusi ale mam małe odcinki do pokonywania więc gaz by się marnował, tak więc zostaje diesel. Poszukuje bmw e46 najlepiej 320d 150koni, 2003 lub 2004 rok. Wiadomo, najlepiej jakby były skóry, multifunkcyjna kierownica i inne bajery. Znajde coś porządnego za 16 tysi + na wkład 1500zł? Podpowiecie czym się kierować przy zakupie tego auta, na co patrzeć w bmkach?

 

Co sądzicie o tych ofertach: https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-320d-2-0-150km-CID5-IDdtoQR.html#d558de214f

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bezwypadkowa-klima-alu-navi-szyber-ID6yzK7L.html

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6yzl7h.html

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma z wyposazeniem, ESP nie ma tam na pewno, komputer pokładowy? Nie widzę czy na manetce jest przycisk BC możliwe że nie ma bo na wyświetlaczu pokazana jest godzina :) szukalbym od osoby prywatnej

 

Wyposazenie nie musi byc jakies mega, klimatyzacja, radio cd najwazniejsze. Ciekawe jaki stan techniczny, to mnie interesuje, boje sie zeby bita nie byla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu w tym dziale nie oceniamy aut z ogłoszenia , do tego jest osobny dział

viewforum.php?f=44

Tam w nagłówku wpiszcie nr VIN i chłopaki wam pomogą rozpracować auto.

Tam bywa forumowicz DRAY co profesjonalnie przez internet lub na tel za niewielką opłatą (ponad sto) sprawdza przebiegi i historię auta.

Jak za drogo to można samemu za 2,99€ przez internet w 10-15 minut otrzymać przebieg z historii serwisowej.

Jak sprzedający nie chce podać nr VIN to szkoda jechać chyba że ci nie przeszkadza cefnięty licznik np o 200 k km.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu w tym dziale nie oceniamy aut z ogłoszenia , do tego jest osobny dział

viewforum.php?f=44

Tam w nagłówku wpiszcie nr VIN i chłopaki wam pomogą rozpracować auto.

Tam bywa forumowicz DRAY co profesjonalnie przez internet lub na tel za niewielką opłatą (ponad sto) sprawdza przebiegi i historię auta.

Jak za drogo to można samemu za 2,99€ przez internet w 10-15 minut otrzymać przebieg z historii serwisowej.

Jak sprzedający nie chce podać nr VIN to szkoda jechać chyba że ci nie przeszkadza cefnięty licznik np o 200 k km.

 

W porządku, w porządku, dzięki za tip ;)

 

benzyna mnie troche kusi ale mam małe odcinki do pokonywania więc gaz by się marnował, tak więc zostaje diesel.
Ty te głupoty tak na serio wypisujesz czy coś ci się pomyliło?

Czemu glupoty? Pokonam 3km (tyle do roboty) i juz będe musiał gasić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty, ponieważ pomyliłeś coś. Diesel musi się dobrze rozgrzać aby stał się oszczędny i żeby był bezawaryjny, musisz chłodzić turbinę itd itp. Benzyniaka/gazola odpalasz i gasisz kiedy chcesz, idealny w miasto i nie musi się rozgrzewać. Na takie odcinki bierz benzynę/ gazola.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam mojego bmw i właśnie wybór padł wlasnie na przedlifta 2.0 r6 pod maską. Czy ten silnik rzeczywiście pali 12L benzyny? Czt warto zalorzyc LPG?

 

Pozdrawiam.

 

Posiadam taka od 1.5 roku. Lato w mieście pali mi ok 10.5-11 litrów, zima dodać można spokojnie 2 litry więcej. O gazie nic nie dopowiem. : ))

 

Kultura pracy na plus, oleju bierze ale są to znikome wartości.

 

Przez 18 miesięcy użytkowania wymieniłem w niej tylko świece (eksploatacja) oraz cewki(wypadał zapłon na 2 i 5 garnuszku), wymiana oczywiście na 6 nowych oryginałów.

 

Życzę udanego użytkowania, szerokości i kiedy będziesz pragnął zrywania przyczepności ;p

 

P.S. Po okresie 18 miesięcy żałuje że nie kupiłem 323i lub 328i : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam mojego bmw i właśnie wybór padł wlasnie na przedlifta 2.0 r6 pod maską. Czy ten silnik rzeczywiście pali 12L benzyny? Czt warto zalorzyc LPG?

 

Pozdrawiam.

 

Zależy od nogi. Może spalić nawet 20 litrów. Ale tragedii nie ma. Przy spokojnej jeździe 8-9 litrów, przy ostrzejszej ponad 10. Mówię tu o trasie. W mieście dodaj sobie plus 3 litry. LPG na pewno warto założyć u sprawdzonego gaziarza który wystroi wszystko odpowiednio. Jednostki bez problemu znoszą LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Interesuje mnie e46 sedan z silnikiem mniejszym niż 2.0. Prosiłbym o pomoc który wybrać? Celuje w roczniki 2003+

 

-316i/ti

-318i/Ci/ti

 

Który z powyższych polecacie i dlaczego? Zależy mi na racjonalnym spalaniu, autem będę jeździć tylko i wyłącznie po mieście, nie planuje jeździć w trasy. Chciałbym auto w automacie, tylko boje się dużych kosztów naprawy takiej skrzyni przy kupnie 12-13 letniego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Interesuje mnie e46 sedan z silnikiem mniejszym niż 2.0. Prosiłbym o pomoc który wybrać? Celuje w roczniki 2003+

 

-316i/ti

-318i/Ci/ti

 

Który z powyższych polecacie i dlaczego? Zależy mi na racjonalnym spalaniu, autem będę jeździć tylko i wyłącznie po mieście, nie planuje jeździć w trasy. Chciałbym auto w automacie, tylko boje się dużych kosztów naprawy takiej skrzyni przy kupnie 12-13 letniego auta.

 

Jesli chcesz mniej niz 2.0 bierz przed lifty z m43 , automat nic strasznego 4tys za remont i spokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna skrzynia się zużywa tak jak opony z czasem trzeba regenerować 4-6 tys zł.

Jak mały silnik w benzynie i po lifcie to 1,8 , jak zadbany to chodzi jak zegarek, tylko oleju trochę pije ale też to typowe i do zrobienia.

Chcesz sprawdzać auto w ASO ? Teoretycznie to dobry pomysł a praktycznie to może być tak : Płacisz 350-450 zł i wychodzi naga prawda o fatalnym stanie auta ,więc rezygnujesz i na odchodne rzucasz mięsem ... następne auto jest podobnie i co dalej ? Musisz się samemu podszkolić w wstępnej diagnozie i sprawdzaniu licznika. Jak masz zaufanego mechanika to można się pokusić kupić auto z małymi problemami i po wizycie w ASO targować cenę i świadomie brać jaki jest.

Inna sprawa to samochody nie zarejestrowane (sprowadzone) , na lawecie do ASO ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Interesuje mnie e46 sedan z silnikiem mniejszym niż 2.0. Prosiłbym o pomoc który wybrać? Celuje w roczniki 2003+

 

-316i/ti

-318i/Ci/ti

 

Który z powyższych polecacie i dlaczego? Zależy mi na racjonalnym spalaniu, autem będę jeździć tylko i wyłącznie po mieście, nie planuje jeździć w trasy. Chciałbym auto w automacie, tylko boje się dużych kosztów naprawy takiej skrzyni przy kupnie 12-13 letniego auta.

 

Kup w jak najlepszym stanie z jak najmniejszym (prawdziwym) przebiegiem. Automat, jak rozsadnie uzywany i serwisowany to 300 tys km w tych autach wytrzymuje. jak kupisz z prawdziwym przebiegiem 150 tys km, to automat wytrzyma jeszcze spokojnie drugie tyle.

Oba silniki równie dobre, bo to blizniacza konstrukcja, tylko inna nieco pojemnosc.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ludzie szukaja 15 letnich aut z przebiegiem 100 tys km a potem sie dziwia ze handlarze cofaja liczniki bo nikt nie chce kupic auta co ma przejechane 200tys.Lepiej te oryginalne 200 czy 250 niz cofniete 150tys bo chociaz wiadomo na czym sie stoi.Tez mialem kiedys takie podejście do przebiegu teraz mam inne.... Edytowane przez radziomlawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.