Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

\

Czy lepiej wziąć coupe z 99 roku z AutoBawaria za 17 tys? 323i automat, w środku fajnie wyposażona, tv nawigacja, fotele z pamięcią ustawień, 250 tys przebiegu, 17alu z dobrymi oponami, automat nie szarpie, nic nie stukało w zawieszeniu mimo przejażdżki po nierównej drodze, silnik bez wycieków, miała dwa purchle na błotnikach z prawej strony, ogarnięte, mają foty jak to wyglądało przed robieniem???

Takie coupe w automacie w takim stanie jest łatwo sprzedać czy lepszy manual?

Prawda jest taka, że lepiej wybrac te e46, które Tobie bardziej pasuje. Sam musisz zdecydowac czy lepiej Ci pasuje kombi w dieslu, czy coupe + benzyna + automat.

 

Akurat połaczenie coupe + automat nie sprzedaje sie najlepiej - w tej klasie aut, w tym wieku z silnikami R6, manual jest duzo bardziej poszukiwany. Jednak taki stary automat dosc mocno (wg mnie) zabija frajde z jazdy. Do serii 5, 7 automat pasuje swietnie, do trojki z mocnym R6 i jeszcze coupe - jak dla mnie zdecydowanie manual.

Choc ja osobiscie z tych 2 które wymieniłes, wziałbym te 323i, mimo automatu.

 

No i odpowiedz sobie ile jezdzisz i jakie bedziesz mial koszty paliwa. 320d w miescie spali max 8 litrów, 323i minimum 13 litrów na 100 km. To bardzo duza róznica.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten automat na jakieś słabe strony?

Zabawnie to zabrzmi ale czy właśnie automat nie będzie tu gwarantem tego, że auto nie było meczone przez poprzedniego właściciela a służyło tylko do jazdy i czerpania z niej maxinum frajdy bez wyglupow:)?

A o tej 320d jest ktoś w stanie cię więcej powiedzieć? Np czy przebieg ma taki cy inny wg vin?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno autem z automatem nie jezdzil młody gniewny, to raczej auta dla spokojnych ludzi, na zachodzie czesto kobiety jezdza takim połaczeniem coupe + automat. Na pewno silnik nie był katowany w takim aucie. Statystycznie bedzie silnik mniej zmeczony niz w aucie z manualem. Ale to statystyka tylko :)

Bo moze byc BMW z automatem gdzie ma 400 tys przebiegu i olej zmieniany raz na 5 lat. A drugie z manualem moze miec 150 tys km i olej zmieniany co rok. Ogolna statystyka nic nam nie powie o stanie danego auta.

Tak na prawde to teoria. Te auta maja po 17 lat. Trzeba jezdzic oglądac sprawdzac. Dotknąc popatrzec wyciagnac wnioski.

 

Ważne jest co Tobie pasuje i w czym sie lepiej czujesz, czym sie Tobie lepiej jezdzi.

 

Ja 2 tygodnie temu sprzedałem 17 letnie BMW. Z manualną skrzynia :) 158 tys prawdziwego przebiegu. Olej zmieniany co rok - co 3000 km. Takie sztuki też są. Ale trzeba za nie odpowiednio zapłacic i nie wiszą długo w ogloszeniach. Moje auto wogole nie mialo ogłoszenia. Zgadałem sie z forumowiczem jednym, przyjechali całą ekipą oglądac z komputerami itp. I kupili zadowoleni. :)

 

Ogolnie automat w benzynowym BMW to dobra trwała i sprawdzona konstrukcja. Nie powinna się psuc. W e46, szczególnie tak starym, najpowazniejszym problemem (poza przebiegiem i wypadkowoscia) moze byc korozja.

Kilka lat miałem e46 tez z 1999 roku, 100% oryginalny lakier i juz w 2008 miałem korozje na kilku elementach.... a dzis mamy 2016.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co powiecie o tym egzemplarzu?

Kompletności pakietu i wyposażenia?

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330i-231-km-touring-lift-org-m-pakiet-duza-navi-z-niemiec-ID6yj5A1.html

Czujniki parkowania z tyłu jakieś inne...

Vin: PC41311

Pewnie widziałes w innym wątku na forum. 3 lata temu miał 450 tys km przebiegu. To powinno ostudzic marzycieli. Ludzie, nie kupicie 330i z sensownym przebiegiem w bdb stanie do 25 tys zł. Teraz ma dobre ponad pół miliona km. Moze ładnie wyglada na foto, ale to raczej końcówka zycia tego auta.

Mozna kupic drugi silnik, drugą skrzynie, pojezdzi jeszcze.

Za 17900 za polifta jak ma byc dobry stan, to 316i/318i.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem tu nowy i zainteresowany kupnem bmw z silnikiem 1.8 lub 2.0D. Widziałem wersje 1.9

Mój budżet to 10tys i chciałem zapytać czy do tej ceny kupie coś ciekawego z tych silników, jak wygląda utrzymanie itp. Bardzo zaciekawiło mnie BMW i tak samo spodobało. Słyszy się że jest bardzo drogie w utrzymaniu ale może jednak nie jest tak źle.

 

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być diesel, czy benzyna?

1.8 występuje tylko po lifcie i tylko w benzynie. W takich pieniądzach odpada.

Diesel 2.0 z początku produkcji będzie miał nakręcone z pół bańki lub lepiej.

Widzę tylko jedną opcję - 316i lub 318i (oba 1.9 pojemności) z ubogim wyposażeniem, które wskazuje, że auto było przeznaczone na niewielkie przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodatkowo jest wieśniacki znaczek M na tylnej klapie..ksenony to pewnie hidy, bo brak spryskiwaczy i jest ręczna regulacja, silnik ma pojemność 2.2l. Kupujesz e46 a nie wiesz nawet jak wygląda m-pakiet? Nie mówię już o wszystkich elementach zewnętrznych i wewnętrznych, ale chociaż zderzaki i progi? :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.