Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Suderland witaj ! ,pytasz czy
Benzyna czy diesel ?
jest spory wątek na ten temat.

Generalnie to się mówi że jak ktoś robi sporo kilometrów to disel

Padłem :lol:

Czasem warto przeczytać nie tylko ostatni post, ale i przedostatni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest pytanie o przebiegi rzedu 300 tys :D zaloze sie ze wiekszosc, ale to wiekszosc sprowadzonych e46 to tyle ma/ miala minimum, reszta to fury, ktory nie kosztowaly sredniej allegrowej :) i jakos te auta jezdza i sie maja dobrze. Jak nie bylo katowane to 300 tys przebiegu to nie problem, a jesli ktos np. robil takie przebiegi po autostradach to tymbardziej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skąd wiesz, że nie np 265kkm?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja opinia, a opieram ją na "doświadczeniu", bo oglądałem już kilkanaście e46 i w samochodach z udokumentowanym przebiegiem 170-190tys. nie było widać właściwie żadnych śladów zużycia. Natomiast w omawianym kierownica była...no po prostu bardzo mocno wytarta. Nie da się tego opisać, to trzeba byłoby zobaczyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej wyglada auto po 200 tys na autobanie, a inaczej 150 tys po miescie, tymbardziej jak niemiec w sygnetach jezdzil :D

Moze auto rzeczywiscie ma taki przebieg

 

Potem taka fura czy tam bmw czy inny wv pasztet ma nalatane 300-500 ale mozna co nieco podpicowac tanim kosztem, szafe skrecic, zrobic PN 130 000 i sprzedac na allegro, a auto w rzeczywistosci spokojnie 3 razy tyle ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica m pakietowa (chyba troche lepsza skora jak w zwykłych) bez jakichkolwiek wytarć/przetarć spokojnie dolata 250kkm :wink: z widoczną fakturą skóry

podobnie mapkietowa gałka zmiany biegów ale on w manualu jednak szybciej sie wyrabia

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli był dobry serwis, nie dziadowane/drutowane to bedzie latać

dla pewnosci warto pod kompem sprawdzic parametry, osłuchać dobrze itp

wszystko zalezy od stanu ale mam znajomego co ma 528 cos kolo 300przelotu (280chyba) i twierdzi ze nie ma problemów, mysle ze nie oszukuje :wink:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam swoją opinię o tym samochodzie:

http://otomoto.pl/bmw-320-e46-automat-bardzo-zadbany-C35948765.html

 

Miałem dziś na jazdę próbną

Zrobiłem zdjęcie silnika, czy wszystko wygląda w porządku?

 

http://savepic.net/6447365m.jpghttp://savepic.net/6442245m.jpghttp://savepic.net/6439173m.jpghttp://savepic.net/6446341m.jpg

 

 

VIN dekodowane

 

VIN long WBAAP71090PN49031

Type code AP71

Type 320D (EUR)

Dev. series E46 (3FL)

Line 3

Body type TOUR

Steering LL

Door count 5

Engine M47DO1

Cubical capacity 2.00

Power 110

Transmision HECK

Gearbox AUT

Colour SILBERGRAU METALLIC (A08)

Upholstery STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Prod. date 2004-06-04

Order options

No. Description

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

240 LEATHER STEERING WHEEL

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

403 GLAS ROOF, ELECTRIC

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

441 SMOKERS PACKAGE

473 ARMREST, FRONT

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

520 FOGLIGHTS

521 RAIN SENSOR

550 ON-BOARD COMPUTER

644 PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF.

661 RADIO BMW BUSINESS

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

8SP COP CONTROL

801 GERMANY VERSION

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION

 

Series options

No. Description

2AA LT/ALY WHEELS ELLIPSOID STYLING 46

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)

530 AIR CONDITIONING

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT

851 LANGUAGE VERSION GERMAN

 

Myślę, że samochód jest drogi na brak niektórych opcji:

-Tylko przednie elektryczne szyby - nie oczekuje od BMW :-(

-Felgi nie jest aluminiowe

-Brak automatycznego klimatu (tylko ręczna regulacja)

 

+++

Silnik jest dobre, turbo wymieniony na 200,000 km

Nie puka nie stuka w zawieszenie

Nadwozie wygląda dobrze, nie ma rdzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz numer VIN, nawet rozkodowany więc jaki masz problem z tym żeby założyć temat w odpowiednim dziale???

20k za diesla po lifcie z takim przebiegiem to dużo? :duh: W takim razie proponuje zdać sobie sprawę z tego ile warte są te samochody. Im szybciej to zrobisz tym lepiej dla Ciebie. Wiem to z własnego doświadczenia. Ewentualnie przerzuć się na tańszą markę.

 

A zdjęcia silnika to zrobiłeś tak, żeby zbyt wiele nie wychwycić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeżeli chodzi o te jak to ktoś określił kruszące się w rękach slizgi i inne cześć rozrzadu czy po 15 latach faktycznie to jest możliwe? Widział ktoś? Czy to mit? Ijednak więcej zależy od przebiegu i poprawnej eksploatacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim silniku? 318i? Tam ten slizg z czasem pada. W silnikach z serii N tez. Urywaja sie tez lancuchy, ale to nie w E46.

 

W 320d na pewno nie w E46. W 330d tez nie i w 330i tez raczej nie. Wszystko pomiedzy tez raczej takich problemow nie ma.

W 330i z czasem obraca sie panewka, pada vanos. Zuzycie objawia sie zwiekszajacym sie poborem oleju. W wiekszosci 330i ktore ogladalem jest straszny syf pod korkiem oleju. Czasem woda, czasem wali spalinami, wlacznie z samym olejem, czasem maslo. Zalezy jak trafisz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o BMW, pojawiła się okazja, chyba okazja żeby je kupić teoretycznie po znajomości, kolegi kolega go sprzedaje ale czy to mi się w ogóle opłaca.

 

BMW E46 z 98r za 10 200zł.

 

Silnik 1.8 z gazem wstawionym w 2009r.

 

Podobno mechanicznie jest żyleta, niedawno wymieniane sprzęgło, rozrusznik, zawieszenie podobno również jest zrobione. Samochód nie jest obniżany, ani ospojlerowany etc. więc teoretycznie nie musiał być katowany. Właściciel ręczy za niego.

 

Niestety jest do poprawek blacharskich, podobno podwozie zakonserwowane etc. ale na drzwiach i kilku innych miejscach pojawia się juz rdza, tył był bity, drzwi od pasażera są od innego modelu, przy otwieraniu i zamykaniu szyba trzeszczy,ucieka też delikatnie płyn chłodniczy, jakiś miesiąc temu przeszła przegląd techniczny podobno bez najmniejszych zastrzeżeń.

 

Jest też jakiś problem z elektroniką bo spalanie na komputerze pokazuje tylko przy wlączonych długich światłach. Bez skór, środek niekoniecznie zadbany, może efekt był taki dlatego ze podczas oglądania była masakrycznie brudna, fakt faktem facet nagadał mi więcej negatywnych rzeczy o niej niz pozytywnych, także moja żona stwierdziła że to jest wrak... :D

 

Pytany o możliwość sprawdzenia samochodu, mówi żebym tylko powiedział gdzie, mu to jest obojętne bo nie ma nic do ukrycia.

 

De facto, stwierdził że mam wsiadać i śmiało jezdzić nie zagladając do niej minimum przez rok...

Warto mi się pakować w ten samochód za taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o BMW, pojawiła się okazja, chyba okazja żeby je kupić teoretycznie po znajomości, kolegi kolega go sprzedaje ale czy to mi się w ogóle opłaca.

 

 

De facto, stwierdził że mam wsiadać i śmiało jezdzić nie zagladając do niej minimum przez rok...

Warto mi się pakować w ten samochód za taką cenę?

 

Zaspawać maske i jezdzic, za taka kasę to nie ma co sprawdzać tylko brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skąd ten wniosek? Z tego opisu? Czy z ceny? Nawet ogłoszenia nie ma, zdjęć..to najstarsze e46 jakie może być, z najsłabszym silnikiem i z żadnym wyposażeniem..na dodatek do poprawek lakierniczych :duh: może myślisz, że to dział e90 i stąd taka reakcja? :lol: to, że obecny właściciel powiedział, że przez rok nie będzie musiał nic robić to normalka, przecież chce sprzedać..a co piszą handlarze o świeżo sprowadzonych? Igła, jak nowy, bez wkładu..itd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że obecny właściciel powiedział, że przez rok nie będzie musiał nic robić to normalka, przecież chce sprzedać...

 

Jak słyszę takie teksty to ciśnie mi się na usta, że po roku już właściwie też nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze właściciel powiedzial ze nie trzeba będzie zaglądać pod maskę nie znaczy że ja mu wierze i tak bede robic. Fakt jest taki ze auto nie jest wystawione na sprzedaz a facet cos kiedys wspomnial koledze ze moze bedzie sprzedawal zadzwonilismy i powiedział ze w sumie moze cho iaz teeraz sie wacha bo jak sam powiedział niedawno trochę kasy w niego wsadzil. Powiedział ze nie ma nic do ukrycia i wszystko mi powiedzial i ze mozemy go ewentualnie sprawdzić gdzie tylko zechce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.