Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nowy jestem na forum ale zdążyłem pewnego użytkownika już trochę pomęczyć na PW odnośnie E46 ;)

 

Sprawa wygląda następująco: jeżdżę pożyczonym autem (A klasa z 99 roku, diesel) na trasie dom-praca-dom, dziennie wychodzi jakieś 30km - miesięcznie ~600km. Spalanie ma to przyzwoite, około 6 litrów.

Samochód będę musiał oddać, prędzej czy później więc szukam czegoś dla siebie.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy oglądałem kilka aut, zaczynając od poziomu ~6k PLN. Wszystkie okazały się trupami...

Brat ma E91 320i i próbuje mnie nakłonić do kupna czegoś tej samej marki ;)

 

Nie mam 20 lat, nie szukam auta żeby wzbudzać "szacun na dzielni" czy szaleć przed Tesco po pierwszym śniegu.

Auto ma być na min. 3 lata, nie może żreć paliwa jak głupie, nie potrzebuję 170KM ani m-pakietu.

Trasy robię krótkie, raz na kilka miesięcy 2x150km.

 

Przeglądając kolejne oferty budżet przeznaczony na auto "rozciągnął" się do ok. 18k PLN. W cudowne okazje nie wierzę, wiem że z taką kasą to stać mnie najwyżej na Compact'a. Z resztą lubię małe auta ;)

Możecie mi powiedzieć jaką wersję E46 jestem w stanie kupić? Skłaniam się ku opcji "importu na zamówienie" od wspomnianego wcześniej użytkownika z Kielc (wiadomo o kogo chodzi) - powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich to taki, że (mam nadzieję ;) ) auto będzie miało to co powinno i nie będzie składane z dwóch. I jestem gotowy za taki luksus zapłacić i spać spokojnie.

Problem w tym, że na razie jestem zielony w temacie BMW i dopiero zdobywam wiedzę na temat wersji silnikowych, wyposażenia, itd.

 

Strzelam, że w zasięgu mojego portfela jest 316ti albo 318td (no chyba, że się mylę...). Szaleć nie zamierzam ale chciałbym mieć możliwość komfortowego wyprzedzenia czegoś na trasie (114 kucy chyba wystarczy przy masie ~1300kg?)

 

Tak czy inaczej - będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Strzelam, że w zasięgu mojego portfela jest 316ti albo 318td (no chyba, że się mylę...). Szaleć nie zamierzam ale chciałbym mieć możliwość komfortowego wyprzedzenia czegoś na trasie (114 kucy chyba wystarczy przy masie ~1300kg?)

Wystarczy, ale przy wyprzedzaniu trzeba już pewnej odległości. Moc dobra na miasto, krótkie dojazdy do pracy i wakacje raz na ruski rok. Na sprint od świateł do świateł odpada, ale tego od auta nie oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ale przy wyprzedzaniu trzeba już pewnej odległości. Moc dobra na miasto, krótkie dojazdy do pracy i wakacje raz na ruski rok. Na sprint od świateł do świateł odpada, ale tego od auta nie oczekujesz.

Dokładnie :)

Od świateł do świateł po uprawiam eco-driving. Inna bajka, że powinien się sensownie zbierać przy takim stosunku moc/masa. Nie są to wersje ~150KM ale kaman - skoro aktualnie użytkowanym przeze mnie klekotem da się dynamicznie jeździć a ma 90KM... Tyle, że Compact jest 300kg cięższy ;)

No ale cóż - jak bym chciał miejską rajdówkę to bym kupił co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne wrażenie jest takie: gdy zaczynałem jeździć autem i miałem stare auto o mocy 75km i wsiadłem do e46 316 to wydawało mi się, że to rakieta ;) Maruder to na pewno nie jest, tylko na tle innych silników BMW wypada blado.

Wiem, że są lepsze silniki i wtedy auto może pokazać pazur ale... może kiedyś z takim kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne wrażenie jest takie: gdy zaczynałem jeździć autem i miałem stare auto o mocy 75km i wsiadłem do e46 316 to wydawało mi się, że to rakieta ;) Maruder to na pewno nie jest, tylko na tle innych silników BMW wypada blado.

Wiem, że są lepsze silniki i wtedy auto może pokazać pazur ale... może kiedyś z takim kupię ;)

W tym budżecie dasz radę znaleźć dobrze utrzymane 318ti 143km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie dasz radę znaleźć dobrze utrzymane 318ti 143km.

Jesteś pewien? Bo z tego co wyczytałem na forum to takie poszukiwania albo trwają miesiącami albo trafia się perełka od razu ;)

 

W sobotę chcę zobaczyć to: http://autoauto.pl/pl/17582/BMW_SERIA_3_2004_BEZWYPADKOWY_ZADBANY_SPRAWNY_COMPACT_318TD_2_0_116KM?hash=ki2EP&i=5&perPage=

Trochę goła wersja, na dodatek diesel więc przebieg/stan trochę martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

potrzebuje Waszych opini, porad o BMW e46 sedan 1.8 118KM polift.

Na co zwrócić uwagę, wady, zalety silnika, jak wygląda dłuższa eksploatacja auta na polskich dziurach, jak te silniki tolerują LPG,jakie spalanie, na co zwracać uwagę przy oglądaniu.

Nie mam na myśli zadnego konkretnego egzemplarza, wiem że pewnie napiszecie weź r6, ale ja chce wiedzieć co nie co o tej jednostce.

Z góry dziękuje za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12tys zł za przedlifta 318i + jakieś 3-4tys zł na jego doprowadzenie do porządku to na obecną chwilę dobre rozwiązanie? Oczywiście mowa tylko o samochodach z rąk prywatnych, żadnych "świeżo sprowadzonych z Niemiec igieł".

 

Uprzedzam odpowiedzi: tak, czytałem temat. Nie cały, ale do 30-40 stron wstecz. Dodatkowo czas leci, ceny się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być okej. Mniejsze silniki miały lżej, nie przeciążały tak budy ani jakoś nie były mordowane paleniem gumy. Oczywiście może to nie starczyć jeśli naraz do wymiany bedziesz mieć np. hamulce, opony, amory, troche zawieszenia i jeszcze do zrobienia serwis olejowo-filtrowy to może braknąć. Ale jeśli jezdzi i ktoś jako tako dbał o auto to problemów nie bedzie wiele.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :)

Przymierzam się do zakupu pierwszego samochodu i nie ukrywam, że nasłuchałem się wiele dobrego o BMW 3 E46 no i mam kilka pytań z nim związanych. Mam do wydania max 20 tys zł, i na jakich wersjach powinienem się skupić? 318, 320, 325, 328, 330? Teoretycznie ludzie mówią, że im większy tym lepszy, ale nie chciałbym też zajechanego modelu, który będzie mi wykręcał dziury w kieszeniach. Nie potrzebuję wyścigówki, zależy mi na fajnym, wygodnym, przyjemnym w jeździe samochodzie. Cudów w tej kwocie nie oczekuję, ale chciałbym wiedzieć jakie są moje możliwości. Jakie roczniki, wyposażenie itd. Do tego jak jest spalaniem i ubezpieczeniem? Druga sprawa - gdzie mam szukać zadbanych modeli? Jestem świadom, że większość ofert typu "Igła z Niemiec, 99 tys przebieg, super stan full opcja, jeździła nim babcia do wnuczka raz w tygodniu" i inne szmery bajery to bujda, a szczególnie przy wyborze pierwszego samochodu nie chciałbym wtopić. Nie znam się na samochodach, nie będę ukrywał, więc nie wiem na co zwracać też uwagę przy zakupie.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że od 2012 kostrukcja silników w magiczny sposób się nie zmieniła, spalanie się nie zmniejszyło, a ceny w De na dobre samochody nie spadły. Więc kolego trochę własnego wysiłku i wszystkiego się dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.