Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Mikan - zachecam nawet do zakupu 335i. Przynajmniej dasz zarobic serwisom, swojej ulubionej marki :)

Zobacz na BMW turbo projekt M54 na tlokach z N54. Kolega tam rozbiera N54 ze smietnika i omawia rozwiazania technologiczne.

Jest to po prostu majstersztyk... Lepszej jednorazowki zrobic sie nie da. Rozwiazania z tego silnika + zalecenia o wymianie oleju co 35tkm robia swoje.

To samo N-ki w dieslu. Cudowny, wysoko wydajny i wytrzymaly rozrzad, zamontowany jeszcze od strony grodzi, czyli tylu silnika, tak, zeby go nie wymienic bez wyciagania jednostki. Miod.

 

Fakt, samochod jest bardzo ladny, mocny i fajnie jezdzi, jesli jezdzi.

Jakosc materialow? Masz rajce - Za te pieniadze mogloby byc lepiej. Mam wrazenie, ze nizsza niz w starszych BMW. Pewnie przeniesli produkcje do Chin.

 

Ja choruje na S50B32. To duzo tansza choroba :wink:

PS: Z serii G jezdzilem polo G40. Urywalo d... przy samej szyji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm ten komis nie ma zbyt dobrej renomy, ale cóż. Podjadę obejrzę.

Cóż kolejna opinia o 320i :) to chyba zdaje się być prawdą. Dzieki.

 

EDIT:

Znalazłem jeszcze takie oto "cudo".

 

Oglądał ktoś może?

http://olx.pl/oferta/tanio-bmw-e46-318i-polkubly-klimatyzacja-alufelgi-asr-CID5-ID6v0fD.html#ada4abc62a

 

http://olx.pl/oferta/pilnie-pilnie-okazja-bmw-323-e-46-sedan-CID5-ID3ExLJ.html#ada4abc62a

oraz:

http://olx.pl/oferta/bmw-e46-318i-1999r-118-km-zadbana-CID5-ID4clN1.html#ada4abc62a

ten ma niby zrobine sprzęgło i dwumasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje 335i bo e46 330d + mocy za mało, a ceny w de chore, poza tym 335i mKę robi a mi zależy na mocy.

No jest niższa jakość wykonania w nowych bmw, choć nie wiem jak w topowych modelach 5er - 7er.

g40 ładnie szło - gorzej opanować tego piżdzika było przy tej mocy i prędkosći jaką osiągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auta są bardzo fajnym rozwiązaniem, pod warunkiem że kupujesz je na dłużej - wtedy nawet po 6-7 latach wiesz co masz. Obecnie takie Ople, Kie, Skody czy inne Renault są cichsze, wygodniejsze i bez porównania bardziej praktyczne od 16 letnich aut kategorii "małe premium" (3,A4, C, itd). Co więcej, wśród aut popularnych marek ciągle jeszcze można dostać wolnossące benzyny i w miarę rozsądne ilości elektroniki, porównywalne z tym co mamy w E46. Za porównywalne pieniądze jak za E46 można kupić młodszego kompakta powyższych marek, a to mnie prowadzi do innego, cholernie ważnego tematu.

 

Co jakiś czas jakiś nowy forumowicz zakłada temat taki jak ten (mimo że wiadomo gdzie powinien....), bardzo rzadko jest to osoba świadoma kosztów utrzymania BMW, zwykle jest to młody człowiek który uciułał/dostał od dziadków vel rodziców 10 tysięcy i chce spełnić swoje marzenia o Be eM Wu jako pierwszym własnym aucie. Naszym psim obowiązkiem jest w takich przypadkach przemawiać do rozsądku, bo napalony chłopak któremu nie uświadomi się pewnych rzeczy w końcu wyhaczy jakiegoś ulepa za 10 tys. u handlarza który nie będzie miał skrupułów. No a potem zaczną się wydatki, oszczędności, łyse opony (bo "wymienię jak będzie kasa") i nie daj Boże będziemy linkować kolejny artykuł w tym wątku: viewtopic.php?f=43&t=80295&start=435

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy koledzy mają racje , otóż utrzymanie auta w dobrym stanie niestety kosztuje. Obecnie w Polsce jest taki trend aby kupić auto nic nie wkładać puki jeździ.

 

Poprzednie moje auto które posiadałem to było Punto GT 1,4 turbo i utrzymanie go przez 3 lata zjadło 13 tyś zł , a robiłem bieżące sprawy i jak coś było naprawiane to po całosci anie jeden element a za tydzień znowu puka. Tak na uboczu dodam że jak ktoś mówi że "fiat gówno wart" to tak naprawdę nie wie co mówi bo to auto było nie do zajerzdzenia.

 

Następnie kupiłem BMW 330CI po to aby ograniczyć trochę te koszty, ale tu się strasznie myliłem bo auto po 2tyś km obróciło panewkę.

Zrobiło to z powodu takiego ze mechanik (z Lipowca koło Brodnicy kujawsko-pomorskie) włożył mi filtr toprana który się po prostu zamknął.

Naprawa kosztowała mnie bez paru stówek 10 tysi ale znowu auto zostało zrobione na bogato, wszystko co po drodze był nieteges poszło w kosz.

 

I tera mogę stwierdzić ze mam auto za którym płakał niemiec :o .

 

Powiedzcie mi czy jakiś małolat co dorabia sobie gdzieś jest w stanie doinwestować auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło to z powodu takiego ze mechanik (z Lipowca koło Brodnicy kujawsko-pomorskie) włożył mi filtr toprana który się po prostu zamknął.

Kolego jak to sie stalo ze serwisowales auto na takim wygwizdowie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A) Mialem Punto 1.4GT, pierwszy rzut 136KM.

Silnik fajny, zrywny. Cala reszta samochodu zalamka. Wytrzymalosc podzespolow zalamka. Fajna zabawka, czasem powspominam, ale nie kupilbym chyba drugi raz.

 

B) Kolega to 330 kupil od jakiegos tam swojego niby znajomego. Auto mialo nie jedna mine, oprocz filtru Toprana, ktory nomen omen, pewnie by dzialal, gdyby nie mial 10lat i byl wymieniany na biezaco, razem z olejem mineralnym, ktorym zalany byl silnik. Historia serwisu jest w temacie Leo na bmw-sport.pl dla zadnych krwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten komis nie ma zbyt dobrej renomy, ale cóż. Podjadę obejrzę.

Cóż kolejna opinia o 320i :) to chyba zdaje się być prawdą. Dzieki.

 

Na pewno ejst prawdziwa ta opinia o 320i.

5 lat mialem e46. Zanim kupiłem przejechałem sie z 15 róznymi, od 318i po 328i, przez 323i , 320i.

 

Przez ostatnie pare lat przejechalem też się kilkunastoma e46 które chcieli kupić koledzy, jeden nawet kupił 323i. Także akurat o tych autach coś wiem.

 

Np na dieslu sie nie znam, to sie nie wypowiadam.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żaden z nich nie jest idealny, każdy ma robiony przód. Foty bardzo kiepskei w każdym przypadku. Z opisu te ostatnie 318i wygląda najsensowniej, choć zdjecia nie zachęcają.

 

Te pierwsze 318i jest w cenie zadbanego e36 318i....

 

Nic nie zastąpi Ci oględzin na zywo.

Obejżyj 5-10 sztuk i wybierz najlepszy. Tu nikt Ci nie doradzi ostatecznie. A w tych pieniądzach nie trafisz takiej sztuki, by każdy krzyknął: tak to perełka, ideał, bierz zaraz, jedź szybko.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żaden z nich nie jest idealny, każdy ma robiony przód. Foty bardzo kiepskei w każdym przypadku. Z opisu te ostatnie 318i wygląda najsensowniej, choć zdjecia nie zachęcają.

 

Te pierwsze 318i jest w cenie zadbanego e36 318i....

 

Nic nie zastąpi Ci oględzin na zywo.

Obejżyj 5-10 sztuk i wybierz najlepszy. Tu nikt Ci nie doradzi ostatecznie. A w tych pieniądzach nie trafisz takiej sztuki, by każdy krzyknął: tak to perełka, ideał, bierz zaraz, jedź szybko.

 

 

To tak jak ja kupywałem auto a Handlarz do mnie Ci co tam piszą,jeszcze auta nie widzieli a już wiedza co malowane :mrgreen:

 

tak jak mówisz przód robiony..a który teraz nie ma? ktoś sobie zarzyczy zderzak m-pak(taki przykład) i może nie dać się w 100% spasować i co juz przód robiony.Teraz szczeliny równe to mają auta hundaie,kia,itp oczywiście prawie nówki .Jak ja kupywałem to Handlarz do mnie na pewno było auto malowane ale on mówi po co jezdzisz i szukasz po komisach? Salon i po temacie :D a znów jezdzić i szukać po całej Polsce to by pół pięniedzy odlożonych na auto wydał na podróże i zostało by na jakiegoś za 10tys pegouta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moze ktoś z forumowiczów miał okazje zobaczyć na żywo ten samochodzik http://otomoto.pl/bmw-330-navi-skory-telefon-serwis-aso-szwajcar-C32787643.html w Radomiu. W najbliższy weekend wybieram sie na oględziny i nie chciałbym aby 500km poszło na marne może ktos cos podpowie czy ta fura jest warta zachodu i na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dział do oceny konkretnych ogłoszeń: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44. Zanim tam wrzucisz zapoznaj się z regulaminem - wymagany jest VIN auta. Radomski szwajcar - może być ciekawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla małego podsumowania podam przykład moje lepszej połówki :mrgreen: mamy dwa auta: e46 320d 150km i lancię lybrę 1.9 jtd 115km, lancia jest bardzo wygodna, mocne wspomaganie, idealne dla kobietki, bardzo dobre wyposażenie (brak tylko grzanych stołków co przeszkadza mojej zimą :P ), bardzo dobre audio bose..kupiliśmy ją zimą, jak moja zdała prawko i musiała nauczyć się czymś jeździć i z wiadomych przyczyn wolałem uniknąć nauki w bmw :norty: jak tylko wsiadła do lybry to uznała, że to najlepsze auto na świecie :mrgreen: wcześniej jeździła clio i corsą..a jak stopniały śniegi przejechała się bmw :wink: zgadnijcie czym teraz jeździ a czym ja :roll: dodam tylko, że jeździ teraz z wyłączonym radiem :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co, twoj diesel wydaje ryk jak V12 McLarena F1? Czy bulgocze jak boxera Porsche? :)

Jak nie, to ja jednak wciaz wlaczalbym radio :). Duzo przyjemniejsze niz dzwieki diesla.

:norty: :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
raczej chodziło o kijowe nagłośnienie BMW w stosunku do Włoszki

:cool2: :clap:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, wpadł mi w oko taki egzemplarz http://autorabka.otomoto.pl/bmw-330-330-184km-automat-C33398775.html

 

może ktoś ma blisko do Rabki Zdrój i pomógłby mi go obejrzeć ?

 

odwdzięczę się wybranym programem na myjni samochodowej ;)

 

pojechałem i kupiłem to była okazja :lol: :lol: :lol:

nie bity nie rozbierany i serwisowany w co trudno była uwierzyć, a potem po pierwszych kilometrach na gębie banan ;)

 

po dokładnych oględzinach do wymiany opony, uszczelnienie dekla skrzyni, pęknięty kierunkowskaz no i przegląd oleje filtry itd.

powrót do domu ponad 400km spalanie w trasie prędkościach 120-160 komputer pokazał na koniec 6,6l/100 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

więc witam w klubie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.