Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnij o mocnych R6 w takich pieniądzach, chyba że jesteś amotorem codziennego dłubania w samochodzie i masz gruby portfel. Jak nie chcesz 318 to dozbieraj kasy, taniej Ci wyjdzie kupić droższy, niż reanimować zwłoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to raczej minimum na 328. Zadbane M54 to już ponad 20 tys.

 

Co nie znaczy, że nie warto szukać tańszych. Czasem trafiają się prawdziwe okazje, nawet w przypadku E46. Trzeba tylko mieć trochę czasu i umieć dobrze szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o super zadbanych niemieckich samochodach. Mowa tu o polskich realiach i egzemplarzach wartych uwagi i ewentualnego kupna. Od 17-18 tys można spokojnie szukać auto do delikatnego dopieszczenia, lecz po takiej cenie nie można spodziewać się pewnej historii auta. Dla osoby konkretnie znającej się jednak to nie stanowi problemu. Osobiście wiem, że dobre 328i można kupić już od 18-19 tys. Z doświadczenia.

 

Edit: nie doczytałem, że chodzi o Coupe. cena coupe przeważnie rośnie o średnio 3 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Osobiście wiem, że dobre 328i można kupić już od 18-19 tys. Z doświadczenia.

cena coupe przeważnie rośnie o średnio 3 tys

gdzie tam.

o 1700, a super zadbane 320d przed liftem za 12000kupi :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wiem, że dobre 328i można kupić już od 18-19 tys. Z doświadczenia.

cena coupe przeważnie rośnie o średnio 3 tys

gdzie tam.

o 1700, a super zadbane 320d przed liftem za 12000kupi :mrgreen:

 

wersję 136-konną - jak najbardziej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie panowie dieselek nie wchodzi w grę, bezołowiowa i tylko Pb, a już broń Panie Boże z gazem. Skoro za coupe mam zapłacić 3000 więcej, to wydaje mi się trochę przesada, bo auta szukam już od 2 miesięcy, były nawet plany żeby w Niemczech wziąć, bo w sumie mieszkam w Niemczech, ale jak zobaczyłem kwotę ubezpieczenia za 328 to zbladłem... Także auto kupuje w Polsce najlepiej zarejestrowane, albo chociaż przygotowane do rejestracji. Bede dalej śledził oferty, no i wrzucam przedzial od 12 do 15 tys, zrozumiałem że poniżej mogę raczej z takiego auta zupę gotować. Aha jeszcze pytanko. Ile na tablice się czeka od zarejestrowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich chcących kupić auto do 1X XXX zł:

 

Polecam przeczytać ten wpis:

 

http://www.blogomotive.pl/index.php/2012/03/07/295-ile-naprawde-kosztuje-uzywane-auto/

 

A jak ktoś dysponuje większą ilością wolnego czasu polecam te wpisy:

 

http://www.blogomotive.pl/index.php/9796-2/

 

Wiem, wiem blog kogoś tam, może ja chce zareklamować - NIE - po prostu to co tam czytam jest w miarę prawdziwe a zwłaszcza to ile kosztuje używane auto.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matipl6600 dzięki wiekie za tę linki, akurat przypadkowo mam podobne zamiary jak kolega na blogu, szukam auta które ma jeździć a z czasem przygotuje je na nürburgring, mieszkam od toru jakieś 150 km. Jednak na początek ma być to samochód który pozwoli mi bezproblemowo dojechać do pracy. Także biorę sobie do serca rady tego gościa i 75% gotówki przeznaczam na auto resztę na dociagniecie go do dobrego stanu. Jestem trochę zawiedziony że 328 nie kupisz za np 14tyś, no ale trudno może dopisze szczęście i coś się znajdzie, jeśli nie to będę szukał minimum 320i. Dzięki za pomoc, jak już auto będzie podzielę się na forum, czuje ze wiecej czasu tu spędze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w stylu "czarny czy zielony?". Kolego, przemyśl swoje zapytanie, określ potrzeby, ilość km rocznie, budżet i czego oczekujesz od auta i spróbuj jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ;) ........... a mechanik specjalizujący się w vag-ach i 2.5tdi jeszcze bardziej :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam tych aut i nic ciekawego nie widzę. ..a jak już coś jest godnego uwagi to okazuje się w rzeczywistości lipa. Może ktoś z forumowiczów ma coś na sprzedaż ? Bo ja już tracę nadzieje przeglądając otomot itp..

 

Napiszecie mi jeszcze czy ten 2.0 d 150 km to dobry silnik czy lepsza benzyna ta 143 konna ? Moja jazda to 95% miasto. Zacząłem tez patrzeć ten słynny 3.0 d ale czy jest sens..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz powiem że E46 jako pupowóz na miasto nie ma sensu - kup jakiegoś hatcha typu focus, megane, golf, itd. E46 jako zabawka ma większy sens, ale wtedy tylko 6 garów i min 2,5 litra.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez ma być zabawka a nie zwykłe wozidlo. Tak to bym sobie kupił golfa 1.4... ale tego nie zrobię bo auto ma mi się podobać mam się w nim dobrze czuć i ma sprawiać radość z jazdy. To że jeżdżę głównie po mieście nie jest chyba wyznacznikiem tego ze mam jeździć golfem itp...? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam tych aut i nic ciekawego nie widzę. ..a jak już coś jest godnego uwagi to okazuje się w rzeczywistości lipa. Może ktoś z forumowiczów ma coś na sprzedaż ? Bo ja już tracę nadzieje przeglądając otomot itp..

 

Napiszecie mi jeszcze czy ten 2.0 d 150 km to dobry silnik czy lepsza benzyna ta 143 konna ? Moja jazda to 95% miasto. Zacząłem tez patrzeć ten słynny 3.0 d ale czy jest sens..?

 

2.0d to dobry silnik, fajnie ciagnie - przy wyprzedzaniu lepiej niż 318i. Z drugiej strony Twoja jazda to 95% miasto więc beznyna chyba lepiej się sprawdzi w takich warunkach.

 

3.0d -polecam jako posiadacz. spalanie niezauważalnie wyższe od 2.0d a moc nieporównywalna.

 

nie decyduj się konkretnie na dany silnik, szukaj wszystkie brane przez Ciebie pod uwagę i kup ten najbardziej zadbany.

Warto dodać, że dieselki będą zawsze lepiej wyposażone. Nie poddawaj się, nie napalaj i szukaj aż znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :) powiedz mi jeszcze ile tak realnie za polifta 3.0 d trzeba zapłacić...bo na stronach typu allegro wystawiają po ok 20 tys

 

no najrozsądniej i najbezpieczniej to tak szukać oferty właśnie od 20 wzyż i uważać na szeroko pojmowane igły... coś wartego uwagi na pewno się trafi prędzej czy później. Najlepiej unikać handlarzy (jeżeli już to dokładnie prześwietlić auto i nie żałować na to $$, niż później pluć sobie w brodę że spawana ćwiara) i szukać prywatnych właścicieli którzy są w posiadaniu auta od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.