Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego dxtr71,

 

psychiatrą nie jestem, ale podejrzewam u ciebie duże problemy natury psychicznej. Nie interesuje mnie to czy siedzisz w ciemnym, zamknięty pokój i tylko czekasz żeby dociąć komuś odpisując na post, onanizujac sie przy tym. Cytuję: 'nie mój cyrk, nie moje małpy'.

 

Przechodząc do tematu, przczytałem pozostałe 44 strony i odpowiem apolitycznie:

- 95% postów na tym forum dotyczy silników benzynowych

- kolejne 4% to posty dotyczące ropniaków (z czego 3% dotyczy silników przed liftem lub jednostek trzy litrowych)

- 1% to posty dotyczące tych silników po lifcie, z tym że każdy następny post brzmi: 'ja bym wziął benzynę' lub '... a ja mam benzynę i jestem zadowolony'......

 

Proszę więc, nie pisz że jest fullll na temat połączenia jednostki 2.0 d po lifcie ze skrzynią automatyczną, ponieważ tak nie jest.

 

Jeżeli moge liczyć na opinie osób które miały lub mają do czynienia z tym silnikiem w połączeniu z automatem, to z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

 

Przyjacielu. Idiota z Ciebie. W dodatku opcja szukaj jest Ci obca tak samo jak google.

4% postow dotyczacych ropniakow? viewforum.php?f=69 Wejdz sobie tutaj i zobacz ile procent jest o ropniakach.

 

Generalnie, jesli widzisz kolosalna roznice miedzy silnikiem VW CR a BMW CR, ktore maja prawie identyczny osptzet, to tylko wiekszy z Ciebie idiota.

A co ma skrzynia do samego silnika to juz w ogole magia. Przeciez to sa praktycznie dwa osobne urzadzenia. Problemy w 2.0d manual sa takie jak 2.0d automat + problemy zwiazane z sama skrzynia...

 

Wybacz, ale sowim pitoleniem o onanizacjach zmusiles mnie do odpisania na twoj post, ktory wyraza tylko twoje lenistwo i nieumiejetnosc wyszukania informacji, z forum, ktore jest ich pelne.

 

 

Kolego dxtr71, pełny obaw niestety stwierdzam ze jednak masz poważne problemy. Przeglądając ten temat i inne twoje wypowiedzi, żądło kiedy mozna znaleźć post w którym nie używałbyś 'idioto, deblu, pitolenie, etc etc'. Ale skoro mamy wolność słowa to przecież nikt ci nie może tego zabronić, a tym bardziej ja.

 

Ale tak sobie tylko myśle, po co ktoś zakładał temat 'Chcę kupić. E46 porady, opinie pytania'? Chyba tylko specjalnie dla naszego kolegi dxtr71, żeby mógł dawać upust frustracji na temat wszystkich którzy tu piszą i zawracają mu głowę, no bo to jedyny chętny do dawania opinii. Przecież zawsze mozna użyć opcji 'szukaj' i napisać w innym temacie, gdzie ktoś skwituje: '..zapraszamy do tematu Chce kupić e46 porady... Tam koledzy na pewno ci pomogą'. I koło sie zamyka.

 

Jezeli dla ciebie, kolego dxtr71, ta jednostka ze skrzynia manualną i automatyczną to to samo, tzn takie same spalanie, takie samo zachowanie w trasie, mieście, taki sam serwis, to chylę przed tobą czoło, poniewaz do tej pory, a jak sie okazuje błędnie, myślałem ze to nie to samo. Dziękuje ci jeszcze raz.... Gdzie moge znaleźć opcje 'pomógł'?

 

A tak na poważnie, to właśnie mnie interesują te różnice. Jezeli chodzi o 320 z manualną skrzynia to jeszcze nie trudno coś znaleźć. Niestety nie ma zbyt duzo info o tym silniku z automatem, a informacje o trzy litrowych silniku nie za bardzo mnie interesują.

 

Apropos silników audi, to niestety nie mogę się z tobą zgodzić, z prostego względu, ze ja jestem posiadaczem takiego auta. Jezeli sie nie mylę, to nie miałeś okazji dłużej pojeździć audi z tym silnikiem. Silniki w e46 po lifcie, a tym bardziej z końca produkcjim, są o niebo lepsze niż te w audi a3 8P z początku produkcji.

 

Koniec wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jestem nowy na forum. Wiec tak, mam okazje kupna e46 330d 204km z 2003 roku (Przebieg 190k). dwa komplety fajnych felg 17. Autko robi wrazenie. Polozony nowy lakier, gdyz fura z Wloch i ponoc mocno porysowana byla. Mam zdjecia, jak miala lekkiego dzwona w lewy przod, poszedl zderzak i chyba tyle. Tak wiec, mniej wiecej wiem , co sie dzialo z tym samochodem.

Auto ma do sprzedania moj dobry znajomy, ktoremu ufam i ktory zna sie na autkach. Teraz moje pytanie, czy takie autko, powiedzmy, ze zadbane z takimi parametrami jest warte 24k? Tyle za nie chce znajomy.

z gory dzieki za odp ;)

 

Nie kupuje tego samochodu - chyba, że chcesz koniecznie zrazić się do marki.

Ten model w tym roczniku oscyluje w granicach 30 tyś w górę. Znajomy chce od Ciebie małe pieniążki w stosunku do tego co sprzedaje - a jeszcze pewnie na tym zarobi. Ciekawe co za "szrot" kryje się pod tym nowo położonym lakierem. W tych 24 tyś złotych szukaj lepiej jakiegoś 320d z 2002 może 2003 roku - o ile chcesz Diesla :)

 

pozdrawiam

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

juz jakis czas temu tutaj pisalem ale znowu mnie chwyciło na bmki tylko tym razem na e46 koniecznie touring. W tej chwili jezdze Toyota Avensis T25 sedan 2003r. nie powiem ze nie jestem zadowolony ale ciagnie mnie do BMW. Patrzylem na te nowsze zabawki ale im nowsze tym mi bardziej "musztarda na oczy zachodzi" jak sie to sypie i jakie jest jednorazowe. Wole chyba kupic starsze auto z polki premium i nawet doinwestowac kilka tysiecy po zakupie zeby bylo zrobione na tip top bo wiem ze idealu sie nie kupi ale chcialbym jednak jak najblizej niego wybrac. Poza tym akurat w tym modelu jeszcze mozna w miare rozsadnie zrobic Car Audio (a to moj konik jest) wymiana fabrycznego radio na niefabryczne nie jest tak problematyczna jak w modelach nastepnych te cale CAN'y srany itp,... Poza tym woofery w drzwiach sa w normalnym miejscu a nie 10cm na wysokosci kierownicy jak e39 czy e90/91.

 

Przechodząc do rzeczy interesowałby mnie touring najlepiej 2004/2005r. silniki 330i lub 330d, zadne x-drive'y itp. Jaka kase trzeba szykować na dobry samochod z tych roczników z takim silnikiem? Robię ok. 12-15tys. rocznie glownie W-wa (70%) i trasa jakies (30%). Wiem ze w tym wypadku zdecydowanie benzyna ale kupic touring'a 330i w idealnym staniem w tym roczniku to prawie jak 6'tka w totka. A chce cos co sie odpycha. Nie szaleje na drogach ale jezdze dynamicznie i zdecydowanie i wole miec ten komfort przy wyprzedzaniu zeby ten manewr nie trwał wieki ;)

 

Nie musi to byc wersja ktora kładzie "cycki", ale sprawna i pewna. Czy takie cos da sie kupic w PL i wlasnie jaki to budzet?

 

Dzieki i pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3 Byłeś w ogolę już jakieś 330i w turasie oglądać ? Ta wygląda ciekawie http://allegro.pl/bmw-330i-231-km-ze-szwajcarii-xenon-m-pakiet-i3445512382.html Tylko pytanie czy automat Ci pasuje. Jest parę sztuk na allegro/otomoto do sprawdzenia. Od dziadka Niemca pewnie stan może się trafić super ale trzeba pamiętać że jest to silnik więcej niż 2l i opłaty będą dość drogie, no ale jak ma być na dłużej to lepiej się pofatygować i poszukać za granicą (chodź nie neguję że w Polsce się nie trafiają perełki)

 

A odpowiadając na Twoje wyższe pytanie to na 90% szedł bym w bezynę, z tym przebiegiem nie sensu pchać się w klekota chyba że się jest ich fanem.

Co do audio to nie wiem czy e46 jest takie super do CA. To co podajesz za zalety to takie same jak prawie w każdym starszym samochodzie, logiczne że nowe roczniki mają tyle elektroniki itp. że samo rozebranie np. drzwi, może przywołać o zawrót głowy.

 

A ogólnie mówiąc to dobry wybór 330i w touringu to niezły sleeper :cool2: :mrgreen: (oczywiście bez oznaczenia pojemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3 Byłeś w ogolę już jakieś 330i w turasie oglądać ? Ta wygląda ciekawie http://allegro.pl/bmw-330i-231-km-ze-szwajcarii-xenon-m-pakiet-i3445512382.html Tylko pytanie czy automat Ci pasuje. Jest parę sztuk na allegro/otomoto do sprawdzenia. Od dziadka Niemca pewnie stan może się trafić super ale trzeba pamiętać że jest to silnik więcej niż 2l i opłaty będą dość drogie, no ale jak ma być na dłużej to lepiej się pofatygować i poszukać za granicą (chodź nie neguję że w Polsce się nie trafiają perełki)

 

A odpowiadając na Twoje wyższe pytanie to na 90% szedł bym w bezynę, z tym przebiegiem nie sensu pchać się w klekota chyba że się jest ich fanem.

Co do audio to nie wiem czy e46 jest takie super do CA. To co podajesz za zalety to takie same jak prawie w każdym starszym samochodzie, logiczne że nowe roczniki mają tyle elektroniki itp. że samo rozebranie np. drzwi, może przywołać o zawrót głowy.

 

A ogólnie mówiąc to dobry wybór 330i w touringu to niezły sleeper :cool2: :mrgreen: (oczywiście bez oznaczenia pojemności)

 

Jeszcze nie, ale mialem okazje ogladac 330d, 330xd, 320d wszystkie w touringach, tylko to 2002 a ja chciałbym jednak polifta o ile dobrze kojarze byl od 2003r (sorki jesli sie myle) najchetniej 2004/2005. Jesli chodzi o automat to nawet lepiej, jesli ktos serwisowal "skrzynke" i wymienial regularnie w niej olej. O ile 330i moze mniej to napewno 330d bedzie mialo lepiej zadbane sprzeglo i dwumase jak byl automat, przy tej pojemnosci i momencie to w manualu musialbym liczyc sie na dzien dobry ze zrobieniem tego ;)

 

Odnosnie klekota nie jestem ich fanem (nigdy nie mialem :P ) ale akurat ten 330d jest chwalony jako jeden z najlepszych silnikow 3L d jakie kiedykolwiek stworzono. Jak tylko trafie 330i to zdecydowanie bardziej taki wole niz 330d ale trzeba go ustrzelic :D . Odnosnie audio, to "pare" widzialem zrobionych e46 po lift'cie i nie ma tragedii, jedynie trzeba wyciac blache za glosnikiem w drzwiach i przymocowac do blachy glosnik a nie do tapicerki. Poza tym w bagaju jest aku, to tez "+" bo w tej chwili mam 12mb kabla OFC pociagniete z komory do bagaznika a firmowy OFC to min. ok 50 PLN za metr a w bmw potrzebne by bylo max 2 odcinki po 2metry. Z minusow to waski słupek z przodu a tweetery mam bardzo duze i tutaj moze byc dobra rzezba, no ale trzeba bedzie sobie jakos poradzic. No dobra czasu mam duzo bo nie spieszy mi sie kompletnie i trzeba bedzie przygladac sie.

 

Czyli taki 2004/2005r 330i w touringu to min, 35 000 PLN..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=223194

Koledzy od e 46 może coś podpowiedzą?

 

podpowiedzielismy na PW, bo ten temat zamknęli niestety :(

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że jestem na kupnie samochodu i przebywam aktualnie w Niemczech, zdecydowałem się na sprowadzenie e46 320i 1998/99 150KM. Co myślicie o tym modelu, jaką ma szacunkowa wartość, czy motele takie jak w linku niżej za ok 2000euro są godne uwagi? Samochodem będę głównie dojeżdżał do szkoły, czasem jakaś dłuższa trasa, więc jak wygląda sytuacja ze spalaniem? Jaką ten silnik ma tolerancje na gaz? Jestem fanem marki, ale może lepiej zdecydować się na coś innego?

 

Może polecicie jakieś inne modele lub samochody? Raczej poniżej 2l ze względu na niemal 20% akcyzę do silników powyżej 2l.

 

Linki:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320i-wiesbaden/182042770.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=CNG&fuels=LPG&minFirstRegistrationDate=1998-01-01&ambitCountry=DE&zipcode=64347&zipcodeRadius=100&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320i-mit-pdc-mainz/182554470.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=CNG&fuels=LPG&minFirstRegistrationDate=1998-01-01&ambitCountry=DE&zipcode=64347&zipcodeRadius=100&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320i-modell-e46-klimatronic-schiebedach-alu-bad-vilbel/181586021.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=CNG&fuels=LPG&minFirstRegistrationDate=1998-01-01&ambitCountry=DE&zipcode=64347&zipcodeRadius=100&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 pierwsze auta są mocno pokombinowane, wszystkie 3 wyglądaja na zuzyte.

 

Jesli ważne jest dla Ciebie spalanie to szukaj 318i.

 

320i pali dużo, a jedzie dosć słabo.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poszukalem sobie troche na mobile.de 330i w touringu 2003-2004 i ceny troche zwalają z nog:

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/330/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2003-01,frx:2005-12,prx:9001,slt:for_sale_by_owner,ful:petrol,ccn:2801,vcg:estatecar/pg:vipcar/182735383.html

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/330/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2003-01,frx:2005-12,prx:10001,slt:for_sale_by_owner,ful:petrol,ccn:2801,vcg:estatecar/pg:vipcar/182637188.html

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/330/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2003-01,frx:2005-12,prx:10001,slt:for_sale_by_owner,ful:petrol,ccn:2801,vcg:estatecar/pg:vipcar/182515681.html

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/330/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2003-01,frx:2005-12,prx:10001,slt:for_sale_by_owner,ful:petrol,ccn:2801,vcg:estatecar/pg:vipcar/182465880.html

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/330/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2003-01,frx:2005-12,prx:10001,slt:for_sale_by_owner,ful:petrol,ccn:2801,vcg:estatecar/pg:vipcar/180484549.html

 

skoro takie ceny sa w DE za e46, to co to jest co u nas sprzedaja do 30k PLN??????? :shock: :shock: przy 120km/h trzeba drzwi trzymac zeby nie odpadły???? Jakas masakra a gdzie jeszcze akcyza tutaj ponad 18% + dodatkowe opłaty . I tez pytanie czy akurat te co podalem to sa tiptop....... widze ze konkret kase trzeba na ten samochod szykowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowane? Tzn? Zgodę się z tym z drugiego linka ze względu na (chyba) po litowe tylne lampy i 1999 rok.

 

Ale w tej cenie to chyba nie jest takie złe?

 

Jeśli chodzi o 318i to jednostki przedliftowe odpadają ze względu na moc, a po liftowe ze względu na cenę, choć http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-318i-klimaanlage-pdc-euro4-nürnberg/179814116.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=247&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine nie taka zła ale maska do poprawy.

 

Brat ma 318i w kombi 2002r. i jeśli chodzi o spalanie to nie jest za ciekawe :(

 

Jak 318i i 320i tolerują gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowane? Tzn? Zgodę się z tym z drugiego linka ze względu na (chyba) po litowe tylne lampy i 1999 rok.

 

Ale w tej cenie to chyba nie jest takie złe?

 

W tej cenie jesli e46 wyjedzie z placu komisowego, to juz mozna uznać ze jest niezłe.

 

Pokomibnowane? Zmieniane lampy przód tył, nie dobrane do pary, jakies chińskie zamienniki lamp itp.

 

Ostatnia granatowa mimo ze najtansza to wygląda chyba najlepiej. Przynajmniej w oryginale.

Ciekawe jak przebiegi tych autek, bo te które są podane to troche niskie... jak na te ceny...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brat ma 318i w kombi 2002r. i jeśli chodzi o spalanie to nie jest za ciekawe :(

 

To w 320i przed liftem będziesz miał spalanie sporo większe niz w 318i po lifcie. W mieście ok. 3 litry na 100 km więcej. W trasie pewnie ze 2 litry.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 320i może palić nawet 13l/100km w mieście? :(

 

Co z gazem w tych jednostkach?

 

Co myślicie o 320d na pewno dużo bardziej oszczędne ale czy lepsze? Co z wersja 136 KM a co z 150 KM? Wersja bez CR dużo gorsza? Np http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-alzey/181981538.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=29&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&ambitCountry=DE&zipcode=64347&zipcodeRadius=100&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine, po liftowe tez już swoja cenę maja :(

 

Może polecicie jakiś oszczędny silnik nie konieczne z e46, bo płacić za 13l/100km dojeżdżając do szkoły to trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 316 2000R , BRODNICA vin: WBAAL11050AX26539

 

Link do ogłoszenia;http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-seria-3-klimatyzacja-14922826.html#b2ab06ced1502223,1

 

Witam raz jeszcze i po pierwszym dziewiczym poscie pełnym błędów regulaminowych zamieszczam raport win jaki mi się udało zdobyć zamieszczam poniżej. Z oględzin dość pobieżnych cieżko coś wywnioskować niby wszystko ok ale szyba przednia nie jest oryginalna! silnik , podłużnice i cała komora silnka jest ok lakier oryginalny i trochę porysowany wiec nie malowana zaraz po przyjezdzie do Polski. Mechanicznie tylko odpalana wiec nie wiem nie jechałem testowo jeszcze... Problem to wyposarzenie: z vin-u wynika że ma wszystko a w tej bejce jest tylko jakiś przycisk ACR , czujniki cofania w tylnym zderzaku , klima manual i czy reszta to nie jest podane ale sądząc po kokpicie to chyba brak ESP itp?

 

 

Informacje podstawowe

VIN: WBAAL11050AX26539

Marka: BMW

 

 

Nie odnotowano poważnego wydarzenia.

 

Dane techniczne

Rodzaj informacji Wynik

VIN WBAAL11050AX26539

Marka BMW

Model 316i

Linia modelu 3ER

Okres produkcji modelu 1997-2002

Nadwozie E46/4

Okres produkcji nadwozia 1997-2004

Typ nadwozia sedan

Typ Sedan

Silnik L4 SOHC, Motronic, 133N m @ • 3900 obr/min, @ 118hp 5500 obr. / min

Objętość silnika (cc) 1895

Seria silnika M43; M43TU

Typ silnika Petrol

Moc silnika 77 kW / 105 KM

Napęd tylne

Skrzynia biegów Manual

Zabezpieczenia pasy

Kraj produkcji Republika Federalna Niemiec

Kraj pochodzenia Republika Federalna Niemiec

Fabryka Monachium

Numer Seryjny X26539

Data produkcji 2000

Liczba drzwi 4/5

Notatka el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, komputer, tapicerka welurowa, czujnik parkowania, ABS, ASR, autoalarm, poduszki powietrzne, immobiliser, ESP, EDS, alufelgi, światła przeciwmgłowe

Sprawdzenie kradzieży

Wynik Porada

Sprawdzone wiarygodne bazy w:

- Europie

- Ameryce Północnej

Odnaleziono kradzież?

NIE

Data wygenerowania: 2013-08-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.