Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie mam zamiaru,dziwię się jak np.słyszę że kolega jedzie po auto i pierwsze które ogląda ląduje na jego podwórku (praktycznie nie wiedząc o aucie nic bo tylko wykonuje jazdę.

 

Wiem,że na forum jest multum takich tematów,ale każdy model jest inny - na co zwrócić uwagę kupując E46 ? Co mogę ocenić wsiadając do auta,oglądając go w środku i na zewnątrz. Jeśli będę prowadził jazdę na co zwrócić uwagę ?

 

 

PS:Czy opłaca się jechać na kanał (wiadomo to są koszta i czy przy aucie za te 15 tysięcy warto) ? Czy słowo mechanika jako os.towarzyszącej i ewn.podpięcie go pod komputer powinno mi wystarczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jak swoja kupowalem to ja obejrzalem z zewnatrz, przejechalem sie i do zaufanego mechanika zobaczyc na kanal co sie dzieje od spodu. jedno co mnie dziwi, ze jak ludzie zobacza w aucie 13 letnim polakierowane drzwi czy blotnik to od razu dyskwalifikuje to auto :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

co będzie fajniejsze na co dzień 330ci czy 330cd?

przeznaczenie auta to głównie miasto, 2-3 razy w miesiącu jakaś trasa i wszystko.

 

Jak te auta wypadają pod względem osiągów?

czy 330cd po programie jeździ dużo lepiej niż 330ci?

Warto dopłacać za diesla te pare tysi więcej?

co fajniej pojedzie bokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna jest tańsza w eksploatacji. A po zagazowaniu jeszcze koszt paliwa będzie mniejszy. Poza tym diesel nie ma dźwięku, a benzyna ładnie mruczy zwłaszcza powyżej 4500rpm.

 

Co do osiągów to zdrowa 330Ci objeżdża diesla jak chce, po chipie diesel jest mocniejszy przy prędkościach trzycyfrowych. Ale jeśli chodzi o polskie realia to prawie każda 330Ci jest skatowana, bierze olej i nie trzyma serii (średni wynik na hamowni to 200-210 koni) więc jedzie praktycznie tak samo jak 330Cd.

 

Co lepiej lata bokiem hmm.. serce się kraje kiedy słyszymy na tym forum że ktoś chce katować e46. Ale odpowiadając na pytanie - lepiej lata bokiem 330Ci, choć dieslem też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź.

Teksty o tym co Ci się kraje jak słyszysz o bokowaniu w e46 trochę nie na miejscu, to nie Delta Integrale ;)

 

btw. dla mnie większą profanacją jest montowanie gazu do r6 niż wykorzystanie e46 zgodnie z przeznaczeniem ;)

 

skoro w Polsce same zajechane trupy to co powiecie o przełożonych Anglikach których jest kilka na allegro za fajne pieniądze?

 

zna ktoś jakąś forumowa/godną uwagi 330cd/i do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mały przebieg to okej, ale ciężko znaleźć coś poniżej 200tys.km. Po takim przebiegu M54B30 bierze olej w tempie litra na 3000km i kwalifikuje się do remontu, konkretnie - wymiana pierścieni. Przede wszystkim przed kupnem auta jedź na hamownię to będziesz wiedział w jakim jest stanie. Jeśli pokaże 220KM to jest w miarę okej.

 

Jeśli szukasz auta za niewielkie pieniądze i oczekujesz że z przebiegiem 500tys.km będzie trzymało serię to poszukaj przedliftowej e39 540. Silnik M62B44 jest bardzo trwały praktycznie nie do zarżnięcia, nie traci mocy z wiekiem. Według katalogu 286KM, ale na hamowni dają średnio 300KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam benzynowego turasa po lifcie. Budżet na razie 20-22 tys. , ale jak się trafi zadbany egzemplarz to budżet może podskoczyć do 25. Co wybrać ? Czy 2.2 czy 2.5 ? Jakie są różnice w spalaniu ? Będę robić niewielkie przebiegi - 600-1000 km miesięcznie trasa/miasto 40/60 . Który silnik radzicie wybrać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrząc na allegro i otomoto to aż za dużo :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu kupilem takiego turaska, tylko ze w mniejszym silniku, bezposrednio z niemiec od właściciela i powiem Wam że tam o zadbany egzemplarz w tej kasie nie jest łatwo :) szczególnie że ja mam 318, a te mocniejsze jeszcze kilka euro wiecej kosztuje.

 

No ale się da, ja zadbanego egzemplarza koniecznie turasa w benzynie szukalem w polsce i niemczech 10 miesięcy, przy okazji obejrzałem całe multum ulepów z komisów i ogłoszeń i nawet nad ani jednym się nie zastanawiałem... nie da się kupić za 16 czy 18 tysiecy zadbanego polifta wiec nie polecam podróży za takimi przez pół polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka już widziałem i powoli zaczynam rozumieć o co chodzi. Mam czas, nie muszę kupować teraz. Im dłużej będę szukać, tym większy będzie mój budżet, a co za tym idzie większy komfort zakupu. Szczerze mówiąc to liczę, że cierpliwość się opłaci i trafi się jakiś zadbany egzemplarz od kogoś z forum :wink: Jeżeli się nie uda to zacznę szukać za zachodnią granicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj cierpliwie, bo warto- mi taki wyczekany samochod smakuje teraz jak malina! mógłbym nie wysiadać! szczegolnie ze to genialne auto i warto było czekać. Wczesniej miałem mazde 6 i do pięt nie dorastała...

 

ale jak masz kogos zaufanego kto by ci z zagranicy sprowadzil to nawet sie nie zastanawiaj, bo u nas jak pisałem to ciezko. poleciłbym ci mojego sprowadzacza ale widze ze troche daleko mamy do siebie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Planuję zakup BMW E46 2,5 w benzynie (170 KM ) dokładnie ten: http://moto.allegro.pl/bmw-e46-2-5-xenon-skora-alufegi-17-cali-chrom-i2795997770.html

Utrzymanie takiego samochodu jest duże ? Pytam bo jak coś będzie to mój pierwszy samochód ( młody wiek, trzeba coś poszpanować :D ).

Zamierzam również założyć w nim LPG i tu moje pytanie czy to dobre posunięcie ? Średnio ile mi może palić na 100 km...

 

Ogólnie warto zdecydować się na zakup takiego samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A cena tego egzemplarza Cię nie zastanawia?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ten dział.

Zamieść swoje zapytanie o tą 325i tutaj:

viewforum.php?f=44

Do tego ściągnij nr VIN do rozkodowania.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zadawania pytań o konkretne ogłoszenie masz odpowiedni dział.

Spalanie możesz sobie sam poszukać a nie czekać na gotowe, dane producenta wiadomo że miedzy bajki można włozyć. Autocentrum albo inna strona gdzie użytkownicy podają spalania.

Koszty wiadomo że wyzsze niz opel czy vw. Popatrz sobie na ceny klocków tarcz, olejów, filtrów, częsci zawieszenia itp i już wiesz jakie cie czekają koszty.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko napisał kolega Krzysztof_Toruń, ja dodałem zabawną cenę..dorzucę jeszcze interesujący przedni zderzak :norty: załatw vin i będziemy oceniać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.