Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie ma co się pchać w ten silnik, mocy mało buda ciężka zbiera się to bardzo długo zazwyczaj wyposażenie takiego auta to podstawa podstawy a spalani nie jest jakieś magicznie niskie.

Ale zacznijmy od tego jaki masz budżet na samochód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemanko. W weekend wybieram się obejrzeć kilka sztuk e46 z 3 litrowym poliftowym motorem. Bedzie to moje pierwsze auto z silnikiem diesla dlatego chciałbym prosić Was o pomoc.

Będę dysponował programem diagnostycznym i za jego pomocą chciałbym dokonać odczytu parametrów takich jak ciśnienia które daje pompa itd żeby mieć pewność co do stanu auta.

Chciałbym Was prosić abyście podali mi parametry na które należy zwrócić uwagę oraz wartości które są odpowiednie lub które dyskwalifikują auto( np ciśnienie na pompie jest XX bar a powinno byc wyższe).Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz przykładowy film z testu na 4 biegu

Ważne żeby wartości pokrywały się, lekkie opóźnienie może być, jest to normalne. Zwróć uwagę na to czy turbina nie przeładowuje, pierwszy parametr (ciśnienie w kolektorze dolotowym) - żeby z prawej strony nie było o np 200 jednostek więcej niż z lewej. Sprawdź też korekcje wtryskiwaczy, czyli po wejściu w silnik f5 i f4 (to co jest na filmie to f5 i f6), mają być jak najbliżej 0, na rozgrzanym silniku oczywiście, jakby mieściły się w 0,2 to jest super, powyżej 1,0 już dość słabo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie nie, ale musisz być przygotowany na wydatki jeśli chodzi o osprzęt silnika, bo on sam spokojnie wytrzyma 600-700kkm jeżeli olej był wymieniany nie rzadziej niż co 15kkm, longlife niestety "zabija" silniki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy spalanie takie złe? Ja mam N42 b20a moc 143km spalanie po mieście w korkach krakowskich na klimie max 9.5 jak nie ma korków to 8.5 po okolicznych wioskach 7.5-8.5 na trasie 5.5 przy 100km/h do 6.3 przy 130, 140km/h Przynajmniej u mnie tyle pali. Znajomemu z 316 około 0.5l mniej. Tyle że ja mam kombi a on compakta. Jeśli samochód ma służyć do przemieszczania, a nie upalania. To jet świetny wybór, jedyny minus to brak 6 biegu w trasie. Ważne żeby trafić zadbany egzemplarz silnikowo Co do wyposażenia to są dostępne wersje z bogatym wyposażeniem. U siebie mam wszystko co do szczęścia potrzebne. N42 b20 poza ciut wyższym OC to lepszy wybór niż b18 zawsze to 143km a nie 115. A silnik poza pojemnością ten sam. Jeśli zależy Ci na oszczędności to masz przedliftowe 2 świece 2 cewki mniej, mniej oleju a w porównaniu do b18 mniej o 3 lambdy. itd osiągi lepsze niż 2.0 150km chyba że zależy Ci na dźwięku wydechu i szarzowaniu to bierz r6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odległość to zawsze największy problem, napisz tu:

viewtopic.php?f=48&t=110554&start=990

Może znajdzie się ktoś z okolicy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Narazisz się podając takie spalanie :8) wiele użytkowników 2.0d powie, że i więcej spala..szczególnie w dziale e90, tam to plaga wysokiego spalania m47 :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe domyślam się, ale faktycznie tyle mi pali. Najmniej pokazała 3.7 na odcinku 20 km skasowałem spalanie przed trasą i jechałem na niej jak pipa bo wiozłem delikatne rzeczy. Ale to tylko średnia z 20km później jak zaczęły się remonty pokazało 5.4 Ale bez kasowania spada średnio do 6 litrów. Miasto wiadomo zależy kiedy. Oczywiście zdarzają się egzemplarze co pala po 11 ale to świadczy o kiepskim stanie silnika. Wolałem egzemplarz z dobrym silnikiem a gorszą blacharsko. Rdzę można łatwo usunąć a remont silnika to już gorsza sprawa. Miałem m47 i byłem zadowolony, spalanie było na podobnym poziomie. Może ciut mniej w mieście brała. Ale niestety pewien szpec od vp się nie popisał i trzeba było ja sprzedać za psie pieniądze. 3.0d fajny silnik super się nim jeździ tak samo benzynami od 2.5. Niestety dla mnie OC za wysokie było. No ale zwyżka za wiek robi swoje. Teraz za N42 płacę 1500. Mimo że 5 lat mam autko i nie zrobiłem żadnej szkody. Od 2. 5 l w górę nie chce mi się nawet wspominać ile krzykneli. Robić 1. 5 - 2 miesięcy na samo OC mijało się z celem. Wolę jechać za zaoszczędzone pieniądze na wakacje, zrobić samochód blacharsko, albo nakupić zawieszek o zapachu piniądza czy innych bajerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej z dystrybutora te twoje wyliczenia a nie z komputera :) zaraz sie okaże ze ci auto dolewa paliwa. 5 w trasie to ciężko dieslem mieć. Trzeba sie pilnować i nie jechać wiecej jak 110-120. M47 zrobiłem na baku 1200km ale to byla katorga a nie jazda.

 

Oc za powyzej 2l różni sie niewiele. 200-300zl. Trzeba tylko agenta miec takiego któremu sie chce to załatwić. Wszedzie placz i lament jak to z 500 na 2tys wzroslo. Mi za 2.8 z 600 na 800.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To chyba wybiorę się do Twojego agenta..bo najmniej jak się da teraz za 1.9jtd 2002r. (moje drugie auto) wyszło 929,- aviva z nnw a kontynuacja mtu 950,-. W maju za moje 2.0d wyszło niecałe 700,- aviva a propozycja z mtu 1100..Ale to wiadomo bandyckie auto :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja to jest katorga taka jazda. Spalanie liczone z dystrybutora. Pokrywa się z tym z kompa. W trasy rzadko jeżdżę. Bo max moja trasa to 400km tam i z powrotem. Kraków Piotrków. Z czego ciężko szybciej niż 130 jechać bo co chwilę światła /patrol /radar /wypadek. Licząc samo miasto i wioski okoliczne. Tankuje zawsze przy tym samym poziomie przeważnie 42l do pełnego i robię na tym około 500 km wiadomo +/- 50km zależy kiedy i jaki ruch. No to średnie łatwo policzyć proporcją

42l - 500km

X-100km mnozymy na krzyż co daje 42*100/500= 8.4l przy normalnym trybie jazdy, ani nie zamulam jak jadę ani nie ruszam z piskiem spod świateł. Po prostu normalnie. Jak dla mnie takie spalanie jest super. Najwięcej km po mieście udało mi się zatankowac 45l po zrobieniu 600km średnia liczona 7.5 z kompa 7.6. Ale jazda nocą, puste ulice i stanie tylko na światłach a nie korkach. Czyli tak jak pisałem spalanie podobne do m47. A to 3.7 to była jednorazowa sytuacja i jechałem 80 i tak jak pisałem tylko na odcinku 20km później wzrosło. Skoro zrobiłeś 1200 km to średnia pewnie koło 5l a u mnie niecały litr więcej Przy delikatnej jeździe. A przy normalnej do tych 130 niecałe 1.5 litra. Bo jakieś 5.7-6.3l pali Więc te wszystkie wartości są całkowicie realne. A co o do OC jak zejdzie mi wzwyżka za wiek chyba 25% też tyle będę płacił. O ile znów nie podniosą. Co do autka to bmw ma 30%wzwyzki razem z innymi niemieckimi markami. Mam jeszcze 2 motocykle i każdy grosz oszczedzony na OC jest dla mnie ważny. :-P mi wyszło dokładnie 1470 z nw samo miałem na myśli bez ubezpieczenia szyb itd. Hehe możesz się maniek przerzucić strasznie sympatyczna pani to załatwia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dawaj adres :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że chcę zakupić BMW E46 zwracam się z prośbą o poradę

Moje dotychczasowe typy to 325 i , 330 i oraz 330 d , polifty rok 2003 +

profil użytkowania to dojazdy do pracy (kilkanaście km ) + miasto / szybkie trasy : 50 / 50

Obecnie jeżdżę fordowskim V6 2,5 l 170 KM i w szczególności szybka autostrada kosztuje mnie 12-14 l/100km , co wydaje się sporo .

Dlatego kusi mnie 330 d ale obawy budzą potencjalne koszty napraw . Ponadto byłby to mój pierwszy diesel .

325 lub 330i prawdopodobnie paliłby podobnie do V6 ale wydaje się być bezpieczniejszy w zakupie i odpowiednio mocniejszy . Wersja 6-biegowa ?

 

Prosze o dyskusję ryzyka w zakupie (porady ) , realnych kosztów i spalania vs osiągów i uniwersalności użytkowania

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakiej masz budżet i jakie nadwozie Cię interesuje?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny budżet widoczny w ofertach to ok 18 -22 K

chciałbym nie wychodzić powyżej 20-tu , ale ...

 

marzy mi się sedan ale kombi nie pogardzę , skóra by się przydała ...

coupe , 4 x 4 oraz automat odpadają , szczególnie w benzynie , w dieslu "x" ewentualnie akceptowalny

w benzynie przydałoby sie 6 biegów

DSC koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak 6g w pb to tylko 330i powyżej marca 2003r., więc budżet mocno słaby i zostaje "nieszczęsne" 330d, x bym odpuścił jak nie masz terenów mocno górzystych, bo eksploatacja jest sporo droższa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja x w dieslu tylko racjonalnie ze względu na wysoki moment obrotowy a drifterem mimo woli byc nie chcę

 

cały problem właśnie z wyborem : czy "nieszczęsne d" (właśnie , dlaczego ?) czy PB ?

 

budżet może byc ewentualnie bardziej elastyczny ...

 

potrzebuję danych do kalkulacji potencjalnych ale w miarę realnych kosztów , zarówno zakupu jak i eksploatacji

 

oraz oceny czekających mnie potencjalnie pułapek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

cały problem właśnie z wyborem : czy "nieszczęsne d" (właśnie , dlaczego ?) czy PB ?

Przeczytaj a i tak jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz , to tak jak z dogmatami należy wierzyć .

viewtopic.php?f=5&t=115311

Co do cen to jak wiemy nie są sztywne, ogłoszenie to jedno a jak przed sprzedającym położysz kasę na stole to inna sprawa ,jeden kupi ca 15 tys a inny za 20tys.

Zobacz tu; viewforum.php?f=44

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz moje wydatki na przestrzeni kilka lat, będziesz miał pogląd, tylko mój egzemplarz wychodzi na to, że był dobrze utrzymany przez poprzednika, bo większość ma więcej wydatków.

viewtopic.php?f=69&t=145827&start=60

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poniżej kilka subiektywnych przemyśleń na temat e46 330 diesel.Ja mam 330d polift, brat ma taką samą-spalanie u mnie 6,7, u niego 5,5. Auto rzuca tyłkiem na mokrej nawierzchni, a w zimę to już w ogóle jest wesoło(kontrola trochę pomaga ale raczej przy niskich prędkościach).Jeśli turbina jest zdrowa autko zbiera się pięknie plus można w przyszłości ładnie podkręcić do ok 230-250KM, jeśli ktoś ma ochotę. Drobne usterki-rozszczelnianie układu dolotowego turbiny(sparciałe gumy,wężyki),czyszczenie kolektora i EGR(sadza).Zawieszenie przód szybko pada na naszych drogach( wahacze dosyć drogie).OC 800zł.Autko naprawdę warte polecenia, natomiast warto zainwestować w porządną diagnozę stanu technicznego i tym bardziej blacharskiego( są teraz ciekawe propozycje firm diagnostycznych,tzw autodiagnoza,autoinspektor-łatwo znaleźć w necie) gdyż nie ważne jaki model wybierzesz jeśli nadziejesz się na powypadkową minę to już tego raczej nie sprzedaż(chyba że o połowę taniej :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co o tym myslicie?

 

http://www.autohus.de/autosuche/details/181260/bmw-325i/#?bfilter=%7B%22maker%22:%5B%22BMW%22%5D,%22model%22:%5B%223er%22%5D,%22modelDetail%22:%5B%22325i%22%5D%7D&page=1

 

troche mnie zastanawia opis na dole w 'remarks'. czy ktos mi moze wytlumaczyc o co z tym chodzi i jaki to będzie miało skutek, jesli bede chciał zarejestrować samochód? Czy będę musiał zapłacić dodatkowo VAT? Bo nie rozumiem trochę o co z tym chodzi. Rozmawiałem ze sprzedającym, samochód został kupiony od osoby prywatnej, samochód nie ma vatu i wg. nich nie będę musiał go zapłacić. Chętnie bym się wybrał po ten samochód, ale po dodaniu VATu ta cena jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba ślepy jestem, bo nie widzę tego dopisku..dość tanio jak za 325ci 2004r z tak symbolicznym przebiegiem :roll: wyposażenie i tapicerka mocno średnie, ale to poliftowe coupe r6, więc za tą kasę to raczej tzw. okazją..przydałoby się zdjęcie pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.