Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie biorą za przyklad wartości rynkowej samochodu na podstawie ceny z mobile de a to jakaś paranoja, handlarz jakby miał za takie pieniądze brać to w życiu by się nie fatygowal, i złomy i dobre auta trzeba kupić w cenie "zlomu" z tym ze te prawdziwe złomu to już w gratisie a potem wystawić za kwotę dość wysoka bo jak ktoś mu zacznie wyliczać za ile on to kupił realnie to stwierdzi ze padaka. Ogłoszenia na mobile nie są żadnym wyznacznikiem ceny, idąc tym tokiem rozumowania nie rozumiem czemu ludzie sami sobie nie próbują jechać i kupić bez marzy handlarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, Panowie możecie mi powiedzieć co sądzicie o tym egzemplarzu http://allegro.pl/show_item.php?item=6674829025#8a37101966 ? Czy nie jest ryzykiem kupić auto z przełożoną kierownicą? Czy ten egzemplarz jest w ogóle wart tych pieniędzy? A może ktoś coś więcej wie o historii auta? Dzięki z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze dwa ślady są po Anglii, nalepka na lewym słupku i składanie oparcia foteli na odwrót :8) historia za kilka groszy dostępna jest tu:

https://www.bmwdecoder.com/?gclid=CJyAxY7zxtECFVXcGQodFJQEFQ

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno przełożonego 320 Anglika jak dobrze by to nie było zrobione za 25 tys to zwykle utopienie pieniędzy w błoto. Jezeli juz się porywasz to mam nadzieje ze potrafisz sprawdzic dokładnie od a do z jak ta przeróbka została wykonana a właściciel posiada jakieś stosowne dokumenty na to choć po bajkowym opisie nie sadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

idąc tym tokiem rozumowania nie rozumiem czemu ludzie sami sobie nie próbują jechać i kupić bez marzy handlarza

bo się nie znają na autach/boją wtopy/nie znają języka/trasy/podróży/kosztów/nie załatwiali nigdy kwitów ani tu ani tam? :norty:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tokiem rozumowania nie rozumiem czemu ludzie sami sobie nie próbują jechać i kupić bez marzy handlarza

bo się nie znają na autach/boją wtopy/nie znają języka/trasy/podróży/kosztów/nie załatwiali nigdy kwitów ani tu ani tam? :norty:

 

Ja nie znam języka niemieckiego i kupiłem auto od niemca. Niemiec przygotował się i kupił mi nawet ubezpieczenie przez internet :) Do tej pory mam z nim kontakt - spoko gość.

Po angielsku się z nim dogadałem, ale potem trzeba auto w urzędzie zarejestrować/wyrejestrować I tutaj ONLY NIEMIECKI :D

W necie sa poradniki jak kupić auto w niemczech - ale można se w dupe je wsadzic :D bo nie mają nic wspolnego z prawdą :)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

planuje juz od 3 miesicy zakup e46 3,0D ale 2,0d w swietnym stanie tez rozwarzam :)

 

na auto mam 23 tys zl oczywiscie moglbym i uzbierac drugie tyle, ale nie w tym rzecz.

 

przeczytalem z tego tematu juz okolo 150 stron, i jestem PRZERAZONY, chcialem kupic BMW ale , wszedzie bite zajezdzone, zawsze cos.

 

powiedzcie mi drodzy forumowicze czy za 23 tys zl kupie dobre E46 330d ? eksploatacja mi nie starszna, ale tez nie chcialbym silnika zaraz remontowac :)

 

dlaczego diesel ?

moje przebiegi roczne to 20-35 tys :)

2 razy co 6 tyg robie trase Dania - Polska i odwrotnie (~1500km w jedna strone)

 

kolega chce mi sprzedac e60 za 37 tys 3,0 d jest w swientym stanie, jednak ja nie potrzebuje takiego samochodu chociaz jest swietny w prowadzeniu mozna sie zakochac i w przyspieszeniu to jednak stylistyka mi sie nie podoba. no i drugie u niego w tym e60 zawsze cos wyskoczy, a to czujnik a to termostat i tak bez konca.

 

przegladalem gielde na forum, z e46 prawie nic nie ma, a e90 przed liftem jest po prostu paskudna :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś z jakiego rocznika i jaki przebieg.

Powiem tak : kupić używane auto w dodatku takie jakie się chce to jest " big long job"

Poczytaj i wyciąg wnioski np. tu viewforum.php?f=44

Jest tam aktywny forumowicz ; DRAY co robi usługi związane z kupnem samochodu, jak nie masz czasu to się może przydać.

Historię serwisową z przebiegami możesz sprawdzić przez internet za 3€ np tu;

https://www.bmwdecoder.com/history

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic w radomiu co przyjechało ze szwajcarii nie było szpachlowane i malowane :D kiedys ogladalem a4 dla kuzyna wlasnie w radomiu, tragedia !! sprawdzilismy ją czujnikiem, i pozniej pytam goscia co było malowane, a on mowi ze tylny zderzak :D a ja mowie kuzynowi pokaz panu ile pokazuje na lewym tylnym błotniku i tylnej klapie. do tego zlewki, i na tym rozmowa sie skonczyla.

ta e46 wyglada na zmeczona tylko doprowadzoną, wydaje sie jakby caly przod był nowy, nie sugeruj sie kierownicą bo szybko sie wycierają, jeszcze zalezy kto i jak jezdził, a na pewno nie sugeruj sie tym ze jest ze szwajcarii i trzyma dobrze cene :D

gosc zapomniał kupic oryginalny karbonowy znaczek m pakietu na maske, tak zeby nie było widac choc po tym ze była walona z przodu, kierunki tez wygladają na nowe.

handlarzyki z radomia co ciagna ze szwajcarii to tak: "panie mozna wracac autem na kołach, paski powymieniane wszystko" a tu sie okazuje ze pasek wymieniony na ten najtanszy, ale juz ani rolka prowadząca ani napinacz tez nie, a skacze na pasku jak pojeb.... do tego silnik cały zlany, i bedzie sie zakladac o 1000zł ze mną ze ksiazka serwisowa jest prawdziwa :D jak po moim sprawdzeniu w serwisie wyszło ze a4 b7 miała wymienianą skrzynie w serwisie na przebieg 80,000km w szwajcarii a w ksiazce o tym ani sladu, inne wpisy tez sie nie zgadzały, ale o 1000zł grubo leciał :D

omijaj gosci z daleka, pozdro

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nic w radomiu co przyjechało ze szwajcarii nie było szpachlowane i malowane :D ...ta e46 wyglada na zmeczona tylko doprowadzoną, wydaje sie jakby caly przod był nowy, nie sugeruj sie kierownicą bo szybko sie wycierają, jeszcze zalezy kto i jak jezdził, a na pewno nie sugeruj sie tym ze jest ze szwajcarii i trzyma dobrze cene :D

gosc zapomniał kupic oryginalny karbonowy znaczek m pakietu na maske, tak zeby nie było widac choc po tym ze była walona z przodu, kierunki tez wygladają na nowe.

SelectoSK w woli wyjaśnienia na początku - nie mam zamiaru bronić handlarzy z Radomia, bo oczywiście sami zasłużyli na taką opinię, to jest bezdyskusyjne, ale żeby każde auto z tego miasta skreślać :roll:

Teraz co do opisu kolegi wyżej..co to jest oryginalny karbonowy znaczek m-pakietu na maskę? Który oryginalny chińczyk to klepie? Jest dobra zasada - jak nie wiesz to nie pisz i nie wprowadzaj w błąd..chyba, że to miała być głęboka ironia, to wtedy sorry.. :roll:

Na koniec ogłoszenie - nie jest to żaden m-pakiet ani nawet m3-look, cokolwiek to jest :shock: a faktycznie tylko dołożone zderzaki i progi m-pakietowe, niefabryczne lusterka, tylne lampy i kierunkowskazy boczne, "oryginalny" karbonowy znaczek m-pakietu (ironia) na tylnej klapie, nieoryginalne nerki (to już wyżej było napisane). Wewnątrz listwy progowe i gałka m-pakietowa, które z fabryki z tym autem nie wyjechały oraz oczywiście obszyta kierownica. Do tej pory raczej same plusy poza tylnymi lampami, które są dyskusyjne w przedlifcie, ale to kwestia gustu. Z minusów wewnątrz, zwykła kierownica sportowa (fabryczna), jasna podsufitka (w m-pakiecie jest ciemna) i najgorsze - nakładki na pedały i podstopnica :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112 wiec była przerobiona zanim przyjechała do polski, a ze znaczkiem chodziło o to ze jak ktos to przerabiał na m pakiet, to wymienił znaczki na czarne karbonowe, takie jak szły w m-pakietowych e46, ale handlarzyk z polski naprawiając przód kupil maske/sam znaczek juz zwykły, bo przeciez po co dokładac zeby był taki sam jak ten tylny. oryginały były karbonowe w srodku-podróbki tylko czarne

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie o to chodzi..nie wiesz a piszesz, skąd wziąłeś, że znaczki w m-pakiecie były inne niż w każdej innej e46? :shock: przecież to jakiś chińczyk/wietnamczyk klepie w garażu :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka stron wcześniej pytałem się o compacta, w oko wpadły mi dwa ogłoszenia. Czy rzuca się w wam oczy coś po samych zdjęciach ? jakieś nieścisłości w wyposażeniu itp. ?

Ogłoszenie nr 1 - https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-individual-compact-2-0tdi-150-km-bdb-wyposazony-ID6ytqiz.html

Ogłoszenie nr 2 jest z września jednak dalej się nie sprzedało, pisałem do gościa i mówił, że w marcu/kwietniu znów będzie na sprzedaż. Czy aż taki mały popyt jest na compacty ? Ten fioletowy też już wisi jakiś dłuższy czas na allegro - http://sprzedajemy.pl/bmw-e46-compact-full-m-pakiet-sprzedam-lub-zamienie-nr43783742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegów wczesniej:

bary_kent z tego co widac po autach jedne miały a drugie nie, wiec stwierdzam ze było to dodatkową opcją przy kupnie samochodu, moj kolega mial 330d 204konie oryginał m pakiet i miał wlasnie czarne karbony, od niego pare lat temu sie dowiedziałem ze m pakiet mial takie znaczki. nie pamietam dokladnie ale musiał miec tez na kierownicy, bo wiem ze mial krotka galke i gruba kierownice z m. wiec informacje wziete z zycia, nie wszystko czytam w gazecie :D co jest widoczne na gołe oko.

 

przecież to jakiś chińczyk/wietnamczyk klepie w garażu :roll:

jak na wietnamczyka to całkiem niezle podrabiał :mrgreen:

eb6823771221.jpg

02f5a5545ee5.jpg

509499181f08.jpg

 

chyba ze macie mądrzejsze wyjasnienie dlaczego wychodziły takie znaczki ?

chinczyka to masz tutaj z allegro za 15zl

dcaede7bbb63.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeby nie było off topu:

forlo ta niebieska wyglada na całą malowaną, chyba ze gosc robil polerke, pisze ze auto czyste itp a ja widze syf pod wycieraczkami. nic za wiele nie mozna powiedziec po takich zdjeciach, wszystko bedziesz widziec na miejscu z czujnikiem, inpą i podnosnikiem, te niebieskie wstawki w srodku wygladaja tragicznie, opony Uniroyal Rainsport 3 dosc dobrze trzymają ale szybko polecą.

ta druga wyglada normalniej, za te pieniadze cudów sie nie spodziewaj

na compacty raczej male zainteresowanie, nie jest to zbyt ładne i raczej niechciane, dlatego tansze. w ogole dla mnie ten compact nie powinien ujrzec swiatła dziennego, ten kto to rysował pewnie był pijany, a ten ktory wypuscił na linie produkcji jebniety :D

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po raz kolejny powtarzam, że nie było pseudo karbonowych znaczków w m-pakiecie a skąd kolega w 330d je miał to chyba będzie jego słodka tajemnica. A propo logo BMW na tym znaczku to popatrz za ile na alledrogo można kupić zwykłe biało-niebieskie z takim logo a później porównaj cenowo/jakościowo z oryginałem.

 

forlo oba wyglądają interesująco i mają dobre ceny biorąc pod uwagę wyposażenie, które można zweryfikować mając vin, ale nawet bez niego widać, że pod tym względem trzymają się kupy, wyglądają na warte oględzin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forlo

Ten z 1 ogłoszenia wydaje mi się dziwny. Lampy tylne nie od kompletu z kierunkami przednimi i bocznymi. U mnie, przy tych samych kierunkach z przodu są "lexusy" - srebrne.

Płetwa na dachu, ja mam radio cd, polifta i nie mam tego. Ktoś kiedyś chyba pisał, że to antena od nawigacji.

Wskazana ostrożność według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To, że są zmienione lampy i ewentualnie dołożona antena (bo zapewne komuś tak się podobało) to oznacza, że dach i [BAD] wstawione po dzwonie? :roll: ludzie..te auta mają 14-16 lat..one muszą być przede wszystkim w miarę sprawne technicznie, bo w e46 można spokojnie na dzień dobry włożyć 6-8 tysi jak mechanicznie/elektronicznie będzie słabo. A tu dyskusja o tym, że za bardzo się błyszczy :shock: i ma inną antenę na dachu :?

Niedawno pomagałem w oględzinach 320cd 2003r., włoszka cała malowana (dobrze), sporo pozmieniane we wnętrzu i klient kupił za 20k, bo technicznie tylko sterownik świec i termostat główny do wymiany, czyli jakieś 400,- za części + jakieś 200,- za robociznę :roll:

Więc proponuję zejść na ziemię i otrząsnąć się :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.