Skocz do zawartości

Podgrzewanie lusterek E87 - standard?


tunix

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupilem 120d z 2005 roku. Dzisiaj rano chcialem odparowac lusterka, wlaczylem podgrzewanie tylnej szyby a tu nic... Poczatkowo myslalem, ze cos sie popsulo ale potem przyszlo mi do glowy ze moze nie jest to wyposazenie standardowe. Oswieccie mnie prosze, czy w 2005 roku podgrzewane lusterka to standard czy dodatkowa opcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest przypadkiem tak, że lusterka podgrzewają się jak jest poniżej 3 stopni czyli jak zapali się trójkącik z śnieżynką w środku :wink:

 

A jest? W zadnym samochodzie nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem. Nawet E90 zony podgrzewa zawsze gdy wlaczy sie podgrzewanie tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek włącza się automatycznie na 100% w przypadku temperatury poniżej 3 stopni C.

Co do kwestii wyposażenia auta-nie chcę wprowadzać błąd-ale moje pierwsze 1er było z 2005 r. i była to tzw. wersja "bieda",totalny golas a lusterka były podgrzewane (z tym,że zdziwienie tym faktem wyraził nawet pracownik ASO-więc nie wiem jak jest naprawdę) ;)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim też lusterka nie grzeją po wciśnięciu przycisku do podgrzewania tylnej szyby. A szkoda! :mad2:

Może ktoś bardziej obcykany z kompem, powiedziałby czy w module komfortu idzie to zmienić. A może i uruchomić pochylenie lusterka, po wrzuceniu wstecznego.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby latem też grzeją??No po prostu nie wiem co powiedzieć :mad2: :mad2: :mad2:

 

Podgrzewanie lusterek załącza sie z automatu ( nie ma jak tego przestawiać ręcznie bynajmniej a czy można przekodować ..hmm..nie wiem ) przy temperaturze w zależności od modelu auta od 3-5 stopni celsjusza.Tak jest w każdym BMW

 

A posiadanie maty nic do tego nie ma :norty: :norty: :norty:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic łatwiejszego jak wyjąć wkład lusterka /dla średnio rozgarniętego żaden problem/ ,włączyć zapłon i sprawdzić przepływ prądu na stykach podłączonych do lusterka.

Zrób to a przekonasz się , że prąd płynie zawsze !!!!!.Póżniej możesz poddawać w wątpliwość moją wiedzę na ten temat .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic łatwiejszego jak wyjąć wkład lusterka /dla średnio rozgarniętego żaden problem/ ,włączyć zapłon i sprawdzić przepływ prądu na stykach podłączonych do lusterka.

Zrób to a przekonasz się , że prąd płynie zawsze !!!!!.Póżniej możesz poddawać w wątpliwość moją wiedzę na ten temat .

Pozdrawiam.

 

 

Jeśli temperatura zakodowana jest na +3 stopnie, to żaden prąd nie popłynie, jeśli na zewnątrz jest cieplej (sprawdzałem powyżej opisaną metodą). Może poczekajmy, aż zrobi się chłodniej na dworze. Wtedy przekonamy się jak jest naprawdę.

Przydałoby się więcej opinii posiadaczy "jedynek", a nie "trójek".

W e34 lusterka mi grzały, gdy temp. spadła poniżej +15 stopni, a nie "zawsze".

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze to jest standard nie mam zbyt bogatej wersji wyposażenia a podgrzewane lusterka są na 100% i gdzieś tak będzie ze kolo 3 stopni włącza się automatycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek nie ma na celu jedynie odmrożenia lodu - śniegu. Służy również do odparowania, osuszenia z kropel wody (np. podczas deszczu). Deszcz jak zapewne każdy dobrze wie pada również gdy na dworze mamy 15, 20 i wiecej stopni. Instrukcja od jedynki nie mówi o konkretnej temperaturze poniżej, której się ogrzewanie załącza. Jedni piszą , że non stop działa inni, że załącza się na 5 min po odpaleniu zapłonu i potem cyklicznie co jakiś czas. Inni , że poniżej 3 stopni, 5 lub 10. Najlepiej sprawdzić gdy na dworze jest np 15 stopni i dotknąć lusterek po 5 minutach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze to jest standard nie mam zbyt bogatej wersji wyposażenia a podgrzewane lusterka są na 100% i gdzieś tak będzie ze kolo 3 stopni włącza się automatycznie

 

ja kiedyś miałem e90 totalnego golasa gdzie grzania lusterek na 100% nie było :norty:

wiec czy to jest standard w jedynce to nie byłbym taki pewny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co-niby latem nie zdarzają się temperatury niskie a nawet przymrozki? Oczywiście,że latem potrafią lusterka grzac jesli tylko temperatura spadnie poniżej 3 stopni. Nie rozumiem głosów zdziwionych użytkowników.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: wyjazd np w Alpy-albo chociaż przebijanie się latem autostradę Austria-Włochy-przełęcz Brenner jest bardzo wysoko-temperatura potrafi drastycznie spaść. A i wyższe przełęcze nie należą do rzadkości ;)

Zgadza się-to nie są typowe warunki jednakże i takie się zdarzają latem :)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zastanawia mnie w takim razie jak osusza lusterka podczas deszczu w letni dzien, lub w dzien powyzej 3 stopni. Trzeba bedzie sprawdzic :)

 

Sprawdzone. Nie grzeją (przynajmniej w moim).

Chyba wstążki jakieś uwiążę, będą w czasie jazdy uderzać o lusterko - tym samym czyścić je. :mrgreen:

 

Dziś temperatura na dworze zeszła do +2.5 C*. Lusterka zrobiły się ciepłe. :D

 

Teraz sobie przypomniałem, że lusterka podgrzewane non stop, mają tę wadę, że szybciej się brudzą przy dłuższej jeżdzie w czasie opadów deszczu.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam jak sie wlaczylo w wycieraczki w tryb A to tez podgrzewaly sie oczywiscie mowa gdy temp jest powyzej 3 co nie wlanczaja sie z automat :norty: u

 

No to "wcześnie" Ci się przypomniało... teraz przyjdzie czekać na cieplejsze dni, żeby się upewnić. :cry:

Mam nadzieję, że to już ostatnia "kombinacja", jaką może nam zaserwować BMW... :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.