Skocz do zawartości

e90 kupno - jaki silnik wybrać


Chabera

Rekomendowane odpowiedzi

kolega chce kupić e90 budżet do 65 tys zł opcje brane są tylko do pojemności 2,0l (akcyza) za jakim modelem silnika się rozglądać w diesel a jakim w benzynie bo wychodziło kilka generacji silników z różną mocą. Głównym kryterium jest awaryjność, żeby było jej jak najmniej. Przebieg będzie szukany do 150tys/km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany milion razy ale patrząc na Twoje byłe auta to pojęcie o tym masz więc mogę podpowiedzieć ,że wybierz dieselka po lifcie 184 KM za tą sumę już go dostaniesz . Koszty w moim przypadku ( 1,5 r.) są na naprawy znikome i tylko eksploatacyjne typu klocki , wymiana oleju i filtrów . Mam silnik 163KM ale z tą kaską to już poliftówkę kupisz . Nie wierzę w te koszty mechaniczne w dieslu bo sam ich nie mam a oszczędność i przyspieszenie lepsze niż w 320i .

Na tym forum jest dużo informacji na temat awaryjności benzyniaków i czasem zastanawiam się dlaczego ? :duh:

 

Pozdrawiam.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy a 65k dostanie e90/91 LCI z 2010r. Strucla albo golasa może i tak - chyba, że kupi w Polsce od handlarza, to nawet i 2017r. dostanie w cenie 15,8k Euro. Bądźmy rozsądni i zobaczmy na niemieckie strony :duh:

N47 w wersji 177KM owszem dostanie ładne w tej cenie, ale nie za bardzo widzę opcję 184KM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te koszty mechaniczne w dieslu bo sam ich nie mam a oszczędność i przyspieszenie lepsze niż w 320i .

Na tym forum jest dużo informacji na temat awaryjności benzyniaków i czasem zastanawiam się dlaczego ? :duh:

 

 

To ze ich narazie nie masz nie oznacza ze ich nie bedziesz miał (turbina,PDF,kolo dwumas.wtryski i inne)

Jest duzo na temat awaryjnosci benz. i 10 razy wiecej diesli :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to też z tego, iż diesel'i jeździ nieporównywalnie więcej niż benzyniaków, a R6 benzyna jest praktycznie bezobsługowa :wink: Dziś auta robią księgowi, a nie inżynierowie, stąd ich mała trwałość. Niestety czasy "pancernego" diesel'a się skończyły dawno temu.

Niemniej jednak, nie jest chyba aż tak źle - trochę pracy i wkładu na dzień dobry i jest ok - chyba, że poprzednik był rzeźnikiem a nie kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, a tu kupiec idzie :) . Wybierz silnik jaki chcesz ale może popatrz na wyposażenie, co byś potem nie kombinował z klimą, lusterkami, radyjkiem czy nawet z nawigacją. O innych wygodach nie wspomnę. Można też kupić autko z zydelkiem zamiast fotela ale z jak warczącym silnikiem :o na całą ulicę. Co kto lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te koszty mechaniczne w dieslu bo sam ich nie mam a oszczędność i przyspieszenie lepsze niż w 320i .

Na tym forum jest dużo informacji na temat awaryjności benzyniaków i czasem zastanawiam się dlaczego ? :duh:

 

 

To ze ich narazie nie masz nie oznacza ze ich nie bedziesz miał (turbina,PDF,kolo dwumas.wtryski i inne)

Jest duzo na temat awaryjnosci benz. i 10 razy wiecej diesli :shock:

 

Wielkie dzięki za życzenia . Mam nadzieję ,że ich nie będzie a z DPF nie ma problemu można go wypalić po trasie i wyższych oraz jednostajnych obrotach lub w serwisie za ok. 300 zł i spoko dalej można dziesiątki kilometrów śmigać .

 

Co do koła dwumasowego to mój kolega ma z tym problem ale dlatego ,że auto walone z przodu było i ktoś żle poskładał . Co 10-15kkm wymienia na nowe bo dostaje drgań . Teraz naprawia auto aby to wyeliminować .

 

To ,że komuś coś nawala to nie znaczy ,że wszystkim i w tym samym czasie i przebiegu .Nie ma aut bezawaryjnych ale 320d jest jednym z tych co się rzadko psują . :cool2:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak tak kup diesla z "małym" przebiegiem a za chwilke będziesz płakał ile to kosztują naprawy. Mam 320i N46 zrobione ponad 200 tysięcy i tylko eksploatacja, miałem e46 z M52 i też tylko eksploatacyjne rzeczy. Czas na zmiany i też mam dylemat bo nie ma benzyn z rozsądnym wypasem same golce a diesla nie chce ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usłyszysz tą awarie to bedzie po oszczednosciach na paliwie .Sprawdz jeszcze dzisiaj czy turbina ci nie swiszczy :D :D :D

 

U mojego kumpla w aucie 320d od nowości świszczy i nic. Jeżeli pompuje dobrze i nie ma przeciągów to wszystko wporzo.

 

Kolego poczytasz troche forum to nic nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie zlota mysl-za 65 tys mozna kupic bilet miesieczny i jezdzic do konca zycia ,a moze bardziej byc wozonym przez szofera i to w fajnym towarzystwie niekiedy :D I tak jak napisalem kiedys brakuje niezaleznych,krotkich statystyk forumowiczow np gwiazdek i krotki opis tak jak w testach -model silnika,serwisu ,handlarzy itp .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy post to mogłeś się przywitać ładnie a nie od razu " frage " :mrgreen:

 

Jeśli chcesz kupić osobiście taki model i robić ausfluge to polecam to miejsce :

http://www.autohus.de/fahrzeugsuche/suchergebnisdetailansicht/?number=1976&cHash=c6c1b92d23ea34805ee8b5f270cc440c

 

Auta kupują tam moi znajomi i zawsze wracają zadowoleni . Fakt ,że ceny wyższe niż u kebaba ale auta sprawdzone i po serwisie w BMW oraz czesto bezwypadkowe . Piszę często ponieważ nigdy nie wiadomo tak naprawdę co sie z nimi działo ale tu jest ryzyko na poziomie 10%.Są to auta w 90 % poflotowe

Zakup takiego auta jest droższy ale za to potem nie będzie niespodzianek :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usłyszysz tą awarie to bedzie po oszczednosciach na paliwie .Sprawdz jeszcze dzisiaj czy turbina ci nie swiszczy :D :D :D

 

U mojego kumpla w aucie 320d od nowości świszczy i nic. Jeżeli pompuje dobrze i nie ma przeciągów to wszystko wporzo.

 

Kolego poczytasz troche forum to nic nie kupisz.

 

A swoją drogą to fajnie jak czasem świśnie przy zmianie biegów i dodaniu gazu . Normalnie tego nie słyszę u siebie ale parę razy przy otwartych oknach w lato słyszałem jak to gwizdnie i nawet mi się spodobało ( coś jak fast and furious ) :twisted:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki amsat za odpowiedź i wskazówki.

 

Auto z Twojego linku bardzo mnie intereuje od dłuższego czasu - kontaktowałem się ze sprzedającym, odpowiedział na wszystkie moje pytania, mam nawet opinie DEKRY nt. tego auta.

Niestety nic nie chce zejść z ceny - nawet 100 Euro :/ Ponadto, trochę daleko do Bremy.

 

Czy może ktoś z Was posiada ten silniczek 320i (170 KM)?? Jakie są Wasze odczucia??

 

Pozdrawiam i Zaległe Wielkie Siema dla Wszystkich wielbicieli marki, mam nadzieję, że wkrótce kupię swoje pierwsze BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.