Skocz do zawartości

E46 - krzywa kierownica - czy każdy tak ma?


tas23

Rekomendowane odpowiedzi

To twoja fachowa opinia?

Ile to już razy wpadałeś ze słowem mądrości w temat, o którym nie masz pojęcia. Przez to robisz z siebie pośmiewisko. Chyba, że taki masz właśnie cel, jeśli tak, to wszystko ok.

PS: jeśli już, to w 3 płaszczyznach. O BMW można nic nie wiedzieć, ale liczyć to już przydałoby się umieć :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, ustawię licytację i kto zejdzie najniżej od tego biorę:)

Żartuję. Wczoraj kupiłem tego "trupa":P

 

Byłem z mechanikiem. Dobry, rzeczowy gość, po mechanice na PW.

Zbadał go czujnikiem lakieru, maska i prawy błotnik były lakierowane. Sprawdził organoleptycznie i czujnikiem całą komorę silnika oraz podłużnice i powiedział, że tam nic nie było ruszane, więc uderzenie musiało być niewielkie i nie zaszkodziło konstrukcji. Auto ma 8 lat, więc spodziewałem się takich detali. O masce właściciel mi mówił na początku, o błotniku sam nie wiedział.

Sprawdziłem historię w ASO i przebieg wydaje się być realny. Auto przyjechało do Polski w 2009 i miało wtedy niecałe 200kkm. Przez trzy lata sprzedawca zrobił nim niecałe 60kkm. Na co dzień jeździ TIRem, więc wierzę w taki przebieg.

Po podpięciu do kompa (oryginalne oprogramowanie BMW) wykazało, że nie ma błędów, a wtryski trzymają właściwą korekcję. Z jego tonu wyczytałem, że był zaskoczony, że jest tak dobrze.

Zawieszenie sztywne, bez luzów.

Jedyny mankament to przy wyższej prędkości (>130km/h) pojawia się delikatne rytmiczne buczenie, poniżej zupełnie nie potrafię tego wyczuć - mechanik powiedział, że coś może być z wałem, albo okolicami tylnego dyfra. Ocenił koszty naprawy nie powinien przekroczyć 1500 zł. Sprzedający opuścił cenę, więc wziąłem. W tym, albo przyszłym tygodniu wstawiam go do warsztatu z tym wałem i mam nadzieję, że za kilka dni będę miał super zadbany egzemplarz:)

A no i były właściciel miał dzieci, a każde dziecko ma dziurawą japę i tylna połowa auta jest cała pozalewana:) Chyba jutro oddam do prania tapicerkę.

 

Zobaczymy ile pobawię się z tym wałem i mam nadzieję, że finalnie będę zadowolony.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. :cool2:

 

Jedyny mankament to przy wyższej prędkości (>130km/h) pojawia się delikatne rytmiczne buczenie ...

 

To mogą być wyząbkowane tylne opony. Ale nie muszą ;-) Jeśli chodzi o wibracje, stuki itd te auta są magiczne :lol:

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne opony mam do wymiany i właśnie trochę na to liczę:) Są w wieku samochodu i kończy im się bieżnik.

Wyszabrowałem w cenie dodatkowy komplet dwuletnich zimówek na alusach BMW, więc niedługo przełożę i może się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tylne opony mam do wymiany i właśnie trochę na to liczę:) Są w wieku samochodu i kończy im się bieżnik.

Wyszabrowałem w cenie dodatkowy komplet dwuletnich zimówek na alusach BMW, więc niedługo przełożę i może się poprawi.

zebys sie kolego nie przeliczył.. moze byc to wal, podpora, dyfer, polosie kazda osobno lub suma luzow w kazdej z nich itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.