Skocz do zawartości

[e46] 330d ile ujadę bez ładowania na aku 95ah?


BeciaK

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi alternator (?) w aucie w centrum Warszawy... oczywiście auto się rozładowało na maxa i aż zgasło na ulicy :/

Akumulator się ładuje u znajomego i mam nadzieję, że na jutro się podładuje porządnie... Akumulator to 95ah (7dmio letni żelowy)... Auto ładnie zapaliło po ładowaniu (5minut) od taxówki przez kable rozruchowe, ale nie ma ładowania, bo dalej świeci się kontrolka od aku i zaczynają wszystkie kontrolki po jakimś czasie się zaświecać i przygasać światła...

 

Mam zatem pytanie (bo jestem 120km od Warszawy i chciałbym auto jutro sprowadzić na kołach) ile ujadę przy minimalnym obciążeniu elektrycznym na naładowanym akumulatorze 95ah? Minimalne obciążenie elektryczne tj. wszystko pogaszone tylko postojówki zaświecone... ?

 

Oczywiście biorę na jutro jeszcze 3 aku zapasowe (78ah, 72ah oraz 55ah).

Co zrobić żeby dojechać? Mam o tyle dobrze, że aku mam w bagażniku kombi, więc mogę tam elektrownie zrobić...

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że wszystkie aku od razu połączysz aby działały jako jeden :P

 

co do aku 55ah, ja na takim auto kupiłem i odpalał w styczniu przy temp. koło zera.

Bez żadnego problemu odpalisz na takim akumulatorze auto tym bardziej ciepły silnik.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że wszystkie aku od razu połączysz aby działały jako jeden :P

 

co do aku 55ah, ja na takim auto kupiłem i odpalał w styczniu przy temp. koło zera.

Bez żadnego problemu odpalisz na takim akumulatorze auto tym bardziej ciepły silnik.

 

Co do aku 55ah to był na maxa naładowany i auto nie odpali z niego, ba nawet z 72ah nie odpali :/

 

A teraz tak to wyglądało:

Dziękuję koledzy za rady ale już po wszystkim. Auto tak jak pisałem zostało w centrum Warszawy na noc. Dzisiaj rano pojechałem z kolegą po bete. Aku mój był ładowany 2 godziny, więc nie dał rady się naładować na maxa... Miałem ze sobą jeszcze parę zapasowych (tak na wszelki wypadek) - 78ah, 72ah, 72ah i 55ah.

 

I teraz zaczeła się zabawa w najlepsze... otóż auto odpaliłem od kolegi diesela podłączony kablami rozruchowymi. Kiedy auto zaskoczyło tymi samymi kablami podłączyłem najmniejszy aku - 55ah. Oczywiście wszystko pogaszone, światła też. Były korki ale tak wyjechałem z Warszawy i na 10 km przed Pułtuskiem zapaliły się kontrolki. Zatem postój i następna bateria. Odłączyłem tego 55ah i podłączyłem 72ah. Tak ujechałem dokładnie 40km...znowu kontrolki, więc stop i kolejny 72ah. Tak dojechałem do domu.

 

Morał z tego taki że 3 litrowy diesel nie ujedzie 100km na pełnym aku bez świateł nawet...

 

Kolejna sprawa, która mi nie daje spać - od początku auto nie miało nic mocy dzisiaj. Ekonomizer co rusz na 20+ wskakiwał nawet jak lekko dodawałem gazu. Obrotomierz jak wszedł na obroty to ledwo z nich schodził... Paliła się tylko kontrolka od aku... Ktoś może mi rozświetlić czy wszystko okey z autem? Dodam tylko że wczoraj jak zapaliły się już wszystkie kontrolki, wszystkie systemy zaczeły padać po kolei aż auto samo zgasło po zatrzymaniu się na światłach.

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słabo czytasz, bo już dojechał :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.