Skocz do zawartości

Wymiana opon czy całych kół BMW x3


Cezary Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie wiem czy temat się już pojawiał, ale nie mogłem znaleźć

Mam pytanko odnośnie wymiany opon z letnich na zimowe, otóż w czerwcu kupiłem BMW x3 / 2,0 x Drive z salonu i w salonie powiedzieli mi że w tym modelu nie wymienia się się opon tylko całe koła ponieważ opony są z funkcją jazdy awaryjnej.

Proszę o info ponieważ nie wiem czy w salonie nie chcą mnie po prostu naciągnąć na kolejne koła ( a to kilka tysi wyjdzie.

 

Podr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem czy temat się już pojawiał, ale nie mogłem znaleźć

Mam pytanko odnośnie wymiany opon z letnich na zimowe, otóż w czerwcu kupiłem BMW x3 / 2,0 x Drive z salonu i w salonie powiedzieli mi że w tym modelu nie wymienia się się opon tylko całe koła ponieważ opony są z funkcją jazdy awaryjnej.

Proszę o info ponieważ nie wiem czy w salonie nie chcą mnie po prostu naciągnąć na kolejne koła ( a to kilka tysi wyjdzie.

Prawda jest zawsze pośrodku, są zakłady które mają odpowiednie narzędzia do opon RunOnFlat i mogą bez problemów przełożyć Ci na felgi z którymi dostałeś X3, ale pamiętaj, że każde przełożenie obniża trwałość (każdych) opon.

 

Wydaje mi się, że jak kupiłeś X3 to zakup kompletu kół z oponami zimowymi nie powinien stanowić dla Ciebie wielkiego problemu. Oczywiście nie musisz, kupować ich w PL salonie (zdzierstwo!), polecam wątek o oponach zimowych - było tam kilka informacji gdzie taniej kupić (np. w DE).

 

P.S. Nie zapominaj w temacie wpisywać nazwę kodową modelu i silnik, bo się admin będzie denerwować (vide viewtopic.php?f=131&t=191024)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już łatałem 245/45 R18 96 Y ROF - bez problemu.

 

BMW polska ma w ofercie tylko opony z felgami coby naciągać klientów. Ja kupuje teraz same opony i wyjdzie mi 5 tys zamiast 10 tys za felgi z oponami w salonie.

 

Co do trwałości opon to bym nie przesadział - policzone są na dużo większe obciązenia niż naciągnięcie przy sciagnięciu z felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet by mi na mysl nie przyszlo zmieniac opony na felgach.Mam zawsze dwa komplety na zime i lato do kazdego mojego auta,nawet do Peugeota 208 :) Pozdrawiam

 

To ,że coś ci nie przyszło do głowy to nie znaczy ,że jest pozbawione sensu. Przy obecnych zimach nie ma powodu aby opony i felgi zimowe miały inne rozmiary niż letnie. Jaki jest zatem sens kupowania osobnych felg na zimę ? To zwyczaj sprzed dekad gdy alusy poddawały się soli i na zime były stalówki. Potem na śnieg kupowało się zimowe felgi alu o mniejszej średnicy aby ich nie uszkodzić. Teraz po głębokim śniegu się praktycznie nie jeździ. Jeździ się natomiast po suchym asfalcie, tyle tylko ,że w niższej temperaturze. Opony zimowe o rozmiarze letnich to wszystko co trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet by mi na mysl nie przyszlo zmieniac opony na felgach.Mam zawsze dwa komplety na zime i lato do kazdego mojego auta,nawet do Peugeota 208 :) Pozdrawiam

 

To ,że coś ci nie przyszło do głowy to nie znaczy ,że jest pozbawione sensu. Przy obecnych zimach nie ma powodu aby opony i felgi zimowe miały inne rozmiary niż letnie. Jaki jest zatem sens kupowania osobnych felg na zimę ? To zwyczaj sprzed dekad gdy alusy poddawały się soli i na zime były stalówki. Potem na śnieg kupowało się zimowe felgi alu o mniejszej średnicy aby ich nie uszkodzić. Teraz po głębokim śniegu się praktycznie nie jeździ. Jeździ się natomiast po suchym asfalcie, tyle tylko ,że w niższej temperaturze. Opony zimowe o rozmiarze letnich to wszystko co trzeba wymieniać.

I dlatego producenci opon wymyslili cos takiego jak opona wielosezonowa... :mad2:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Sprawdź ten sklep,kupowałem już u niego-ma dobrą opinię.

http://www.leebmann24.de/bmw/x3/winter-komplettraeder.html?l24_baureihe=138

 

Witam

 

Czy te oponki podane w linku to RunFlat ,bo wg mojego tłumaczenia chyba nie (słabo znam niemiecki).

 

Są i takie, i takie, w szczegółach każdego kompletu masz różne warianty. Ja też tam - za namową przedmówcy - zamówiłem 2 dni temu komplet 18" http://www.leebmann24.de/bmw-winter-komplettraeder-v-speiche-307-18-zoll-silber-bmw-x3-f25-36112183509.html ze standardowymi Pirelli.

Hint: zainstaluj chrome'a, ma wbudowanego tłumacza

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem na allegro podzwoniłem do BMW i powiem tak,ceny z tego niemieckiego sklepu nie są korzystne ,gdyż wyjdzie np. za 17 calowe koła z Runflat z tranportem tak samo jak u polskiego dealera BMW a na allegro to już jest taniej o ok.2 tys. :cry:

Nie wiem tylko jak z gwarancją na samochód gdy założę koła z allegro. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A gdzie w PL tak tanio?

 

A propos Allegro, to widzę związku między zakupem na Allegro, a gwarancją. Jak opony renomowanego producenta, to nawet przez głowę nie powinno nikomu przejść.

 

P.S. Jak masz firmę to nie płacisz 19% ichniego VATu - i wtedy na pewno taniej wyjdzie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tam - za namową przedmówcy - zamówiłem 2 dni temu komplet 18" http://www.leebmann24.de/bmw-winter-komplettraeder-v-speiche-307-18-zoll-silber-bmw-x3-f25-36112183509.html ze standardowymi Pirelli.

Hint: zainstaluj chrome'a, ma wbudowanego tłumacza

 

dostałeś już te koła? jaka opinia o sklepie?

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak Cię interesuje to ja rok temu przecierałem u nich szlaki- kupiłem u nich koła, a później jeszcze 2 razy rożne akcesoria. Myślę, ze to wystarczająca rekomendacja.

 

Dla mnie najważniejsze było, ze traktowali mnie poważnie w odróżnieniu od innego dealera, który najwidoczniej miał złe doświadczenia z Polakami.

Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tam - za namową przedmówcy - zamówiłem 2 dni temu komplet 18" http://www.leebmann24.de/bmw-winter-komplettraeder-v-speiche-307-18-zoll-silber-bmw-x3-f25-36112183509.html ze standardowymi Pirelli.

Hint: zainstaluj chrome'a, ma wbudowanego tłumacza

 

dostałeś już te koła? jaka opinia o sklepie?

 

pozdrawiam,

Tomek

 

Dostałem, jeszcze nie rozpakowałem nawet. Poza tym, że przesyłka szła prawie 2 tygodnie i musiałem 3x do nich dzwonić w tej sprawei to ok

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.