Skocz do zawartości

[318CI] 2002r Stale cieknaca woda, pomocy!


grzesciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem od 3 miesiecy z ukladem chlodzenia w mojej bmce. Zamontowalem tam instalacje lpg stag 4. NIe wiem czy przy zakladaniu gazu jakis szpec mi uszkodzil zbiorniczek wyrownawczy, bo widzialem slady klejenia lub moze to juz wczesniej bylo klejone. W tym miejscu zrobil sie wyciek, bo przez te pekniecie woda pod cisnieniem wylatywala, spawalem zbiorniczek, to pekniecie pojawilo sie jeszcze wieksze po przeciwleglej czesci zbiorniczka na rogu. Kupilem nowy zbiorniczek tez cieklo gdzies z jakiegos laczenia to uszczelniłem to sylikonem. Pozniej zobaczylem, ze jak jest silnik to po lewej stronie kropelki wody leca czy to moze byc uszczelka pod glowica?. A najgorsze bylo wczoraj gdy jechalem autostrada to zaswiecila sie po raz enty nieszczesna kontrolka chlodnicy.... Patrze i widze, ze cieknie woda przy tym zawroku do odpowietrzaninia ukladu... chcialem go dokrecic krece krece a tu patrze zawor urwany jest w polowie... Nie chce mi sie wierzyc zeby to wszystko byl przypadek... Moze to byc przez wyekspatowana pompe wody? Moze powstaje cisienie ktore rozpycha caly uklad czy cos? Sprawdzalem temeperature to w normie ok 105 C. Temu wszystkiemu towarzyszy mi spadek obrotow oraz niekiedy gasniecie silnika na wolnych obrotach. NIe wiem czy to ma jakies powiazanie. Pomozcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. BMKI maja inna temperature w ktorym sie otwiera duzy obieg- 105 C tak czytalem na forum. Czyli watpie zeby cos bylo zle. Termostat raczej ok bo wszystkie weze sa nagrzane. Mam wode, bo czesto mialem problemy z ukladem i bym nie wyrobil na plyn jakbym za kazdym razem musial zalewac uklad plynem. Wydaje mi sie, ze woda czy plyn to raczej nie ma znaczenia w tym wypadku bo w takiej samej temperaturze dochodzi do wrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. BMKI maja inna temperature w ktorym sie otwiera duzy obieg- 105 C tak czytalem na forum. Czyli watpie zeby cos bylo zle. Termostat raczej ok bo wszystkie weze sa nagrzane. Mam wode, bo czesto mialem problemy z ukladem i bym nie wyrobil na plyn jakbym za kazdym razem musial zalewac uklad plynem. Wydaje mi sie, ze woda czy plyn to raczej nie ma znaczenia w tym wypadku bo w takiej samej temperaturze dochodzi do wrzenia.

 

Jak nie ma znaczenia skoro temp wrzenia wody to 100C, a temp robocza płynu w układzie to 105C, bo jest to układ ciśnieniowy. Sprawdź kolanko "za" silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.