Skocz do zawartości

F25 2.0d - Vmax


drpop3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na autostradzie ( komplet cztery osoby + bagaż ) poleciał na liczniku 215 na GPS 205 .

Kiedyś też miałem taki problem. Pomaga wyłączenie ESP ( I stopień ) i skrzynia w DS .

Potem można powrócić do ustawień pierwotnych i też pójdzie więcej.

 

A tak w ogóle to mam wrażenie, że ma ogranicznik sterowany komputerem w zależności od warunków. Czasem pod górę idzie jak trzeba do 200 bez problemu, czasem nawet z górki łapie 185 i dalej basta. ( przy opisane wcześniej próbie z górki nie chciał więcej pójść tak jak by mu coś nie pozwalało, wiatr był przeciwny także na pewno nie miał wpływu)

 

PS

Wszystkie próby tylko na prawie pustej A1 pod Toruniem .

A tak przypomniało mi się trochę z innej beczki. Ostatni przeglądałem specyfikację techniczną drogi ekspresowej i wiecie co. oni nadal projektują ją na V = 110 km/g. A u nas przecież można jeździć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ile jedzie Wasze autko? Moje na pusto pokazuje na budziku 200, na GPS 192, a w danych jest 210. Skąd taka różnica? Mam przebieg 25 kkm, paliwo - Verva ON, koła 17"

 

Potwierdzam, że jest tak samo, V max. 200 km/h z biedą tylko z kierowcą. Nieważne czy tryb Normal, Sport, Sport+ i skrzynia D SPORT- koła 17", paliwo zwykły ON.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test, 5 dorosłych osób i pełny bagażnik; 200. Jak wcisnąłem pedał poza punkt oporu w podłogę, to wskoczył na wyższe obroty, ale prędkościomierz ani drgnął. Czyżby jednak magiczna elektronika maczała w tym paluchy????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę dziwne bo mój E83 z pięcioma osobami osiąga 210km/h a przecież jest to słabszy silnik niż w F25.

 

 

sprawdz ponownie ale zapomoca GPS bedziesz mial wtedy mniej

Byc moze masz dobra wersje a do tego z dobrym dotarciem i odmulaniem nowego kupionego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprawdz ponownie ale zapomoca GPS bedziesz mial wtedy mniej

Wiem, że licznik trochę oszukuje ale tak jest w każdym samochodzie. Nie zmienia to faktu, że F25 powinno przynajmniej na liczniku osiągać deklarowaną prędkość.

Byc moze masz dobra wersje a do tego z dobrym dotarciem i odmulaniem nowego kupionego auta.

Samochód w moich rękach od początku do teraz. Docierany był łagodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byc moze masz dobra wersje a do tego z dobrym dotarciem i odmulaniem nowego kupionego auta.

 

Co rozumiecie, poprzez dobre docieranie i "odmulanie"?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co rozumiecie, poprzez dobre docieranie i "odmulanie"?

Niektórzy twierdzą, że auto powinno od razu dostać w dupę by później miało dobre osiągi. Ja jestem przeciwnikiem takiej metody. Wszystkie swoje samochody docieram zgodnie z zaleceniami producentów czyli przez pierwsze 2-3tys. km jazda z różnymi prędkościami obrotowymi bez wykorzystywania pełnej mocy, bez przeciążania (przyczepa, itp), bez długich jazd ze stałą prędkością i beż jazdy z maksymalną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co rozumiecie, poprzez dobre docieranie i "odmulanie"?

Niektórzy twierdzą, że auto powinno od razu dostać w dupę by później miało dobre osiągi. Ja jestem przeciwnikiem takiej metody. Wszystkie swoje samochody docieram zgodnie z zaleceniami producentów czyli przez pierwsze 2-3tys. km jazda z różnymi prędkościami obrotowymi bez wykorzystywania pełnej mocy, bez przeciążania (przyczepa, itp), bez długich jazd ze stałą prędkością i beż jazdy z maksymalną prędkością.

Ja też hołduję tej zasadzie...

 

Czekam zatem na definicję "odmulania" :?: .

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Co rozumiecie, poprzez dobre docieranie i "odmulanie"?

Niektórzy twierdzą, że auto powinno od razu dostać w dupę by później miało dobre osiągi. Ja jestem przeciwnikiem takiej metody. Wszystkie swoje samochody docieram zgodnie z zaleceniami producentów czyli przez pierwsze 2-3tys. km jazda z różnymi prędkościami obrotowymi bez wykorzystywania pełnej mocy, bez przeciążania (przyczepa, itp), bez długich jazd ze stałą prędkością i beż jazdy z maksymalną prędkością.

 

 

Troszczke jest opisywane na forum tzw. odmulanie auta . Ale zle myslisz iz odrazu w deche .

Odmulanie to pierwsze 2-4 tys spokojnie jak instrukcja i ASO mowi pozniej zmieniasz olej i filtr oleju i robisz tzw, odmualnie - najlepiej na hamowni ale jak nie masz dostepu to robisz to na testowym bezpiecznym odciunku ( teraz A1 nadaje sie bo malo aut jest) jedziesz ze zmiennymi obrotaami dajac bardzo czesto pedal gazu na maxa czasami musisz wykorzystac skrzynie hamulce i tak kolo 40-60min - wazne musza byc zmienne obroty i mocno pracujaca skazowka obrotomierza.

 

opis oczywiscie tak z grubna, znajdziecie duzo info na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis oczywiscie tak z grubna, znajdziecie duzo info na forach.

Mowimy oczywiscie o dieslach, nie? :mrgreen:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 210 max ale za to bez wzgledu na to ile osob testowane i w jedna i w 2 strone autostrady

 

Bo jest ogranicznik do 210 km/h. Jakbyś wziął opony 245 W to nie miałbyś ogranicznika.

Czyli co? zamawiając to samo auto z innymi kołami dostaje się gratis inny setup? Serwis to przestawi mi na życzenie, czy skoro moje auto nie wyciąga tyle ile jest w instrukcji to reklamować? zgłosić niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową i żądać wymiany na nowy :-) ? fajnie by było :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lekko sciemnia. W dzisiejszych czasach nawet M3/M5 sa wypuszczane z fabryki z elektronicznymi kagancami. :) Sorry, takie czasy... Co do wielkosci tych kagancow, to nie mi dyskutowac, nie znam specyfiki polskich modeli. :duh:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 210 max ale za to bez wzgledu na to ile osob testowane i w jedna i w 2 strone autostrady

 

Bo jest ogranicznik do 210 km/h. Jakbyś wziął opony 245 W to nie miałbyś ogranicznika.

To by mial do 230km/h. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie sądze aby to 20d f25 poleciała więcej niż 210.

moja 210 to totalny maks

 

 

Wczorajsza próba: 5 osób, autostrada w Niemczech. Jazda ok 15min z pedałem w podłodze. Max prędkość 210 i ani kilometra więcej, ale...!!!

zastanawia mnie jedno... przy zjazdach ze wzniesień miałem kilka razy wrażenie, że auto mogło jechać dalej, ale tak jakby odcięło mu dopływ paliwa. Może te auto nie pojedzie 230, ale mam wrażenie, że ok 10 km dałby radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza próba: 5 osób, autostrada w Niemczech. Jazda ok 15min z pedałem w podłodze. Max prędkość 210 i ani kilometra więcej, ale...!!!

zastanawia mnie jedno... przy zjazdach ze wzniesień miałem kilka razy wrażenie, że auto mogło jechać dalej, ale tak jakby odcięło mu dopływ paliwa. Może te auto nie pojedzie 230, ale mam wrażenie, że ok 10 km dałby radę

Normalka i tak, jak to BMW zaplanowalo. Kaganiec elektroniczny po prostu. :) Nie wazne, ile CI jeszcze pod pedalem zostalo, ale szybciej niz 210 Twoje auto nie pojedzie.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
28i/35i - Vmax 230km/h.

 

I tu bys sie pewnie zdziwil tak jak ja sie zdziwilem :cry: jadac przez Niemcy mialem mozliwosc przetestowania samochodu na autostradzie. W trybie normalnym na 8 biegu, silnik (2.8i 3.0 R6) nie kreci sie wyzej niz 5k obrotów i wyraznie hamuje przy 210 km/h i wiecej nie chce jechac. W trybie sport, skrzynia redukuje jeden bieg, dochodzi do 6 tysiecy obrotów i 210 km/h i hamuje, zeby nie przekroczyc tej predkosci. W katalogu rzeczywiscie podana jest predkosc maksymalna - 230 km/h, wiec wszystko wskazuje na to, ze mam zalozony kaganiec. Sparawdzalem indeks predkosci opon i mam W, czyli do 270 km/h. Na razie nic z tym nie bede robil, bo zimowe gumy mam do 210 km/h, ale po zime jade to cholerstwo zdjac i mam nadzieje, ze nie bede musial za to placic, bo sie o to cudo nie prosilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.