Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj na naszym forum macie ostrzeżenie dla tych co szukają wiarygodnych informacji na temat oleju do silnika: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=382075

 

Też miałem przeboje z tym forum oil-club, usuwali moje wpisy jak przesyłałem testy i recenzje zagraniczne twierdząc że są niewiarygodne. Jedyne wiarygodne są ich wewnętrzne testy, jak zacząłem się dopytywać gdzie i jak robią testy i jakie mają potwierdzenie na wiarygodność to usuwali całe moje wpisy. Jak poleciłem oleje firmy ravenol (poparte testami i recenzjami) to usunęli cały wątek i mi konto zablokowali. Odpuściłem sobie to forum bo tam banda coś jak sekta moderatów (jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie o pieniążki) co dbają tylko o to, aby wszyscy dobrze pisali o produktach, które oni polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki olej będzie dobry do tego silnika?


Model: f10

Silnik: 520d 184km

Przebieg: 260 000

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: 70%trasa, 30%miasto

Dpf: tak

Zużycie bieżące: raczej nic nie ubywa

Dotychczas: liqui moly 5w30

OK 10 000 rocznie


Czy zmiana na VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W-30

będzie dobrym pomysłem? I czy 5litrow starczy do tego silnika (wchodzi 5,2) czy dokupić litr? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o sugestię. Zamówiłem auto z silnikiem B58 (640i) i zastanawiam się, jaki olej do niego wlać "po dotarciu". Oryginalny pod marką BMW, czy coś innego? Auto nie będzie miało modów i jeździć będzie raczej "przepisowo", więc lepkość zostawię zgodną z zaleceniami producenta (0W-30 jeśli dobrze się orientuję?)


Jakie produkty rekomendujecie do rozważenia?


Dzięki!

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Producent rekomenduje do tego silnika olej z normą BMW Longlife-17 FE+ ale dopuszcza też LL 12 FE i LL04 i jeśli będziesz robił wymiany gwarancyjne to całkiem możliwe że będą lali 17 FE+ dlatego jesli chcesz na własną rękę wymieniać między serwisem gwarancyjnym to najlepiej na taki sam jak ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie 6.5 litra ale jak bys podał vin to bym sprawdził dokładnie. Olej to np. Ravenol VMP 5w30 USVO lub tańszy np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 lub Texaco Havoline ProDS V 5w30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każda firma ma w swoim portfolio lepsze i gorsze oleje, ale Valvoline to średnie i dobre oleje a Liqui Moly to dobre i bardzo dobre oleje. Jak bym miał wybierać po marce to "lepsza" Liqui Moly - same oleje to trzeba by porównać konkretne.

 

Głównie to cena liqui moly troche boli (w intercarsie lm 415 zł za 6l, a valvoline wychodzi koło 250zl) chyba, że macie jakieś sprawdzone sklepy gdzie można zamówić pewny olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Liqui Moly ma dobre oleje ale ceny mają nie adekwatne do bazy olejowej jakiej używają, konkurencja ma również świetne oleje a i ceny bardziej przystępne. Polecane sklepy podawaliśmy na poprzedniej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly ma dobre oleje ale ceny mają nie adekwatne do bazy olejowej jakiej używają, konkurencja ma również świetne oleje a i ceny bardziej przystępne. Polecane sklepy podawaliśmy na poprzedniej stronie.

 

Dzięki za odpowiedź :)

To jakie oleje byś polecił do tego silnika? I czy 5l starczy czy dokupić litr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Texaco Havoline ProDS V 5w30 to bardzo dobry olej z nowoczesnym pakietem dodatków uszlachetniających, robiono jego analizę w laboratorium i wypadł świetnie. Do twojego ślinika wystarczy 5 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUP to za dużo, olej bardziej wyczynowy i do benzyny ( Przeznaczony jest głównie do stosowania w silnikach benzynowych w wyścigach samochodowych), do Twojego wystarczy VMP.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.