Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

bmw e87

rok produkcji 2005

pojemność 1.6i

benzyna

gaz tak


Mam zalany olej GM 5-30 pojawił się lekki stuk ktoś mądry powiedział żebym zrobił pułkanke i zalał lepszy olej .


Proszę o pomoc jaki w tej chwili najlepszy olej zalać , dziękuje za pomoc i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuchs Titan 5w40, 0w30 lub 0w40, a co do płukanki to jak Pan uważa...dużo nie zaszkodzi, wiele nie pomoże;) GM 5w30 posiada specyfikacje LL (choć olej z kategorii tych "tajemniczych") i nie jest to jakiś dramat dla silnika więc to stukanie może być z innej beczki...z tej gorszej np
freude am fahren / fuck downsizing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie


Model: E39 (2002)

Silnik: m54b25

Przebieg: 125 tys km

Styl jazdy: normalny/umierkowany - czasem lekko pocisne - skrzynia automat

Użytkowanie: glownie miasto, krótkie odcinki

Zużycie bieżące na l/1000km: jeszcze nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie


Niedawno kupiłem to auto od handlarza i wiem że przed odbiorem wymieniał olej więc postanowiłem go wymienić jeszcze raz żeby mieć pewność że jest taki jak powinien być i tu niespodzianka bo po wymianie na Shell helix ultra 5w40 pojawiły się ciche głuche stuki (a przynajmniej tak mi się wydaje że to po wymianie się pojawiły) dochodzące z przodu silnika (słyszalne tylko na postoju i to po przysłuchaniu się) które ustają już po paru minutach jazdy. Sprzedawca powiedział że mechanik zalał pól syntetyk 10w40. Auto zrobiło na nim jakieś 400km zanim wymieniłem na shella. Myslę na kolejną wymianą tylko teraz na co? Warto zrobić jakieś płukanie?

Dodam że mieszkam w Szkocji. Temperatury letnie niższe a zimą żadko spadają poniżej -5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem spróbuj zalac olej o mniejszej lepkości np. Valvoline synpower 5w30.

 

Mysle wasnie zeby wymienic ten olej teraz. Shell wyplukal resztki polsyntetyka to chyba dobry pomysl zeby to zrobic teraz??? Czy warto przed wymiana na valvoline plukac silnik??? Czy chodzi o synpower FE 5w30?? Czy musi byc samo synpower bez dodatkowych oznaczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jaki olej ? i ile do

x1 2009 r e84 2,0 diesel 177km Xdrive silnik N47D20C mam kilka pytan


-jaki olej i ile do silnika wchodzi z tego co widze to lali tam jakiegos castrola natomiast kolega radzi valvoline jakis?

mam kilka opcji


BMW TWINPOWER TURBO 5W30 LONGLIFE-04

SHELL HELIX ULTRA ECT C3 5W30

Castrol EDGE Titanium FST LL 5W30 ten niby zalecany do dpf


-jaki olej do skrzyni biegów i ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam mam pytanie jaki olej ? i ile do

x1 2009 r e84 2,0 diesel 177km Xdrive silnik N47D20C mam kilka pytan


-jaki olej i ile do silnika wchodzi z tego co widze to lali tam jakiegos castrola natomiast kolega radzi valvoline jakis?

mam kilka opcji


BMW TWINPOWER TURBO 5W30 LONGLIFE-04

SHELL HELIX ULTRA ECT C3 5W30

Castrol EDGE Titanium FST LL 5W30 ten niby zalecany do dpf


-jaki olej do skrzyni biegów i ile ?

 

Każdy z specyfikacją LL04 jest do DPF-a, wchodzi ok. 5 litrów i polecam Valvoline synpower MST C3 5w30 lub XL-III C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych testów srednio wypada



a co myslisz o BMW TwinPower Turbo LongLife-04 5W30




z tej tabeli wychodzi ze jest całkiem ok

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit#gid=0

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J4yGGQQnIX7gZIfT3ga2qJatRfdmFgmaNPLqpmrxQnE/edit#gid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to i ja podpytam co byście radzili zalać do x6?


Model: E71

Silnik: 40d N57D30TOP

Przebieg: 90.000km

Styl jazdy: dziadkowy

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: przybywa - obstawiam miasto+dpf

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: nie wiem, auto niedawno kupione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok, to i ja podpytam co byście radzili zalać do x6?


Model: E71

Silnik: 40d N57D30TOP

Przebieg: 90.000km

Styl jazdy: dziadkowy

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: przybywa - obstawiam miasto+dpf

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: nie wiem, auto niedawno kupione

 

Na pewno olej z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower MST C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu czepiliście się tego twinpowerturbo? Bmw ma kontrakt z shellem, fabrycznie zalewa może i fuchsa, a olej ze swoim logo sprzedaje w litrowych butelkach chyba tylko na dolewki...oczywiście za odpowiednią cenę...a tak po prawdzie to nikt nic nie wie, co, jak, skąd i gdzie to wszystko jest produkowiane???-
freude am fahren / fuck downsizing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu czepiliście się tego twinpowerturbo? Bmw ma kontrakt z shellem, fabrycznie zalewa może i fuchsa, a olej ze swoim logotypem sprzedaje w litrowych butelkach chyba tylko na dolewki...oczywiście za odpowiednią cenę...a tak po prawdzie to nikt nic nie wie, co, jak, skąd i gdzie to wszystko jest produkowiane???-
freude am fahren / fuck downsizing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
WItam jaki olej do:


Model: E93

Silnik: 325d

Przebieg: 92000

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: zrobilem 1000km bez dolewki

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: nie jestem pewien


Dzięki,

pozdrawiam

 

Polecam 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower MST C3 5w30 lub XL-III C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E92

Silnik: 320d N47 184km

Przebieg: 108000

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: weekendowe (pracuje za granica, na urlopie jestem kilka razy w roku na 2-3tygodnie, narzeczona raz na dwa tygodnie pojezdzi)

Zużycie bieżące na l/1000km: brak dolewek, zrobilem autem 8tys km

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Castrol 5w30



Od razu spytam bo widze ze czesto przewija sie tutaj oznaczenie LL-04 - co to znaczy i czy jest to parametr istotny?

I pytanie trywialne, ile oleju wchodzi do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E92

Silnik: 320d N47 184km

Przebieg: 108000

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: weekendowe (pracuje za granica, na urlopie jestem kilka razy w roku na 2-3tygodnie, narzeczona raz na dwa tygodnie pojezdzi)

Zużycie bieżące na l/1000km: brak dolewek, zrobilem autem 8tys km

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Castrol 5w30



Od razu spytam bo widze ze czesto przewija sie tutaj oznaczenie LL-04 - co to znaczy i czy jest to parametr istotny?

I pytanie trywialne, ile oleju wchodzi do tego silnika?

 

LL-04 to specifikacja oleju dla BMW, głównie dla diesli z DPF-em ale do benzyn również można go zalać, dlatego do twojego silnika tylko LL04 i polecam np. Valvoline synpower MST C3 5w30, wchodzi ok. 5 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Model: E60

Silnik: 4.8 V8 N62N

Przebieg: 137 tyś (autentyczny)

Styl jazdy: jak na V8, szybki

Użytkowanie: głównie odcinki 10-15 km. Do pracy przez niewielkie miasteczko bez korków 7 km w jedną stronę

Zużycie bieżące na l/1000km: znikome, przez 7tyś km od zakupu dolane tylko kontrolnie 300ml i trzyma poziom

DPF: w tym silniku raczej nie posiada


Dotychczas: i tu się pojawia problem. Poprzedni właściciel od przebiegu ok 80 tyś zaczął lać castrola edge titanium fst 10w60 pełny syntetyk, wymieniał go co ok 20 tyś km(tyle robił rocznie). Dopiero przy przebiegu 120-130tyś zrobił to w częstotliwości 10tyś gdy auto zaczęło służyć jako drugie w rodzinie. Chciałbym przejść na olej zalecany do tego modelu czyli 5w30/5w40. Przy wymianie rurki wody powiedziano mi że przez długie lanie gęstego oleju po zmianie na rzadszy będzie pił mi go na potęgę..

Czy przed zmianą na 5w30/40 dobrze będzie zrobić płukankę? i jaki konkretnie polecacie do tego silnika? Rocznie robię 10-12 tyś i wymiany mam zamiar przeprowadzać po max 10tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.