Skocz do zawartości

deklikatny świst turbo 330d 184km


tomekmax1

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie powinno gwizdać ale po jakimś czasie to norma. Gwizd słychać np przez uszczerbione śmigiełko/łopatkę.

Jeśli mocno gwizda to oznacza,że pada turbo. Jeśli torszkę to ja bym się nie przejmował. ;)

u mnie gwizda już jakiś czas troszkę.

W poprzednim aucie gwizdało przez 4 lata użytkowania i nic się nie stało. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezdźwiękowa nie, ale dysponująca niższym doładowaniem wydaje się taką być np turbinka w silniku Vagowskim silniku AGU dysponująca 0,3bara, gdzie świast jest praktycznie nie do uchwycenia. Moje 320d w porównaniu do tego 1,8T to odrzutowiec :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi gwizd jest taki jak ta tym filmiku:

to spokojnie bo u mnie jest tak samo. ;)

po większym przebiegu będzie tak gwizdać :P

U mnie jest tak samo jak na filmiku wyzej ale po regeneracji turbo to jest swist a nie gwizd jaki mialem z mojego filmiku ponizej na wyszczerbionym wirniku http://www.youtube.com/watch?v=cgIB3AX7Jws

chociaz po odsluchaniu tam slychac lekki gwizd a u mnie czy zimny czy cieply jest swist,wiec to moze swiadczyc o wyszczerbionym wirniku ale nie koniecznie.

Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorki a wiec na tym filmiku co ty wrzuciles turbina swista a im wieksze obroty to pojawia sie tez gwizd. Ja regenerowalem swoja i okazalo sie ze ten gwizd byl od uszkodzonego wirnika,mozesz posluchac na filmiku ktory dodalem. Jezeli pojawilo ci sie gwizdanie to sprawdz sobie turbine bo moze byc nieszczelnosc albo wirnik nie domaga,ale jak ci pompuje dobrze i ci dzwiek nie przeszkadza to ja bym jezdzil. Oczywiscie na zimnym pewnie jest inny jak na cieplym rozumiem. U mnie teraz po regeneacji turbo pieknie swista nie ma mowy o zadnym gwizdaniu czy zimny czy cieply silnik jest tak samo. :cool2:
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.