Skocz do zawartości

320d Regeneracja pompy VP44 gdzie?


hubertusse46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Borykam się z pewnym problemem dotyczącym pompy VP 44 silnik 320d 136km, pewnego dnia auto odpaliłem po czym zgasło i już nie chciało zapalić. Podłączyłem inpe i wykazało błąd pompy... Auto zaciągnięte do mechanika po zdemontowaniu pompy udałem się do Gdańska firma Pezal i tam zweryfikowali że koszt regeneracji pompy to 4890zł :shock: powiedzieli wszystko do wymiany, sterownik, głowica i inne rzeczy... Więc powiedzialem, że wstrzymuję się z naprawą. I teraz do was pytanie co o tym sądzicie gdzie dać pompe czy może kupić używkę regenerowaną?? na allegro chodza po 1500-2200zl. Nie będę ukrywał przeraża mnie ta cena troche 5 tys :duh: Także proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem pompe u szmita w zakrzewie bardzo profesionalnie i tanio możesz wysłac do nich pompe odeślą ci naprawioną całą hydraulike i sterownik za nowe graty 2 tys za uzywane 1200zł ja zapłaciłem razem z wyjeciem i włozeniem pompy i chulała jak złoto http://teodorszmit.wizytowka.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za absurd ;). Ja za kompletną regenerację zapłaciłem 1500zł + 500zł robota wyciągnięcia+wysłania+włożenia.

Miałem ten pech, że poprzednik przed sprzedażą musiał mieć problem z VP44 i zregenerował ją na partyzanta wymieniając tylko elektronikę na mocniejszą przez co tłoczek jeszcze bardziej wytarł materiał zacierając się zupełnie.

Regenerację przeprowadziła firma w tucholi, która ma podobno bardzo dobre opinie. Tak przynajmniej mówił mi znajomy mechanik, który przypadków VP44 miał już na pęczki.

Edytowane przez tfidos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

Nie bullshit (troche kultury !!) tylko pisze ile placilem za taka operacje w 2010 roku.

 

Po drugie pisalem, ze oprocz VP 44 padl mi jeszcze wtrysk sterujacy, ktorego koszt oscyluje w granicach 800-1000 PLN.

Kolego, nie pisałem tego w odniesieniu do Twojego postu tylko do wyceny kosztu regeneracji podanej w pierwszym poście.

No ale skoro się zbulwersowałeś to odpowiednio wyedytowałem swoją wypowiedź. Czill & Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była wysyłana do http://www.dieseltechnika.pl/ Roczna gwarancja bez limitu kilometrow. Nie wiem ile kosztowała sama regeneracja z racji tego, ze wysylał ja warsztat w którym postawiłem auto na naprawe. Całosc kosztowała mnie 2800.
http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce podam namiary na bardzo dobrego gościa który robi te pompy łacznie z testem na stole ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam teraz podobny problem odnośnie pompy. zakupiłem auto w belgi przy przebiegu207tys pojezdziłem dwa tygodnie i klapa:(

Przy przyspieszeniu auto zgasło i już nie zapaliło.

Na kompie wykazało błąd pompy wtryskowej, więc zawiozłem do Bosch service do Bydgoszczy gdzie

powiedzieli mi że wtryskiwacz sterujący jest uwalony, i w pompie również coś i 4świece spalone.

za to wszystko chcą 3402zł plus jeszcze części do pompy czyli razem około 5000tys może wyjść.

Wiec odmówiłem to i czekam na was gdzie mogę to zawieść, słyszałem też o Tucholi że tam dobrze robią...

Pomocy bo szał mnie bierze już..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam teraz podobny problem odnośnie pompy. zakupiłem auto w belgi przy przebiegu207tys pojezdziłem dwa tygodnie i klapa:(

Przy przyspieszeniu auto zgasło i już nie zapaliło.

Na kompie wykazało błąd pompy wtryskowej, więc zawiozłem do Bosch service do Bydgoszczy gdzie

powiedzieli mi że wtryskiwacz sterujący jest uwalony, i w pompie również coś i 4świece spalone.

za to wszystko chcą 3402zł plus jeszcze części do pompy czyli razem około 5000tys może wyjść.

Wiec odmówiłem to i czekam na was gdzie mogę to zawieść, słyszałem też o Tucholi że tam dobrze robią...

Pomocy bo szał mnie bierze już..

Dla forumowiczow robimy za 1700 zl , gwarancją 12 mc i tak sie składa ze w Bydgoszczy też mamy warsztat także z wyciagnieciem i wlozeniem nie ma problemu a i cena niższa ...kontakt znajdziesz na stronie www...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Nie chcę żeby ktoś na wstępie powiedział że się tylko reklamuje ale po przeczytaniu waszych postów myślę że będę mógł wielu pomóc. naprawą elektroniki zajmuję się od 2009 roku, wiele zrobiłem i wiem co robię. Spróbujcie znaleźć jakąś złą opinie na mój temat. Gdyby nie to że to Polska, temat pomp wtryskowych vp44 i vp30 już dawno by upadł. Ale wiadomo jesteśmy zaściankiem europy i jeszcze rynek chwile się pokręci. Dziwi mnie tylko jedno, czy wy nie macie żon, dzieci, nie szkoda wam wydawać takich grubych pieniędzy na regenerację pomp wtryskowych? Przecież w większości wypadków to winna jest elektronika. Nawet już zakłady typowo naprawiające mechanikę pomp wtryskowych przekonały się do tego że uszkodzenie elektroniki nie ma nic wspólnego z zatartym tłokiem od regulacji kąta wtrysku. O tym trochę później i więcej będzie na mojej stronie z filmami pokazującymi i wyjaśniającymi co steruje zaworem kąta wtrysku inaczej czasy wtrysku - początku tłoczenia a co zaworem dawki paliwa. Żebym nie był gołosłowny daje namiar na kilka z wielu zakładów które specjalizują się w mechanicznej regeneracji pomp i wtryskiwaczy, nie jakaś tam amatorka tylko starsi doświadczeni panowie. Pierwszy od paru miesięcy współpracuje ze mną z moich okolic "Diesel-Service" Mechanika Pojazdowa Roman Bernaś tel. 158314413 27-600 Milczany pod Sandomierzem 48a, woj. świętokrzyskie, drugi już od paru lat Autokomplex - serwis samochodów osobowych i dostawczych, Milejowice koło Radomia, ulica: Cerekiewska 5 Zakrzew mazowieckie 26-652 Polska, Tel 0604-780-894, trzeci również dłuższy czas REGENERACJA APARATURY PALIWOWEJ " JAROSŁAW JAŚLANEK Krakowska 129, 43-512 Bestwina Tel 322101212. Jest jeszcze wiele innych. Do każdego z nich możecie zadzwonić i zapytać czy regenerują u mnie sterowniki i czy mechanika w pompie uszkadza sterownik. Zapewniam was że nie. Ale nie ma się co dziwić jak pierwszy raz przyjechał do mnie Pan Duda z Autokompleksu to za bardzo nie dowierzał mojej robocie. Ale czas pokazał że po naprawie pompa pracuje i wcale nie następuje ponowne uszkodzenie sterownika. Dodatkowo osobiście mi powiedział co potwierdzi wam każdy inny "pompiarz" -- na szkoleniach serwis BOSCHA zawsze uczy że uszkodzenie elektroniki jest następstwem zacierającego się tłoka od regulacji kąta wtrysku (czasu wtrysku - początku tłoczenia ). Tylko że tłok nie jest sterowany przez tranzystor tylko przez element siedmio nóżkowy jakiś uklad, oczywiście to goła struktura krzemowa osadzona na ceramicznej płycie głównej z połączeniami cieńszymi niż włos. Ponadto zawór ma prawie 10 ohm rezystancji, czyli z prawa ohma prąd jaki tam popłynie to maksymalnie 1,2 ampera. Nie będę teraz udowadniał że mam rację bo zawsze się znajdzie jakiś niedowiarek. Na mojej stronie puhomega.pl wkrótce pojawią się filmiki pokazujące co steruje czym i jaki prąd jest pobierany. Wszystko jak na dłoni. Jak i tak ktoś nie wierzy to niech robi regenerację za 2,5 tyś zł z gwarancją na rok czasu. Ja po naprawie elektroniki również daje rachunek i gwarancję na rok czasu a koszt to 300 zł. Bosch zawsze będzie twierdził że winna jest mechanika bo to dla nich kasa, nawet jak zrobią mechaniczną regeneracje czy to potrzebnie czy nie. Oczywiście zdarza się że pompy przycierają się mechanicznie. Warsztaty które wymieniłem za wymianę tłoka od regulacji kąta wtrysku biorą około 900 zł. a nie 2 - 3 tyś. Panowie, jeżeli dajecie taką pompę do regeneracji i nie będzie żadnej usterki mechanicznej to i tak zapłacicie za pełna regenerację która w większości wypadków polega na naprawie sterownika nawet u mnie i pomalowaniu śrub na żółto co ma świadczyć o mechanicznej regeneracji. Przecież nikt wam nie powie " słuchaj Panie miał Pan szczęście, uszkodzony był tylko sterownik. Tylko zaraz powie że cała pompa zatarta i pełna regeneracja za 3 tyś zł " Jak ktoś chce do samochodu dokładać tyle to jego sprawa. Tylko że najstarsze samochody z tymi pompami mają już 18 lat, bo jak wiadomo pompy te zaczęto stosować w 97 roku. Też bym mógł dawać ogłoszenie że robię pełną regeneracje i brać za jedną pompę 2-3 tyś zł, ale nie o to chodzi. Ale niektórzy tak robią. Przecież są na pewno osoby na forum które miały naprawione sam sterownik i jeżdżą dłużej niż rok pewnie nawet mnie w Sandomierzu. A jaka to dla was różnica jak samochód rok przejeździł, tylko cenowa. Na stronie puhomega.pl jest na razie siedem filmów o tematyce pomp wtryskowych vp44 i vp30. Wkrótce dojdzie jeszcze 6 tych ciekawszych, czekają tylko na obróbkę. Jeżeli ktoś jest zainteresowany profesjonalną naprawą sterownika pompy wtryskowej lub jakimiś paradami to zapraszam. Najlepiej kontakt telefoniczny 510667029. P.U.H OMEGA ul. Mickiewicza 31/31, 27-600 Sandomierz. Przestrzegam przed otwieraniem sterownika, bardzo łatwo coś uszkodzić. Pamiętajcie że pod żelem gołe nie osłonięte obudową procesory i połączenie cieńsze niż włos. Jeżeli ktoś myśli że za pierwszym razem mu się uda naprawić to będzie go to kosztowało że 3 razy tyle. No niestety nie jest to takie proste jak na głupich filmach pokazujących " jak naprawić " które w rzeczywistości powinny nazywać się " jak samemu zepsuć sobie sterownik nieodwracalnie i zamiast 300 zł płacić 3 razy tyle. Na pewno też to nie te tranzystory. Na moich filmach pokazuję porównanie tranzystorów, wielkość ich wewnętrznej struktury krzemowej, mojego i oferowanych na allegro. Na koniec przestrzegam przed sprawdzaniem sterownika pompy za pomocą próbówki. Powiem krótko, albo wielkie barany albo oszuści nakręcili ten filmik. Sprawdzając sterownik tym sposobem czy to dobry czy uszkodzony czy nawet sprawne odpalone auto, zawsze nam wyjdzie że mamy uszkodzenie. Nie wiem czy nie wiedzą co robią czy oszukują. Jedyny sposób jak sprawdzić sterownik i wiele więcej będzie u mnie na stronie. Spróbujcie też od firm które regenerują Pompy wtryskowe odkupić stare zepsute sterowniki. Nie da się wracają do BOSCHA lub są niszczone młotkiem na miejscu żeby nie wróciły do obiegu. Nowy " poprawiony " sterownik od bosch kosztuje około 1000 zł plus do tego programowanie i kalibracja pompy na stole probierczym. Piszę celowo " poprawione " bo sterowniki z datą 2004 i młodsze czyli 2005, 2006 i dalej są w większości przypadków nienaprawialne. Końcówka mocy sterująca dawką paliwa jest mocniejsza i się nigdy nie psuje, uszkodzeniu ulega natomiast płyta główna i sterownik do wymiany i kasa dla BOSCHA. Dziękuje i zapraszam do dalszych dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Powiedzmy że za naprawę sterownika pomp wtryskowej. Wbrew pozorom nie jest to łatwe a o filmach typu zrób to sam coraz bardziej myślę czy nie powinny się nazywać zepsuj sobie sam sterownik nieodwracalnie. Mam też małe podejrzenia że te filmy są robione celowo by wyeliminować pomału z rynku sterowniki z lat 97 - 2003 czyli te naprawialne, bo sterowniki z datą na obudowie od 2004 wzwyż są już w większości przypadków nienaprawialne. Jeżeli ktoś chce sprawdzić sterownik to proszę obejrzeć ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=h-NAjfpl-kM. Jedyny i poprawny sposób na pewną diagnozę. Przestrzegam przed filmem amatora z youtube z probówką. Sprawdzając probówką czy to uszkodzony sterownik, czy sprawny sterownik a nawet odpalony sprawny samochód zawsze nam wyjdzie że mamy uszkodzony sterownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja naprawiałem kilka razy w Sandomierzu,miałem pompy od Audi,Bmw i ostatnio Nissan,za pierwszym razem wysłałem całą pompę od Audi,po dwóch dniach dostałem ją zrobioną i informację że nie potrzeba wysyłać całej pompy tylko sam sterownik,zawsze płacę 300-350zł i wysyłam same sterowniki,żaden jeszcze nie wrócił z reklamacją,tel 512841301,zawsze mogę liczyć na informację jak zdjąć lub założyć sterownik,nie mam nic wspólnego z tym warsztatem,ale mogę go polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W moim BMW przy pompie wtryskowej wyciekało paliwo. Oddałem pompę do regeneracji do Serwisu Diesla Andrzeja Zajkowskiego diesel.bialystok.pl i wszystko zostało naprawione. Jestem bardzo zadowolony z zakładu, nie dość że nie drogo to jeszcze szybko i profesjonalnie. Jeżeli chodzi o pompy to polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
naprawa-pomp.com

W skrócie, bierzesz 3 stówy za wymianę tranzystora?

 

To nie jest duzo, jesli ktos wie i umie zrobic to poprawnie.

Szczególnie porównując z tym, że 95% firm dostępnych na rynku robi to samo za 2-3 tys zł, naprawia badz wymienia sterownik a usługę dumnie nazywa "pełną regeneracją pompy"

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.