Skocz do zawartości

[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odświeże trochę temat.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy wiecie może panowie gdzie we Wrocławiu można zregenerować te plastiki o których mowa w temacie? Znam swoje możliwości i wiem że jedyne co mogę osiągnąć samemu to tylko pogorszyć sprawę :) Wolę się nie brać za takie rzeczy, aczkolwiek z drugiej strony nie stać mnie na nowe części z serwisu, a na allegro same "trupy". Chciałbym oddać to do specjalisty, który zrobi to tak jak należy :)

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to naprawde jest zadna filozofia. Nie ma co zepsuc. Siadasz spokojnie czyscisz plastiki i lakierujesz potem - caly Twoj koszt to kupno BOLL`a do plastikow. Takto juz widze jak ktos bedzie Ci nad tym siedzial i czyscil i potem lakierowal, bo to kosztuje czas, a kazdy spec w tym czasie zarobilby pieniadze na czyms innym a nie siedzeniu i skrobaniu :)

 

Wyjecie tego jest banalne wiem po sobie, a jak chcesz miec idealnie zrobione i precyzyjnie zeby potem nie widziec caly czas niedorobek za kazdym razem jak wsiadziesz do auta, to najlepiej zrobic samemu na spokojnie - tu nie ma co zepsuc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post to chciałbym się z Wami przywitać a zatem CZEŚĆ!

 

Na wstępie chciałbym podziekować Tobie yoshimura a także użytkownikowi zielo za wszystkie Wasze poradniki, to Wy namówiliście mnie zmiany wewnątrz auta. Rezulatat ? NIESAMOWITY - dzięki! :-)

 

Yoshi, mógłbyś powiedzieć jak zdjąć multifunkcję ? :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontować poduszkę powietrzną i już widać dwie śrubki, które trzymają te pady multifunkcji. Odkręcasz śrubki, wypinasz wtyczki, rozdzielasz obudowy padów, szlifujesz drobnym papierkiem ściernym starą powłokę, odpylasz, odtłuszczasz, lakierujesz 3 warstwami farby do zderzaków. Efekt: nowiutkie, świeże pady multifunkcji :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam jeszcze takie pytanie. Bede malował Bollem na czarno, ale oryginalnie mam szary tunel środkowy. Teraz pytanie czy mam dawac jakis podklad czy te trzy warstwy wystarczająco dobrze mi pokryją. Elementy juz po zabiegach papierem gotowe do malowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tunel kremowy i poza matowieniem papierem sciernym nei robilem nic i bardzo dorbze pokrylo. Oczywiscie trzeba pamietac, zeby dac kilka warstw z malymi odstepami czasu a nie ladowac farby niewiadomo ile na raz/dwa razy bo nam to splynie czy porobia sie zacieki i robota bez sensu. Kilka cienkich warstw i malina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tunel kremowy i poza matowieniem papierem sciernym nei robilem nic i bardzo dorbze pokrylo. Oczywiscie trzeba pamietac, zeby dac kilka warstw z malymi odstepami czasu a nie ladowac farby niewiadomo ile na raz/dwa razy bo nam to splynie czy porobia sie zacieki i robota bez sensu. Kilka cienkich warstw i malina

 

Dzięki za odpowiedz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baczek chłopaki wyraźnie pisali że nie polecają ścierania oryginalnej warstwy papierem... Możesz to zrobić papierem wodnym 2500 ale porobisz rysy które będą widoczne.

 

Gorąca parująca woda + gąbka kuchenna i lecisz :8)

http://zsp10.pless.pl/zapis/bykom.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja odświeżałem 11 listopada 2014 plastiki polecanym BOLLEM. Przygotowywanie powierzchni zajęło mi chyba z 5 godzin (później z pomocą) ale powiem szczerze, że średnio mi to wyszło. Tu jakiś zaciek, tam słabo pokryło... :? Nie wiem czy to może moja nieudolność, czy może dlatego, że robiłem to w zimnym garażu przy temperaturze ok 7 stopni i bardzo dużej wilgotności powietrza... Kiedyś myślę poprawić.

P.S. strasznie śmierdzi ten BOLL i nie polecam malować w zamkniętym pomieszczeniu.

 

E: za to oklejenie listew folią 3m wyszło świetnie. Pewnie dlatego, że oddałem fachowcom :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam jestem w trackie matowienia tunelu i tu moje pytanie, ogolnie juz nie ma czarnej gumy procz jeszcze w mikro rowkach z ktorych jest ciezko usunac to gume gabka do mycia naczyn, czy moge to tak zostawic i Boll nie będzie miał z tym problemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://images45.fotosik.pl/1480/d3832b69095b5241med.jpg

 

To ta półka na samej górze, przyciski są w środku na górnej ściance. Te przyciski wyglądają tak:

 

https://docs.google.com/file/d/0B9brNwrf_NNGVGlEbTBYamRiNmc/edit?usp=docslist_api

 

https://docs.google.com/file/d/0B9brNwrf_NNGQ21jcHo2S19XS00/edit?usp=docslist_api

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, zamierzam uporać się z moimi plastikami. Zaopatrzyłem już się w Bolla. Ale... jedno pytanie mam ;) Mianowicie, ta ramka dookoła gałki zmiany biegów (gdzie są przyciski szyb) u mnie jest dość wyeksploatowana. Jest ona w kolorze jasnozielonym (ciężko jako facetowi dokładnie określić), jak reszta listew ozdobnych w aucie. Mam pomysł żebym ją też potraktować tym Bollem na czarno. Tylko czy zda to egzamin? Można tym pomalować na ten plastik? Czy też bym musiał jakoś zetrzeć warstwę tej "zieleni" i dopiero? Czy jakiś podkład?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy też bym musiał jakoś zetrzeć warstwę tej "zieleni" i dopiero? Czy jakiś podkład?

Zdejmiesz ją za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Po naniesieniu na elementy pokryte "zielenią", powinny zacząć się marszczyć i kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
  • Członkowie klubu

No właśnie ja również chciałbym coś pomalować. Jeśli chodzi o czarne plastiki na boczkach czy tunelu środkowym to po przestudiowaniu wątku wiem jak zrobić. Mam dodatkowo jeden mocno widoczny problem. Na srebrnej listwie przed pasażerem jest spora rysa, czy macie pomysł czym to zrobić? Szlifowac? Czym malować?

http://zapodaj.net/a39ba42abb670.jpg.html

http://zapodaj.net/42e49f7057bf7.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.