Skocz do zawartości

Moj diesel nie chce zapalić. Pomocy. Prosze! :-(


Sapi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odłączyłem przewód ktory idzie od baku do filtra (przy samym filtrze)-ten ktory doprowadza do niego rope i dmuchałem ciśnieniem z pompki nożnej. Najpierw do baku (bolgotało aż miło w baku) a potem dmuchałem w kruciec w filtrze i tez w baku bulgotało aż milo bo powietrze przeleciało przez filtr, pompe i rurką zwrotną do baku. Smokiem sie jeszcze nie zajmowałem. Moze jutro. Dzis samochod wygał ze mną. Nadal nie zaskakuje silnik
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do ciebie czy ten silnik to wogole odpala tzn czy on chodzi przynajmniej kilka sekund??Co sie dzieje z paliwem w tym wezyku za filtrem jesli masz mozliwosc zaloz przezroczysty i zaobserwuj to!Filtr tez musisz pozadnie zamocowac bo jak bedzie lapal powietrza to bedzie po ptokach :naughty: jak beda postepy odezwij sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak- samochód odpala, chodzi, jezdzi. Zgasiłem . Zrobilem pol godzinną przerwe i znowu zeby zapalił trzeba byo krecic jakąś minute. Shit. Do rana znowu sie pewnie caly zapowietrzy i nie zapale go w 5 minut. Dzis odkrecilem smok, przeczyscilem ale szczeze to nie bylo tam zadnego syfu. Jeszcze raz odkrecilem filtr i to cale mocowanie, obejrzalem, pozadnie skrecilem. Odpalilem tez samochod omijając filtr paliwa-odpalil od razu wiec moge wyeliminowac awarie pompy wtryskowej na szczescie. Takze nie wiem. teraz jak bym go odpalił to pewnie z 2 minuty trzeba by krecic. Gdzie ten bydlak sie zapowietrza? :mad2: Teraz podejrzewal tą pompke ktora jest na obudowie filtra paliwa. Moze gdzies tam nią...
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez jeszcze posprawdzaj szczelnosc calego ukladu paliwowego a jak nie to zamontuj na przewodach paliwowych taki filtr zwrotny zeby sie paliwo nie cofalo do zbiornika bo jak sie cofa to dlatego musisz go zychlowac!Ja bym jeszcze troche czasu poswiecil dla tego filtra nad nim jest taka grzalka do paliwa moze ja trzeba najpierw fest dokrecic a dopiero dokrecac filter!A ten zaworek to koszt ok 20 zl moj szwagier w passacie montowal!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec- uszczelki miedziane mam na przewodach. Co do filtru- tez podejrzewalem tą grzałke wiec ją wywaliłem i przykrecilem filtr z uszczelką do obudowy-jest szczelnie. Zapalil ale co potem to juz wiecie. Jutro kupie nowy oring do tej grzałki i spowrotem ją zamontuje. Obejrze tez dokladnie tą grzałke, solidnie skrece wszystko. Zajme sie tez pompką do odpowietrzania. Moze ona... a co do zaworku. hmm, nie glupi pomysl. bo w sujie macie racje-ucieka mi paliwo. tylko gdzie go zamontowac?
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano odpaliłem wspomagajac sie zenwetrznym zródłem prądu po jakis 5 minutach krecenia. W filtrze paliwo bylo bo gdy odkrecilem zawór odpowietrzający i pompowałem to od razu przez zawór poleciała ropa. Odpaliłem, pojechałem z 10 km i znowu jest w garazu. Za jakis czs pojde znowu sprobowac ale jestem pewny ze znowu trzeba bedzie krecic i krecic. Rano na tylko i wylacznie na aku nie dal bym rady
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba "BINGO". Na 4 z 6ciu swiec żarowych miernik elektryczny nie przepuszcza prądu i nie slysze bzyczka. Wiec to chyba oznacza ze mam 4 świece przepalone (niesprawne). tylko w takim razie jakim cudem on mi zalalał tylko na 2ch świecach?? ps. ile średnio powinna kosztować jedna świeca?
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.