Skocz do zawartości

Zakup e30 - opinie


Patryke30

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat automatu w e30, i tego modelu który wrzuciłem wcześniej-316?

Czy uważacie że to za mało jak na auto z automatem?

Ja szukam z automatem bo chce kupic tani, nie wynurany egzemplarz, czy lepiej iść w manual i jaki sie trafi tylko więcej kasy przeznaczyć na późniejsze doprowadzenie do dobrego stanu.

Chce przeznaczyć na swoją e30 ok. 4-5k i ok. 4k na naprawy i odnawianie zaraz po zakupie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego czorny 109 plany uległy zmianom :) tzn na samochód przeznaczę więcej około ( 6-7 tys) wiem że nawet za te pieniądze nie kupie nie wiadomo czego ale jak by nie było to już większa szansa na kupienie czegoś w stanie dobrym , wydaje mi się że jednak E36 bardziej za sobą przemawia , tak jak już mówiłem E36 jest młodsze no i mniej awaryjne , a to że jestem nie zdecydowany to chyba jakoś specjalnie dziwne nie jest , na te 7 tys będę musiał troszkę popracować wiec chciał bym kupić już coś czym więcej będę jeździł niż stał z machą w górze bo z tego co piszecie to właśnie w E30 tak jest , tak że mam jeszcze trochę czasu więc przemyśle to z milion razy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest dresowozem :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do awaryjnosci to jest takie powiedzenie: jak dbasz, tak masz.

a e36 juz nie jest taka piekna(bron Boze nie mowie, ze jest brzydka) jak e30, e30 to klasyk!

ja ostatecznie zrezygnowalem z poszukiwan autoamtu, znalazlem wiele opinii o e30 w automacie, glownie ze to sie mija z celem, po co komu e30 jak bedzie mial automatyczna skrzynie, no i ze jak bmw z automatem to lepiej cos noweg, bo stare automaty nie za bardzo(nie napisali, czy awaryjnosc, czy slabe dzialanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dresowozem , te stereotypy :/ to zdecydujcie się jak w końcu jest z tą e30 , jedni piszą że nie kupuj bo droga w utrzymaniu a drudzy co innego , e30 jest ładniejsza niż e36 , ma swój niepowtarzalny styl no i tak jak mówiłeś to klasyk ... a co do tego automata to masz racje , manual i to w e30 ma dawać zabawę a automat to raczej będzie dość nudne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć,

 

miałem kilka beemek e30 - każdą parę lat - świetne auto ale niestety już ugryzł ją ząb czasu :), za 6-7 koła nie znajdziesz egzemplarza wartego uwagi bo każda w tych pieniądzach będzie do remontu blacharskiego + malowanie - a jeżeli tego nie zrobisz to wszyscy będą uważali że jeździsz starym, zgnitym złomem. Utrzymanie E30 to grosze - może poza paliwem (miałem tylko wersje R6), bo silniki m20 palą niebotyczne ilości paliwa w porównaniu do nowoczesniejszych jednostek z e36. Ceny części są na podobnym poziomie.

 

E36 również posiadam (auto żony), samochód z ostatniego roku produkcji, w pełni wyposażony tj. klima, ABS, 4 poduszki (to bardzo ważne a w e30 nie do dostania - w ostatniej E30 którą się kulałem była poducha ale tylko kierowcy). Jazda E36 jest nieporównywalnie bardziej komfortowa niż e30 - mimo zawieszenia M które mam w aucie żony. Samochód nie ma rdzy, nie był malowany, po wypolerowaniu po zakupie wygląda jak nowy - a kolorek sierrarot pasuje do niego idealnie :).

 

Mając 6-7 koła szukaj e36 - znajdziesz jakąś z silnikiem R4 w stanie do jeżdzenia. E30 za te pieniądze to zgnitek do roboty. Nikt nie sprzeda zdrowego E30 za takie grosze, a auto jest fajne aczkoliwek nie jako wóz do jazdy codziennej bo jest za małe w środku.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sarna ma rację...ale nie przesadzajmy. Ja smigam po 2,5tyś w miesiącu i daje radę...nawet z żonąi dzieckiem śmigamy nad morze z wózkiem i łóżeczkiem turystycznym i jest w miarę....fakt głośno powyżej 120 się robi...

Oczywiście ząb czasu ruszył już tu i uwdzie...ale nie ma tragedii, tragedia bedzie jak nie zrobię tego w tym roku...:)

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Za 6-7k niby same trupy? A za 8 nikt nie chciał pięknej 320i Adaasko. O ładne E30 trudno niezależnie od kwoty, a te droższe niż "grosze" stoją miesiącami dopóki nie trafią na fanatyka lub ich cena nie spadnie. Równie dobrze można napisać że za każdą cenę poniżej 20 tys. są same trupy i nie będzie to wiele odbiegało od prawdy.

Z drugiej strony wejdziesz na forum E36 i Ci powiedzą że za 6-7k to sobie rower możesz kupić a nie E36.

Tak więc po prostu uzbrój się w cierpliwość, przeglądaj oferty, przejedź się tym i zobacz co Ci pasuje, ceną się nie sugeruj bo i za 8k stoją kwiatki trzymające się na szpachli, a za 4k mozna trafić na niebitą z ładną budą. Silnik, wyposażenie to sprawa drugorzędna, wszystko da sie zrobić i dołożyc, budy nie wymienisz a naprawy blacharskie są najdroższe.

Na to że nic nie będziesz dokładał nie masz co liczyć - te samochody mają ponad 20 lat i zawsze może coś nawalić. Na szczęście częśći jest multum, dobrych zamienników też (bardziej do E36) i nie są to jakieś potworne koszta.

Chyba że kupisz na prawdę mega zadbany, ale to musisz mieć mnóstwo szczęścia. Kasy zwykle też.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbane E30 z dobrym wyposażeniem - czyli jak dla mnie

- klima+skóra to podstawa i nigdy nie bawię się w dokładanie czegokolwiek - ma być fabrycznie i działać

- grzane siedzenia, centralny zamek, itp itd.

 

kosztuje minimum 10 koła.

Mówię o aucie do jazdy a nie do spawania i malowania, swapowania itd. Szukam sobie E30 od jakiegoś czasu w Polsce i za granicą - ale u Niemców zadbane E30 nawet M40 to koszt ok 2,5 euro :). W Polsce zadbanej E30 w cenie 6-7 tyś nie znalazłem.

 

Natomiast e36 w cenie 6-7-8 koła jest prawdopodobne. Takie auto można kupić i nim spokojnie polatać.

 

Co najważniejsze - mało z nas zwraca na to uwagę ale e36 to auto o wiele bezpieczniejsze niż e30..(poduszki, ASRy itp)

Swoim samochodem (nie e36 żony) nabijam średnio 70 tyś rocznie, widzę wiele dzwonów na drogach i wiem że większe auto z poduszkami daje o wiele większe szanse pasażerom w środku...

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skórze, z klimą, grzanymi stołkami i to jeszcze w oryginale to kilka albo i mniej po Polsce jeździ :lol: Takie samochody w ogóle nie pojawiają się u nas na sprzedaż...

 

Co do E36 - zgadzam się. Ale niektórzy Ci powiedzą, że za tyle to conajwyżej możesz kupić kompakta 1,6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pomyśl nad 320i troche ładniejszy przód z tytułu nawet wlotów na hamulce bo jednak nie ma takich zaslepek jak 316 czy czasem 318. Zajrzyj pod maską na podłuznice kieliczy nadkola wewnetrzne tył tzn reperaturki, progi z przodu zaraz przy zakończeniu nadkola przy drzwiach, tam czesto gesto zbiera sie woda ktora pojawia sie pod obiciem samochodu ;) ponoc wada tego modelu ale nie wiem czy sie z tym zgadzac, ogólny stan lakieru, zawieszenia noi wnetrza. ja swojej szukałem kilka miesiecy, kupilem jezdizłem robiłem jakies podstawy napraw ale padł mi silnik z tytułu padnietej viskozy poprzez zaniedbanie poprzedniego uzytkownika, padł mi silnik i go zmieniłem na m50b20 wiec i tu pojawila sie namiastka e36, czesci porównywalnych kosztów ale róznica (mimo małej róznicy mocy) kolosalna, po czym ja sprzedałem z tytułu nowszej generacji. Ale ogólnie fajny lecz charakterystyczny samochod bo kazdy sie obejrzy jak ładnie ryczy. Troche mnie kosztowała ze wszystkimi remontami ale tesknie za tym by wsiasc i pojezdzic po miescie. Wybór to tylko i wyłacznie Twoja wola bo dla jednego tyle to duzo a dla drugiego tyle to mało wiec jesli sam nie kupisz nie pojezdzic nie zobaczysz jakie to oczko w głowie to nie ocenisz czy warto było kupic najpierw e36 czy e30. ogólnie bardzo polecam e30 manual minimum 2 litry, fajna kiltura pracy silnika i brzmienie silnika :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.