Skocz do zawartości

Chiptuning-parę pytań


shorty1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem bmw e46 320 td compact, proszę powiedzcie mi ile jestem wyciągnąc w granicach bezpieczństwa z silnika 320td 150KM ? nie chcę w żaden sposób obciążyć silnika aby odbiło się to na jego żywotności (podobnie ze skrzynią biegów i innymi podzespołami) Chiptuning chciałbym przeprowadzić we Wrocałwiu gdyż mam najbliżej. Jaki zakład polecacie i jakie to są koszta? Z góry dzięki za odpowiedz

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne silnik M47TUD20? Rozsadnie :

KM +30

Nm +60

Polecam V-tech ale czy jest w Wroclawiu i okolicach to nie wiem- u mnie jest :norty: .Mysle ze z 1200zl, jeszcze zalezy od miasta ,czasem sa promocje :wink:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy to jest naprawde tak bezpieczne jak go opisuja firmy wykonujace taki zabieg?

Troche sie boje ze silnik albo turbina padnie chwile po modyfikacji... ma ktos jakies doswiadczenie/argumenty za lub przeciw? Bo mimo wszystko waham sie :/

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku znajomych ma i nie narzekaja- lataja jak pociski :cool2: Najwarzniejsze by silnik byl w dobrej kondycji bo tzw. "szrot" moze tego nie wytrzymac :wink:

i bedziesz mial pretensje do firmy :nienie:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem, firma wykonujaca taka modyfikacje sprawdza caly samochod pod wzgledem stanu zanim zadecyduja czy mozna wgrac "wirusa"?
"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. To ty musisz byc pewien ze twoje auto jest sprawne. Np: czy ci pierscienie na tlokach wytrzymaja predkosci 200km/h

Oni sprawdza jak twoj silnik zachowuje sie w roznych granicach obrotow i poprawia ten wykres na tzw. "lepszy" po przez zmiane mapy wtryskowej dzieki czemu uzyskasz lepsze osiagi i mniejsze troche spalanie :wink: a wszystko to bedzie robione na hamowni , gdzie chlopaki beda musieli auto troche porozpedzac na rolkach. Podstawa sa tez opony , musza byc takie same na jednej osi.

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero mam metlik w glowie... :/

A jest ktos tutaj na forum ktory poddal swoje auto takiej modyfikacji? Popytalbym jak sie auto sprawuje itd bo jedna opinia przeczytana w necie nie ma sie co sugerowac.

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę teorii na temat chipu

http://www.godula.pl/?page=tuning_ch_teoria

Nie że polecam tą firmę czy coś ale przeczytałem całą praktycznie ich stronę i myślę ze warto.

Co do modyfikacji to wszystko w granicach rozsądku jest ok a nawet lepiej bo silnik fabryczny jest przymulany i wogóle.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sprawa jest znacznie prostsza niż się wydaje, to nie chip zabija silnik, a jego właściciel, dobrze serwisowany, eksploatowany należycie, czyli podstawy jazdy turbo dieslem itd. daję pewność bezawaryjnej jazdy

...chip to tylko możliwość wykorzystania rezerw, co nie znaczy że wciąż je wykorzystujemy...do tego chipa robi się pod pedał gazu, czyli zaczyna działać dopiero jeśli wciskasz więcej niż 50-70% gazu, więc jeśli nie ciśniesz do dechy, wszystko zostaje seryjnie :lol:

tu wczorajsze 320d, jeśli wszystko zdrowe, 185KM jest osiągalne bez problemów

http://img24.imageshack.us/img24/6522/bmw320d150km.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunerem nie jestem ale mogę się wypowiedzieć bo sam mam wirusa od 3 miesięcy i na długo przed szukałem opinii potwierdzających lub obalających mity o chiptuningu

ze swojej strony przygotowałem samochód jak mogłem do zabiegu - korekcja wtrysków, działanie egr, elektrozaworek, okazało się że mam nieszczelny ic to włożyłem większy a tańszy niż używka - robiłem sam, olej filtry sprawdzanie błędów, wywaliłem kata i środkowy no i jeszcze raz czy nie ma błedów

zero zużycia oleju potwierdzało stan silnika ( 15 tys przy wydłużonym przebiegu bo zawsze zmieniam co 10 ) efektem jest wykres przy moim poscie 159 przed i 200 po

jak źle zrobiony wirus, co wykaże m.in wykres to coś się szybciej zużyje nawet przy normalnej jeździe np sprzęgło

ważne też jak się jeździ, czy wkręcasz z głową, dajesz się rozgrzać i ochłonąć

mi wozik leciał przed chipem i przed modami 225km/h wolno bo to kombi kloc - teraz nie wiem ile poleci

jest dużo lepiej, spalanie to samo mniej więcej, może na trasie mniej trochę

to że turbo może paść, wtryski, sprzędło i dwumas to już taki urok tego silnika nawet bez wirusa

jak zachowasz czujność, będziesz dbał i fura się nada to myślę że jest bezpiecznie

 

compact przy 200, nawet 190 koniach będzie ładnie latał ( coś kolo 200kg lżejszy albo więcej ) ... mi akurat jest za mało ale jest znaczna i odczuwalna poprawa w stosunku do serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę kotleta :P

 

Zdecydowałem się że dopiero na wiosnę pojadę ze swoim autkiem na chiptuning do firmy GoodHope w Pleszewie (firma daje 2 lata gwarancji na modyfikacje i jako pierwsza posiadała hamownie obciążeniową w WLKP). Czy ktoś z klubowiczów ma jakieś doświadczenie z tą firmą ? Po necie chodzą bardzo dobre opinie (program jest dopasowany na miejscu pod samochód).

 

btw. mimo wszystko cały czas się boję chiptuningu tzn mam złe przeczucie że coś się zaraz wysra :roll:

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz tak mówił to na pewno się wysra, poza tym jak ktoś mi mówił jak się biegnie a nie idzie to prędzej czy później coś się zużyje

a jak nie jesteś przekonany do ChiPa to tego zabiegu nie przeprowadzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zdrowy silnik to nic sie nie "wysra".

 

Mod zrobiony z glowa i auto smiga jak nowe. Spokojna modyfikacja to przyrost do ok. 190KM wiec pomysl jak jest radosc z jazdy :twisted:

 

Jesli chodzi o hamownie to ja posiadam DYNOMET wiec spokojnie i dokladnie shamuje Ci Twoje auto.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a jak wygląda chip w aucie wolnossacym bo widzę że tutaj jest sporo ogarniętych gości więc coś może podpowiecie. auto z serii 192 na hamowni na oponach 255/40/17 i jak się później okazało na czarnym :P filtrze paliwa 183km chciałbym jakoś wykręcić chociaż ta serie a najlepiej byłoby gdyby stuknelo 200 kucykow
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

daniel - tuning wolnossaków jest nieco trudniejszy i droższy...

To co możesz zrobić - dolot, wydech, ostrzejsze wałki... później już raczej dołożenie sprężarki... co jest raczej nieopłacalne..

 

Ja mam pytanie odnoście chipsa i automatycznej skrzyni...

 

Trochę oblatany w temacie jestem (ale raczej w TDI ),a automata jeszcze niewirusowałem..

Jakie moce i moment wytrzymuje automatyczna skrzynia w 320d 150 KM ... ??

Czy ewentualnie są jakieś części, które można wymienić na "wzmocnione" ??

 

W TDI wstawiało się większe sprzęgło, 2mas zmieniało na 1mas i śmigało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel - tuning wolnossaków jest nieco trudniejszy i droższy...

To co możesz zrobić - dolot, wydech, ostrzejsze wałki... później już raczej dołożenie sprężarki... co jest raczej nieopłacalne..

 

Ja mam pytanie odnoście chipsa i automatycznej skrzyni...

 

Trochę oblatany w temacie jestem (ale raczej w TDI ),a automata jeszcze niewirusowałem..

Jakie moce i moment wytrzymuje automatyczna skrzynia w 320d 150 KM ... ??

Czy ewentualnie są jakieś części, które można wymienić na "wzmocnione" ??

 

W TDI wstawiało się większe sprzęgło, 2mas zmieniało na 1mas i śmigało...

Do 400 Nm wytrzyma... Optymalne 175 - 180. KM i 380 Nm ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.