Skocz do zawartości

Klimatyzacja co chwile sie wyłącza


sewe32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bmw e46 320d. Nabilem klime i gdy zaczyna pracowac wieje chlodem po czym sie wyłącza.Za chwile znow dziala i zaraz sie wylacza.Ktos wie co moze byc przyczyna. Dzieki. Pozdrawiam

 

Nie ruszać - tak ma być.

 

 

Jak nie masz nic ciekawego do napisania to sie nie udzielaj kolego bo i tak nie urosniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sprężarka nie będzie działać pracą ciągłą - chodzi te 30 sekund i przerywa (w zależności jak mocno musi chłodzić - np. przy +30 stopniach latem ma więcej roboty)

 

Ale jeśli włącza/wyłącza się co kilka sekund, to nie jest to poprawne działanie - może oznaczać np. mało czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bmw e46 320d. Nabilem klime i gdy zaczyna pracowac wieje chlodem po czym sie wyłącza.Za chwile znow dziala i zaraz sie wylacza.Ktos wie co moze byc przyczyna. Dzieki. Pozdrawiam

 

Nie ruszać - tak ma być.

 

 

Jak nie masz nic ciekawego do napisania to sie nie udzielaj kolego bo i tak nie urosniesz

 

 

Doucz się najpierw w kwestii klimatyzacji automatycznej a dopiero potem błyszcz bo tym razem to popłynąłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj interwały, co ile się wyłącza?? Czy jest to zależne od ustawienia temperatury na panelu? Sprężarka klimatyzacji (climatronik) zawsze się wyłączy kiedy osiągnie zadaną temperaturę we wnętrzu auta lub ciśnienie w układzie i od tego nie ma odwołania zaś nie włączy się w ogóle jeżeli nie ma czynnika w układzie ale nabijałeś więc zakładam że jest. Jak możesz zrób film. Jeżeli masz możliwość to podepnij się pod komputer. A na początek zobacz czy działa wiatrak na chłodnicy bo w sumie od tego trzeba było zacząć. Ja też tak miałem i pojechałem do serwisu klimy i patrzeli tak jakoś dziwnie a na odchodne nic mnie nie kasując kazali nic nie ruszać i cieszyć się AC i działa do dzisiaj. I na koniec - kto nabijał te klime? Jeżeli jakiś fachura to powinien stwierdzić po napełnieniu czy wszystko działa jak należy. Powiedz nam też ile nabili tego czynnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie osiaga temperatury co chwila ja odcina.Klime bil dobry chlopak tyle, ze po zmianie pompy nie bylo paska ktory lezal u innego kolegi.W sobote ja podlacze pod kompa.Pytalem bo to swiezy dzisiejszy temat a jutro rano jade a auto zostaje bez klimy.Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez się wyłącza co 5 min jakieś, i wątpię, że osiąga temp. 16 stopni wewnątrz auta... po pół minuty znowu wieje. Ale ja mam problemy z układem chłodzenia, lecz nie ma czasu, żeby auto rozebrać to jeżdzę jak jest ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w passacie mojej żony robiłem klime i sprawa wygladała tak ze leciało tak jak u ciebie zimne i ciepłe myslałem ze za mało jest czynnika bo spreżarka sie włączała natomiast problem leżał w zabrudzonym takim filterku od klimy ktory jest w układzie w tej rurce taki filterek podłużny był zasyfiony wymienili mi go koszt filterka 15zł plus dobicie czynnika 200g brakowało i zapłaciłem 50zł po znajomosci klima chula jak szalona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny objaw rok temu! Byłem przekonany ze jest malo czynnika. Był juz koniec lata wiec go nie dobijałem. Lato sie skonczyło, nadeszła jesien i padł mi modul wentylatora (pracował bez przerwy) Na poczatku tego lata zmienilem wentylator i problemy z klima jak reką odjął!! Pracuje idealnie, nie wyłacza sie wogole. IDZ W TEN DESENT! Pamietaj ze gdy wentylator nie pracuje spreżarka sie nie załączy. U Ciebie pewnie działa z przerwami i stad rozłaczanie klimy.
http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dzis w passacie mojej żony robiłem klime i sprawa wygladała tak ze leciało tak jak u ciebie zimne i ciepłe myslałem ze za mało jest czynnika bo spreżarka sie włączała natomiast problem leżał w zabrudzonym takim filterku od klimy ktory jest w układzie w tej rurce taki filterek podłużny był zasyfiony wymienili mi go koszt filterka 15zł plus dobicie czynnika 200g brakowało i zapłaciłem 50zł po znajomosci klima hula jak szalona

co ma piernik do wiatraka?

chcesz się erudycją pochwalić,znajomościami czy sugerujesz że układ klimy jest taki sam?

nie masz nic do powiedzenia to nie pisz.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam. Odświeże temat. Problem w e46 323ci. Nie ważne jaka temp ustawiona, jaka temp na zewnątrz i czy jest włączone lub wyłączone AUTO gdy włączę klime (śnieżynką) Zielona dioda świeci się non stop a Klima co ok 5sekund się włącza po tym czasie się wyłączy i znów po ok 5sek się włącza. Non stop się włącza i wyłącza sama z siebie. Stało się to w zasadzie z dnia na dzień. Wcześniej ciągle działała nic samo się nie robiło. Czynnika jest full bo byłem sprawdzić. Co może być przyczyną tego samego wyłączenia się i włączania klimy? Co 5sek cyka pod maską przy sprezarce. Pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w passacie mojej żony robiłem klime i sprawa wygladała tak ze leciało tak jak u ciebie zimne i ciepłe myslałem ze za mało jest czynnika bo spreżarka sie włączała natomiast problem leżał w zabrudzonym takim filterku od klimy ktory jest w układzie w tej rurce taki filterek podłużny był zasyfiony wymienili mi go koszt filterka 15zł plus dobicie czynnika 200g brakowało i zapłaciłem 50zł po znajomosci klima hula jak szalona

To jest dysza dławiąca w BMW jej nie ma


Wracając do tematu to sprawdź czy po samoczynnym wyłączeniu klimy nadal masz napięcie na elektromagnes sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.