Skocz do zawartości

jaki akumulator do E30


maczeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po tygodniowych bojach z akamulatorem stwierdzam ze jets on trupem i do niczego sie nie nadaje, chce kupic nowy tylko nie wiem czy taki sam jaki mialem , teraz mam 45Ah i czy taki powinien byc wedlug producenta w E30 1.6 M10 1800 cm, jesli inny to jakoiej pojemnosci i jaka firme polecacie , zastanawiam sie na centra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat kupilem 50Ah i 510 mocy rozruchowej , zobaczymy jak sie bede sprawował...

 

 

Nie będziesz miał żadnych kłopotów pod warunkiem, że kupiłeś coś z górnej pułki. Obecnie producentem numer 1 akumulatorów jest WARTA, dalej BOSCH, 4 pozycję zajmuje dopiero CENTRA.

Ja mam w M40 Wartę 45Ah. Krótko mówiąc żadnych problemów.

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 lat w 1,6 m40 i alternatorze 60A mam 60Ah firmy HYPER, mało znana włoska firma robiąca akumulatory do ciężarówek, o podwyższonym prądzie rozruchu takim jak do diesla, mieszkam na wschodzie okolice siedlec u nas było chyba najzimniej w tym roku i....... bez problemów :cool2: ,przedtem miałem jakąś tople to ją oddałem żeby fiata kreciła :mrgreen: bo do beti to sie to cudo nie nadawało a opis mówił co innego

 

pozdrówka i niech ta zima już idzie :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie producentem numer 1 akumulatorów jest WARTA, dalej BOSCH, 4 pozycję zajmuje dopiero CENTRA

 

jesli moge wiedziec to gdzie znalazles ten ranking ?? :roll:

 

 

Odpowiadam. Ranking nie jest wymyślony z kapelusza. Test sporządził magazyn motoryzacyjny "Motor" (9-01-2006). Akumulatory, które podałem są jedne z lepszych w klasie i za przyzwoitą cenę. Co do akumulatorów WARTA, sam taki posiadam, a także wiele moich znajomych. Przebieg mają po cztery lata i nie narzekają. Krótko mówiąc po co przepłacać. :D

 

Podsumowanie testu akumulatora WARTA w magazynie "MOTOR"

 

-Pojemność rzeczywista(większa od deklarowanej o ponad 5Ah)

 

-Pojemność rezerwowa (blisko 100 minut)

 

-Zdolność rozruchowa (niezłe wyniki)

 

-Zdolność przyjmowania ładunku (szybko się ładuje)

 

-Zużycie wody (znacznie poniżej normy)

 

Wnioski:

 

Rewelacyjna pojemność rzeczywista. Bardzo dobra pojemność rezerwowa.

 

 

P.s. Według mnie dobry do silnika M40 i za niezłą kasę. : :cool2:

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.