Skocz do zawartości

Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.


gbocz334

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

dowod mam do tej pory i nigdy zaden policjant sie przyczepil a poza tym swiatla tak sa ustawione ze nikogo nie oslepiam

na stacji diagnostycznej mi znajomy ustawil tak mniej wiecej tzn w jakichs tam granicach dopuszczalnych a drogowych i tak nie uzywam i tak bo nie musze xenony wystarczaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co nie zmienia faktu że taka modyfikacja jest niezgodna z prawem, i lampa traci homologację.

Jak nie daj Boże kogoś stukniesz, lub ktoś ciebie, to możesz mieć problem, bo rzeczoznawca powinien bez problemu wyłapać modyfikacje, i wyjdzie że oślepiłeś drugiego kierującego powodując kolizję/wypadek. Takie są realia, ubezpieczalnie szukają byle pretekstu żeby odmówić wypłaty ubezpieczeń, a potem bulisz za siebie i kogoś z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowod mam do tej pory i nigdy zaden policjant sie przyczepil a poza tym swiatla tak sa ustawione ze nikogo nie oslepiam

na stacji diagnostycznej mi znajomy ustawil tak mniej wiecej tzn w jakichs tam granicach dopuszczalnych a drogowych i tak nie uzywam i tak bo nie musze xenony wystarczaja...

 

Kolega Shadow69 ma rację

A przynajmniej się nie chwal, że pewna stacja podbiła Ci przegląd z taką choinką z przodu bo dość, że dodałeś zdjęcie to jeszcze z rejestracja... a trafi się jakiś służbista tutaj i się przyglądnie Twojemu samochodzikowi.

 

Policjanci się nie znają, rzadko który wie jakie oznaczenia homologacji mają być na kloszach...

Soczewka trochę wygląda jakby coś tam odpadło i spadło w dół lampy... jednak to co ori to ori i ktoś w końcu myślał nad tym podczas produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widza że wrócił odwieczny problem wywalenia szkiełek z reflektorów z soczewką

soczewka świeci tylko soczewką więc nie zmienia się snop światła po wywaleniu szkiełek

jedni je wywalają a inni malują na czarno (oczywiście bez środkowego kółka)

w każdym razie nikomu za to dowodu nie zabrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako, że w kilka dnie temu postanowiłem wymienić lampy w moim E39 chciałbym dołożyć swoje 5 groszy do tematu.

 

Za komplet używanych oryginalnych lamp tył + przód + kierunki w błotniku najtaniej musiałbym zapłacić jakieś 700zł.

 

Zakupiłem więc nowe DEPO na tył i w błotniki + same klosze na przód TYC - 540zł.

Wymiana tylnych i bocznych lamp to jakieś 15min. Z wymianą kloszy lamp przednich jest troszkę więcej roboty bo trzeba wyjąć lampę, zdjąć klosz i założyć nowy. Samo zdjęcie klosza to pikuś, nowy klosz dosyć ciężko wchodzi, trzeba go naprawdę dobrze ułożyć na uszczelce żeby wszystkie zatrzaski się zapięły i żeby ich przy okazji nie złamać.

Dużo osób mówi o tym, że z odblasków schodzi chrom. Co dziwne u mnie odblaski były w idealnym stanie, nie były nawet brudne, dla pewności przetarłem dalikatnie mokrą gąbką i wytarłem na sucho szamatką. Po zamontowaniu lamp na samochód mam pewne spostrzeżenia:

- przednie lampy pasują idealnie, niczym nie różnią się od oryginalnych. Przejście ze starych, porysowanych (polerka nic nie pomogła) z pomarańczowym kierunkiem na nowe z białym to kosmiczna zmiana w wyglądzie E39, jakby odjąć jakieś 5 lat, dodatkowo w końcu coś widzę jadąc nocą. Wiele osób pisze, że po zmianie kloszy zacząły im parować lampy - już kilka dni po wymianie jeżdżę w deszczu i nie widać żadnej pary ani wody, myślę, że jest to kwestia dobrego dopasowania lampy do klosza na uszczelce. Jakby ktoś nie miał tej uszczelki w swoich to jest ona dodawana do nowego klosza.

- tylne lampy pasują także bardzo dobrze, jednak w nocy przy włączonych pozycyjnych widać świecące się na biało łączenie czerwonej z białą cześcią. Tragedii nie ma, bo z 2-3 metrów już tego nie widać, jednak DEPO mogłoby się trochę bardziej postarać.

- przy wymianie z pomarańczowych na białe kierunki trzeba wyminić żarówki kierunkowskazów na pomarańczowe - normalna sprawa, jednak te pomarańczowe żarówki mają troszkę inaczej umiejscowione bolce, przez co na pierwszy rzut oka nie da się ich wsadzić (głównie z przodu). Udało mi się jednak wsadzić je "na siłe" w oprawki i już później normalnie przekręcić żeby zablokować - trzeba to jednak robić w miarę delikatnie gdyż jedna żarówka pękła mi w ręku.

 

Wymieniając lampy po raz kolejny kupiłbym jednak oryginalne na tył. Ponadto używane lampy na przód są zazwyczaj polerowane przed sprzedażą żeby wyglądały ładniej. Wszystko fajnie, ale z doświadczenia wiem, że lampy raz wypolerowane trzeba co jakiś czas na nowo polerować - z nowymi kloszami nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
To jak w końcu wygląda sprawa z montażem gładkich kloszy ( np.http://allegro.pl/klosze-szkla-lampy-przednie-bmw-e39-95-00-smoke-i6507328075.html ) do lamp przedl lift na ksenonie? zabrali już komuś dowód za to no i czy strumień światła się zmienia przez co mógłbym razić innych kierowców?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E39 klosz to tylko klosz - tzn. nie odpowiada on za kierunek światła. Za to są odpowiedzialne szkła, które są montowane w tych kloszach (to co jest na ww. aukcji tych szkieł nie posiada).

W przedlifcie z xenonem masz fabrycznie w światłach mijania żarniki D2S, soczewkę z regulowaną przesłoną, szkło gładkie w środku i ryflowane dookoła oraz gładki klosz z poliwęglanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.