Skocz do zawartości

[e39] ABS czujnik czy sterownik?


qbeq007

Rekomendowane odpowiedzi

Padł ABS.

 

Objawy: brak abs, kontroli trakcji, predkosciomierza, faluje wskazowka od poziomu paliwa.

 

Pytanie krotkie:

 

Czy jezeli polaczylem sie komputerem(pokazuje ze czujnik prawy-tyl) to oznacza ze sterownik caly a czujnik padly?

 

Czy jezeli czujniki, z tego co widze nie sa naruszone mechanicznie(nie przerwane, okablowanie cale) to tak czy siak moga nie dzialac?

 

Juz sie zamotalem na calego. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być instalacja do czujnika, pewności nigdy nie ma, ale masz już trop i po kolei sprawdzasz ewentualnie podmieniasz.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takich tematów jest mnóstwo wiec nie potrzebnie zakładałeś nowy a po drugie nie da sie zamienić czujników abs ale u ciebie to na bank padł czujnik kup nowy tylko nie allegro za 100 zł odradzam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że komp pokazał prawy tylni czujnik, bo objawy podane przez ciebie wskazują na tylni lewy czujnik...

tak czujnik pada bez uszkodzeń zewnętrznych...

nie zamieniaj czujników miejscami, bo przy wymontowaniu rozpadną się na drobne.... /czyba że niedawno wymieniane/

zacznij od wymiany czujnika i to na oryginał bo z e39 zamienniki rzadko współpracują...

- poczytaj jest wiele tematów na forum o ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie awarii uległ moduł sterowania abs-em, wtedy ekonomizer nie działał, licznik prędkości, kontrolka od abs-u i trakcji się paliła. Komputer pokazywał czujnik prędkości, ale gdy go sprawdziłem okazał się OK. Wtedy wysłałem do naprawy moduł i po naprawie jest OK, wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że komp pokazał prawy tylni czujnik, bo objawy podane przez ciebie wskazują na tylni lewy czujnik...

 

faktycznie pomyliłem się, na dole fotka z kompa. pokazał lewą (NIE prawą) stronę.

 

nie zamieniaj czujników miejscami, bo przy wymontowaniu rozpadną się na drobne.... /czyba że niedawno wymieniane/

 

wątpię by były wymieniane. dzięki za ostrzeżenie:)

 

zacznij od wymiany czujnika i to na oryginał bo z e39 zamienniki rzadko współpracują...

 

poszukam zatem na allegro używanego oryginału.

 

TU FOTKA Z KOMPA:

http://img829.imageshack.us/img829/1069/imag0318u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy masz kontrolki od abs i asc? Jeśli gasną i pojawiają się po nagrzaniu silnika to wina sterownika.

 

od 2 tygodni(początek usterki) tylko raz (na 5min) przestały się palić kontrolki i zaczął działać prędkościomierz i liczniki. po tych 5min znów to samo.

po nocy ani drgnie itd...

 

mam nadzieję, że to tylko czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma strachu, nawet jesli ci padl sterownik to jest mnostwo ludzi co sie zajmuja naprawa koszt ok 150-200 zl, poszukaj na allegro "naprawa sterownikow abs" moja rada to sprawdz po zdjeciu tylnego nadkola czy kabel od czujnika nie jest przerawny
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej czujnik, jak się świeci cały czas. Jak będziesz wymieniał to ciężko będzie odkręcić stalową śrubę z aluminium. Kolega robił z tyłu i ukręcił, u ojca z przodu to samo. Wymieniaj tylko na oryginał ATE/Siemens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka miesięcy temu miałem w buni takie objawy;-kontrolki od ABS i kontroli trakcji zapalały się i gasły,wskazówki od ekonomizera i prędkościomierza wariowały ,auto przerywało przy przyspieszaniu tak jakby paliwo nie dochodziło.Nieraz wszystko wracało do normy kontrolki gasły i było bez żadnych negatywnych objawów ale po kilku dniach znowu się pieprzyło. Według tego co wyczytałem na forum to sterownik ABS padł lub lewy tylny czujnik.Podjechałem na kompa i pokazało błąd centrali ABS i prawy czujnik,centralka się zgadzało ale czemu prawy nie lewy czujnik? skoro lewe koło jest odpowiedzialne za prędkościomierz i ekonomizer.Już miałem wysyłać sterownik do naprawy ale trafiłem na dobrego mechanika.Wykasował mi błędy i kazał przyjechać za dwa dni,zrobiłem tak i za drugim razem wyskoczył błąd prawego tylnego czujnika ale centralka ABS już nie wyskoczyła.Kupiłem org. czujnik prawy(stary był tanim zamiennikiem) i śmiga już kilka mśc. parę tyś. km. bez problemów.

 

Wynika z tego że objawy zepsutego czujnika i sterownika ABS

mogą być identyczne.Najważniejsza jest dobra diagnoza komputerowa.Błąd centralki ABS nie zawsze oznacza jej uszkodzenie bo długa jazda z uszkodzonym lub nie orginalnym czujnikiem może taki błąd wywołać tak jak w moim przypadku.

Czujniki na tylnej osi są takie same i można je zamienić tylko nie ma to sensu ponieważ uszkodzony czujnik może dawać takie same objawy na lewym i prawym kole.Czujniki na przedniej osi są tez takie same ale inne jak na tylnej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniej by bylo zamienic czujniki stronami, podlaczyc komputer, tylna os do gory i krecic kolem na kompie pokaze ci predkosc obrotowa danego kola, jesli wykarze ci jakas wartosc to czujnik masz dobry, wtedy centralka do naprawy.
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czujnik wymieniony, problemy ustąpiły:)

 

DLA TYCH KTÓRYCH CZEKA WYMIANA:

nie kupujcie zamiennikow. kupcie od zaufanego sprzedawcy uzywany oryginal.

zaplacilem z przesylka na allegro 135zl.

 

ciężko odkręcić śrubę, dlatego przyda się sporo penetrusa, wd40 itp itd.

no i oczywiscie maly klucz imbusowy.

 

kolejny klopot to wyjecie czujnika. z uwagi na starosc rozlatuje sie i ciezko go wyciagnac.

plaskim srubokretem plus mloteczkiem zciachalem go maksymalnie. nawiercilem wkreta.

wkreta zlapalem samozatrzaskowymi szczypcami i mloteczkiem powolutku w te szczypce.

wychodzi elegancko.

 

ciezko tez wlozyc nowy, najlepiej uciac wystajacy grzbiecik, troche papierkiem sciernym, troche nozykiem.

 

powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.