Skocz do zawartości

welcome lights e60


Kamcio7

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dobre pare tygodni temu pisalem o problemie z wyskakujacym bledem zarowki tylniej w e60. nic niepomagalo. Pomoglo przekodowanie LMA przez kolege Capaz, ktory wlada INPA jakby z nia dorastal :D

Przy okazji udalo sie zaprogramowac Welcome Lights, i jak to wyglada mozna zobaczyc poprzez linki ponizej :

 

 

 

 

Wielkie dzieki dla kolegi Capaz !!!

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
congrats! Nadmienię tylko, że welcome lights działają w modelach wyposażonych w moduł LM2 dostępnych po lifcie.

Nieprawda kolego w przedliftach tez dziala bodajze od 03.2005.byly juz lma2.

U mnie dziala a mam przedlifta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były 2 lifty :) Celowo nie pisałem o wersji LCI :) Pierwszy lift był 09/2005, samochody dostały między innymi przycisk start&stop, nowe kierownice itd :)
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczek wyżej pisałeś, że nie możesz mieć LM2. Ja mam auto z 10/2004 i zarówno przednie jak i tylnie lampy po lifcie więc jak widać jest to możliwe.

Tylko nie jestem pewien czy dobrze Cie zrozumiałem i czy nie chodziło Ci o to iż myślałeś, że może występuje on u Ciebie fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie moze byc, w autach po 09.2004 modul swiatel ma w sobie ahl, a przed masz ahl za schowkiem, wiec lm1 to nie bedzie.

 

Przyklad gk tds, 2005r z lm2 ;)

Moje auto jest z 06.2005,a wedlug RealOEM lm2 montowany byl od 03.2005 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczek wyżej pisałeś, że nie możesz mieć LM2. Ja mam auto z 10/2004 i zarówno przednie jak i tylnie lampy po lifcie więc jak widać jest to możliwe.

Tylko nie jestem pewien czy dobrze Cie zrozumiałem i czy nie chodziło Ci o to iż myślałeś, że może występuje on u Ciebie fabrycznie.

Zle zrozumiales.

Temat tyczy sie "welcom light",do ktorego potrzeba modul LM2 a ja go nie mam.

Nie iteresuje mnie przerabianie starego modelu E60 na nowy (po lifcie) tylko po to aby wpisac sobie "LCI" w opis profilu ;).Wole oryginal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zawsze możesz sobie za 200zł kupić LM2 na allegro i założyć ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a wedlug RealOEM lm2 montowany byl od 03.2005 :wink:

Podaj numer czesci która by popierała tą teorie

Numer mojego lm to 61359180756

Tu masz linka realoem

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ71&mospid=47762&btnr=61_1717&hg=61&fg=25&lang=pl

Montowany byl od 03.2005 do 09.2006 chyba ze cos zle kumam z tego diagramu :wink:

Mam nawet zdjecie mojego lm :cool2:

http://img15.imageshack.us/img15/9099/img0232bg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real oem zawiera sporo błędów, nie sugerujcie się nim. Generalnie w autach po pierwszym lifcie można dokodować welcome light'y, w innych się nie da. Gdyby LM2 było od 09/2004 to bym je miał, a niestety mam LMA :)
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real oem zawiera sporo błędów, nie sugerujcie się nim. Generalnie w autach po pierwszym lifcie można dokodować welcome light'y, w innych się nie da. Gdyby LM2 było od 09/2004 to bym je miał, a niestety mam LMA :). Sprawdzałem w e60 05/2005 i tam jeszcze nie było w module świateł opcji welcome lightów. Gdzieś po sieci krąży też taki google doc z opcjami możliwymi do dokodowania z rozróżnieniem na daty produkcji i żadem samochód z testowanych przed 09/2005 nie miał możliwości dokodowania welcome light (nie mylić z follow me home). Dodatkowo ktoś wyżej twierdził, że ma lampy po lifcie (rozumiem LCI bo innych zmian w lampach nie było),w aucie z 2005 roku, to ewidentnie trąci doposażeniem i wymianą modułu. Mam pewne wątpliwości, bo nigdy nie robiłem tego, ale piszecie tutaj, że można wymienić na LM2. Tylko po pierwsze tak jak zauważył kolega wyżej co z modułem poziomowania świateł (wiem nie każdy ma, ja mam), który jest osobnym elementem w autach z 2004 roku i co z przebiegiem, bo w module świateł trzymany jest między innymi przebieg pojazdu, dane wyposażenia itd, kupując czysty moduł w ASO nie ma problemu robi się wymianę SSS progman'em, natomiast czy przy wymianie na używkę da się wyzerować moduł tak aby przejął wszystkie dane wyposażenia z CAS + zapisał przebieg zgodny z resztą modułów ?
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o datach zawartych w fa, a nie takie co podaje etk po vin ;)

 

Ps. To co podaje gk tds, 100% prawda, w etk piszą to samo ;)

 

Pisałem o real oem...

Używając realoem natknąłem się na wiele błędów, różnorakich. A to z numerem częsci, a to z błędnymi datami itd. Niektórych części w ogóle nie ma, niektóre są pod innym numerem. Dzwonie do ASO podaję numer z realoem a oni mówią, że nic takiego nie widnieje pod takim numerem. Z taką samą opinią o realoem spotkałem się u wielu mechaników.

 

Teraz BMW udostępniło swój spis części online, to powinno być najbardziej wiarygodne.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byc moze bede mial w weekend e61 z 03.2005 wlasnie do zakodowania welcome light.Ciekawe czy sie uda :wink: Napisze co i jak po weekendzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj byl u mnie kolega z forum.Auto 03.2005 wiec wg realoem powinien miec lm2,ale niestety po odczytaniu modulu okazalo sie ze jest zwykly lm.Wiec jak kolega wyzej napisal nie ma sie co za bardzo sugerowac realoem,bo w tym przypadku sie nie sprawdzilo,choc u mnie jest tak jak podaje real.Wiec dalej nie wiadomo dokladnie od kiedy byl lm2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a miales ten sterownik w rece? Co pisalo na nalepce?

Niestety nie widzialem naklejki,ale INPA w information podawala tylko lm a nie jak u mnie lm2 i TRC po odczytaniu wazyl 13kb,gdzie moj z lm2 wazy 34kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zarejestrowani
Zagadaj z kolegami Teflon i Prmax z dzialu e90 oni sa w twoich okolicach

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.