Skocz do zawartości

E90 N52 325i - termostat, prosba o potwierdzenie diagnozy


bua

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko ze po zainstalowaniu navigacji DYNAVIN N6 mam podgląd na temperaturę oleju i cieczy, co uruchamiam jako pierwsze zaraz po silniku.

 

masz wskazania temp oleju i cieczy w Dynawinie ? mozesz pokazac ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze po zainstalowaniu navigacji DYNAVIN N6 mam podgląd na temperaturę oleju i cieczy, co uruchamiam jako pierwsze zaraz po silniku.

 

masz wskazania temp oleju i cieczy w Dynawinie ? mozesz pokazac ?

 

Ponieważ akurat nie miałem nic ciekawszego do roboty wsiadłem w autko obierając kierunek na autostradę, którą z resztą mam pod nosem. Wszystko po to aby zarejestrować wskazania poprzez Dynavin N6 przy różnych prędkościach obrotowych :D

 

Jak już pisałem Dynavin podaje temperaturę cieczy i temperaturę oleju jak poniżej.

Temperatura cieczy zgadza się z odczytami z tzw. ukrytego menu +-1 st C, jak to widać na załączonych obrazkach.

 

20170130_183544.jpg

 

20170130_183706.jpg

 

Podczas jazdy względnie normalnej bez tempomatu, temperatura cieczy zawiera się w zakresie od 87 do max 94 ( na tzw ukrytym menu max 93 st C) co będzie silnie uzależnione od sposobu jazdy.

Idealne parametry uzyskałbym pewnie na tempomacie przy ustalonej prędkości no ale cóż nie pomyślałem :roll: . Temperatura silnika natomiast przy normalnej jeździe to 94~97.

 

normalna.jpg

 

Natomiast po ostrej jeździe, biorąc pod uwagę jeszcze chwile uspokojenia samochodu na zrobienie w miarę ostrego zdjęcia maksymalnie udało mi się osiągnąć takie parametry:

 

ostrzejsza_jazda.jpg

 

 

picupload

Eibach Pro Kit, Rev Motoring Silicone Intake Hose, Kolektory Turbo Works, Performance Intake, Milv's: +1mm Modified Intake Lift Valvetronic Supports, Program BPC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz ze galerie . Fajny ten N6, rozumiem ze nie masz fabrycznie beznadziejnej navi BMW ? jak sie sprawuje jako navigacja.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz ze galerie . Fajny ten N6, rozumiem ze nie masz fabrycznie beznadziejnej navi BMW ? jak sie sprawuje jako navigacja.

 

Póki co trochę zimno żeby posprzątać w aucie i porobić zdjęcia do galerii więc tym zajmę się na wiosnę :8) .

Nie mam fabrycznej navi i właściwie to się cieszę bo tak mogłem sobie zainstalować DYNAVIN N6.

 

Nawigacja spoko, wydawało mi się że może być np za nisko i być słabo widoczna ale nic z tych rzeczy, wszystko widać bardzo ładnie.

Na minus to te 5 czasami 10 minut na odnalezienie sygnału gps, przez co również brak jest godziny (jak widać na 1 foto są kreski) ale to też pewnie ma związek z tym, że antenę zainstalowałem na wzmocnieniu zaraz za radiem.

Na wiosnę mam zamiar antenę po słupku przenieść pod lusterko tak jak to zrobiłem z mikrofonem. Jedyny konkretny minus to brak wi-fi przez co i tak jeżdżę z telefonem na yanosiku. Ponoć jest możliwość uruchomienia internetu ale jeszcze nie rozgryzłem jak.

Żeby korzystać w pełni jako nawigacja można wgrać Automapę co też zamierzam zrobić bo ta igo w zestawie to raczej słaba opcja.

 

Oprócz wskazań na żywo temperatury cieczy i oleju, dostajemy temperaturę na zewnątrz, wskaźnik naładowania akumulatora oraz cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa.

Ten wskaźnik akumulatora ma tylko dziwne wskazania bo pokazuje 60.2V ale reszta ok.

 

Poza tym, Parott, A2DP, dla melomanów opóźnienia głośników, możliwość podpięcia logic 7, regulacja głośności tonów ostrzegawczych, wizualizacja czujników cofania, odtwarzanie filmów i jeszcze parę innych przydatnych opcji.

Jeżeli masz Rivasi jeszcze jakieś pytania co do tego urządzenia to pytaj śmiało na priv bo i tak tu już offtop robimy i zaraz nas moderator pogoni.

Eibach Pro Kit, Rev Motoring Silicone Intake Hose, Kolektory Turbo Works, Performance Intake, Milv's: +1mm Modified Intake Lift Valvetronic Supports, Program BPC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
od niedawana jeżdżę E90 325i, w trasie 11km temperatura w ukrytym menu dochodzi do max 72 stopni, jak włączę klimę to spada do 60 stopni czasami niżej, auto ma zamontowany gaz, wymienić termostat?, dodam że carly for my bmw nie pokazuje żadnych błędów(albo ja ich nie potrafię znaleźć ), generalnie od 0 do 50 nagrzewa się dosyć szybko(po 2 czy 3 km)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te 72 stopnie to przy spokojnej jeździe czy deptaniu? W mieście i przy spokojnej jeździe jaka jest temperatura? Tu masz dużo przydatnych informacji:

viewtopic.php?f=70&t=305471&start=180

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 72 stopnie to przy spokojnej jeździe czy deptaniu? W mieście i przy spokojnej jeździe jaka jest temperatura? Tu masz dużo przydatnych informacji:

viewtopic.php?f=70&t=305471&start=180

raczej spokojnie prędkości 80 -120 130km/h przy 2/2,5tys obrotów

Reset adaptacji na początek i obserwujesz co się bedzie działo

reset adaptacji termostatu? idzie to zrobić przez carly, czy trzeba iste/ncs itp.?

Edytowane przez fullback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odepnij wtyczke od termostatu - bedzie wtedy dzialal tylko na panujaca temperature-jesli dalej temperatura sie nie podniesie wyzej to odpowietrz uklad chlodzenia.

BMW stworzylo program odpowietrzania pewnie dlatego ze wyrzucenie nagrzewnicy z malego obiegu naraza ja na samozapowietrzanie a puzniej juz jest w ukladzie walka cisnien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIc nie odpinaj, nic nie kombinuj (99% wymian, odpinań i napraw nic nie pomaga - niska temperatura jest zazwyczaj skutkiem przejścia sterownika silnika w high mapped mode) a odpinanie termostatu może ugotować silnik - zrób najpierw reset wszystkich adaptacji (czasem pomaga, potwierdzona informacja)- możesz to zrobić w INPA. (nie wiem jak Carly). U mnie potem trzeba jeszcze zrobić adaptację przepustnicy bo wywala błąd.

 

Tu masz link: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=544115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc koledzy!

Troche pozno ale wbijam sie w temat...

Wymienilem chlodnice i nie dogrzewa motor :o po 20 km 57'C i chlodne powietrze z nawiewu. Zeby bylo cieplo musze troche w korkach pojezdzic ale jak w padam na autostrade to momentalnie temp spada i chlodek zawiewa. Bledow brak ! Termostat byl wymieniany rok temu. (325i N53) aaaa i spalanie w miescie 17l troche duzo jak na taki motor!

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.