Skocz do zawartości

Dlaczego X5 a nie X6 ?


jtd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

dla niektorych wystarczy spojrzec na jeden i drugi samochod - ale to kwestia gustu

 

jesli moja zona by miala wybierac, kupilibysmy X6 lub GT... a te modele mi w ogole nie leza

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X6 jest modny, X5 modny i praktyczny. Ja nie miałem dylematu. Zawsze chciałem mieć X5 nie czuję stylu X6 i wydaje mi się jest ciasne choć to tylko moje subiektywne odczucie. X6 jest trendy dlatego jest droższa. Auto dla singla. Bmw wyznaczyło nową linię stylistyczną którą podążają inne koncerny. X5 jest sam w sobie dziełem sztuki :)). X6 narzuca pewien styl natomiast X5 nie - sam go kreujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten styl coupe w X6 ze ściętym tyłem nie dość że ogranicza widoczność to jeszcze zmniejsza pojemność bagażnika. Niektórzy powiedzą że jest taki sam ale czasami sytuacja wymaga zapakowania aż po dach. I tutaj X5 wygrywa. Tylna kanapa w X6 jest na dwa miejsca- to też minus. Poza tym X5 i X6 właściwie się nie różnią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
X5 ma ogromna przewage jesli chodzi o praktycznosc i to naprawde OGROMNA przewaga. Jak ktos szuka stylu i indywidualizmu to powinien moim zdaniem omijac X5 i X6 razem wziete.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Tylna kanapa w X6 jest na dwa miejsca- to też minus. Poza tym X5 i X6 właściwie się nie różnią

 

X6 jest też w opcji 5 miejscowej.

Mój syn, który od święta wsiada do X6 ma 195cm i mieści się z tyłu, ale oczywiście ciężko tu mówić o wygodnej jeździe.

 

Wybór pomiędzy X5 i X6 to tylko kwestia potrzeb i gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos sie zle pomierzyliscie. ja mam 176 cm i nie mam zamiaru jechac w X6 z tylu nawet po bulki do sklepu. Wiem, ze to fajnie wygladajace auto ale badzmy realistami :)

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 175 cm. i z tyłu X6 jest mnie zupełnie wygodnie. Samo pytanie... no cóż odpowiedzi są tak oczywiste dla każdego kto stał przed tym dylematem, że pozostawiam bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 ze względu na to że:

- jest praktyczniejsze

- jest bardziej pakowne

- jest 5-osobowe w standardzie

- nie jest AŻ tak ostentacyjne jak X6

- jestem już po trzydziestce ... ;)

 

Reszta nie ma znaczenia gdyż silniki, wyposażenie, wnętrza i osiągi są niemal identyczne w obu samochodach.

 

PS:

Co do tylnego rzędu siedzeń. Zazwyczaj 99,8% przypadków to ja prowadzę samochód, ale siedząc w X6 w salonie na tylnej kanapie miałem wrażenie że dach mi na głowę wejdzie... włosy lekko postawię do góry i już drapię podsufitkę ;) (182cm)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze pare przewag X6 nad X5. System Dynamic Performance Control, ktory roznicuje moc na tylne kola, podobno z tym czyms jeszcze latwiej i przyjemniej wchodzi i wychodzi sie z zakretow oraz na mokrej/sliskiej nawierzchni pewniej sie to auto prowadzi niz X5, no ale czy to czuc to juz musza powiedziec osoby ktore jezdzily oboma autami. No i X6 ma ciut mniejszy opor powietrza, co moze powodowac ciut mniejszy halas w srodku i ciut lepsze przyspieszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na szczescie niektorzy (uzytkownicy X5?) nie potrzebuja samochodu, aby miec dziewczyny :twisted:

 

Wobec takich argumentów dam jeden przeważający nad wszystkimi razem, które wymieniłeś:

 

Dziewczyny bardziej lecą na X6 :twisted:

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument z dziewczynami to chyba dla tych którzy mają kompleksy wagowe i poniżej 172cm wzrostu ;) lub w ramach innej kategorii kompleksów eksponują swoją męskość :)

 

na szczescie niektorzy (uzytkownicy X5?) nie potrzebuja samochodu, aby miec dziewczyny :twisted:

 

hehe - uderz w stół, a nożyce się odezwą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Argument z dziewczynami to chyba dla tych którzy mają kompleksy wagowe i poniżej 172cm wzrostu ;) lub w ramach innej kategorii kompleksów eksponują swoją męskość :)

 

Kurcze ja mam 170cm wzrostu, może sobie sprawię X6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie, ja też swoim autem jeżdżę z przodu więc co za różnica czy komuś z tyłu ocierają włosy o dach :) NO chyba że przez to elektryzuje się całe auto ? Osobiście gdy będę wybierał dużego X-a to raczej to będzie X6(biały), bardziej mi się podoba a obecnym X5 i tak nie wożę nic co by się nie zmieściło w X6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie tylko kobietom mi tez sie bardziej podoba x6 :)

X5 mam bo to auto pelni u mnie funkcje auta rodzinnego i bardziej sie sprawdzi od x6. Juz nie raz wiozlem w bagazniku przedmioty ktore w scietym zadku x6 by sie nie zmiescily.

Gdyby to mialo byc auto tylko dla mnie nie dla rodziny pewnie wolal bym x6, ale gdybym mial brac dla siebie cos w cenie x6 wzialbym m3 lub m5, proste :8) zreszta do m3 sie przymierzam, moze za rok,,,, :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.