Skocz do zawartości

Toczenie tarcz e46 330xi


lars

Rekomendowane odpowiedzi

każdą tarczę można przetoczyć tylko dlaczego? zostały ranty i chcesz jeszcze je podratować na jeden sezon czy są krzywe? jeśli są krzywe i chcesz toczyć całe żeby je wyrównać to nic dobrego z tego nie wyjdzie ale jeśli chodzi o lekki szlif a tarcze są proste to oczywiście jest taka możliwość. przecież bębny w ciężarówkach też są toczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rantów, tarcze są nowe ale mają lekkie bicie i drażni mnie to. Reklamacja nie wchodzi w grę bo się przegrzały. Jeśli przetoczenie nic nie da to będę musiał kupić nowe. Nie porównywałbym sportowej tarczy BMW z bębnem od ciężarówki.

Pozdrawiam

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to tarcze? jesteś pewny że sie przegrzały? U mnie tarcze ATE klękły po 13 tyś i to wcale nie dostawały w d**e kupiłem zimmerman sport narazie zrobiłem 5 tyś wiec nie mogę ci ich polecić w 100% bo za mało na nich km zrobiłem ale narazie 0 bicia, a tamte ATE oddałem na reklamacje i została uwzględniona i oddali mi pieniądze, tak że jeżeli masz zmieniać tarcze to ci napewno nie zaszkodzi stare oddać na reklamacje a może akurat się uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karambol, niestety właśnie mam Zimmermann Sport... zrobione ok 5000 i lekko biją, a wiem że lekko zagrzałem bo mi się tłok zapiekł. Bicie jest minimalne ale jest i się zastanawiam czy reklamować czy toczyć i na prawdę nie wiem. Jeśli mam reklamować to muszę kupić nowe a może się okazać że reklamacji nie uznają i 800 pln idzie w kosz...Przy lekkim "liźnięciu" na tokarce może się uspokoi i będzie po kłopocie. Już sam nie wiem...
Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko nieuznanej gwarancji będzie trochę bolesne... Na ten moment jak mocno hamulce dogrzeję to nie ma efektu większego bicia więc chyba jednak przetoczę. Co innego w sytuacji kiedy tarcza nawet przy lekkim rozgrzaniu biła by. Sądzę że właściwości cieplne nie zostały bardzo zakłucone ponieważ tarcza na 100% nie została gwałtownie schłodzona. Zobaczymy co i jak...
Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wiem, że to boli ale chodzi o twoje bezpieczeństwo.

Ja bym wymieniał (tym bardziej w 330i), które łatwo się rozpędza. Dobrze by było gdyby równie łatwo hamowało.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem toczyć tarcze 325mm do 330d, byłem chyba w czterech różnych punktach gdzie oferują takie usługi w częstochowie i nigdzie nie chcieli się podjąć... więc będzie ci ciężko, nawet jeśli ktoś się podejmie toczenia to nie da ci gwarancji że tym zabiegiem całkowicie nie popsuje ci tarczy. a przy tym rozmiarze popsuć (pogorszyć) jest bardzo łatwo.

 

ja w każdym razie zrezygnowałem i kupiłem nowe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu by kupił nowe tarcze, tak jak koledzy piszą jeśli je przegrzałeś to przetoczenie pomoże na chwile i później na pewno nikt ci reklamacji nie uwzględni, pomyśle jeszcze czy to są na pewno tarcze? mój wujek miał np ost lekkie bicie okazało się że była to wina opon, dodam jeszcze że ja po zakupie zimmermanów zrobiłem tak:

 

rozpędziłem sie 10 razy do 50 hamulec do 0 (minuta studzenia), później do 10 razy do 120(minuta studzenia) i hamulec do 50, później znowu 10 z 50 do 0 (minuta studzenia) oczywiśie po każdym hamulcu studziłem, nie wiem czy to coś dało ale słyszałem kiedyś że to poprawia żywotność a dokłądnie wytrzymałość tarcz, jak dotąd tarcze dostawały od mnie w d**e i jest ok zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę w trasę i sprawdzę jak jest z tym biciem. Zmienione mam sworznie zewnętrzne, koła wyważone. Jedna felga była trochę krzywa i na prawdę waliło. Teraz jest o wiele lepiej i nie przeszkadza to w jeździe bardzo. Poczekam jeszcze i się zastanowię co z tym zrobić. Pojeżdże i poobserwuję jeszcze o bicie. Na pewno się podzielę doświadczeniem po całęj akcji. Wszystkim dziękujęza pomoc. Przekonaliście mnie żeby się wstrzymać z toczeniem.

Pozdrawiam

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że się uparłeś... ale moim zdaniem tylko marnujesz czas. ja za to zadałbym inne pytanie: zakładając, że mamy prawie nowe tarcze i klocki a tarcze się pogięły, czy można założyć nowe tarcze do starych klocków czy klocki też trzeba wymienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparłem się:) Finalnie podjąłem decyzję ze nie będę toczył, bo bić zaczynają dopiero jak je mocno zgrzeję tak prz yhamowaniu z 240. Póki co jeżdzę tak a za 2 miesiące zareklamuję i zobaczymy. Najwyżej zostanę z 2 kompletami Zimmermann Sport:) A co do klocków to robi się szlif i jest wszystko jak nalezy.

Pozdrawiam

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadszedł moment i tarcze zostały pzetoczone. Tokarz powiedział że było minimalne bicie na tarczy dlatego się podjął. Efekt jak na razie jest bdb tzn zero bicia przy hamowaniu. Przejadę tak 5000 i podziele się uwagami odnośnie toczenia zimmermann sport 325 mm.

Pozdrawiam

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.