Skocz do zawartości

320i M52 - nie odpala, nie kręci


Sonic1685048969

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem następujący

 

Umyłem auto, zostawiłem na jeden dzień, w następnym dniu wymieniłem obydwie lampy z tyłu, po kilku godzinach próba odpalenia - wszystkie kontrolki się palą, ale po przekręceniu zapłonu totalna cisza. Po posłuchaniu pod maską - słychać bardzo słabo cyknięcie podczas próby odpalania. Przepchałem je na biegu kilka metrow - to samo. Rozrusznik spięty na krótko - słychać że kręci, ale nie kręci samym silnikiem. Aku naladowanie na 100%. Gdzie szukać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału moze byc. Jeżeli słaby sygnał dostaje to nie odpalisz auta za chiny ludowe bo blokuje dla bezpieczenstwa.

2xup

Jakby to byl bendix to by juz wczesniej mial problemy z odpalaniem auta

 

Spróbuj na pych go odpalic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dla pewności czy kable dobrze stykają przy akumulatorze, może po prostu są troszkę poluzowane lub zabrudzone. Może być tak, że kontrolki się palą, ale samochód właśnie nie pali ja tak miałem wymieniłem klemy bo były popękane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
podpinam się pod temat....dosłownie to samo stało się mi przed godzinka, autko zgasło i już nie odpaliło nie przekręci się kuczykiem choć kontrolki normalnie świeca....tak jak kolega wyżej podejrzewam czujnik połozenia wałka rozrządu, choś może to być alternator..jak bedzie coś wiadomo dam znac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwage to w pierwszej kolejności...pożniej aku...rozrusznik ....zastanawiam się tylko nad tym ze obroty utrzymują się się na biegu jałowym ciut poniżej 1tys.obr/min, dwa: przy dodawaniu gazu był taki zryw jak by miał "spóznioną" reakcje i trzy kiedys palił od "szczału" teraz muszę czasami po 2,3 razy krecic a czasami za 1 razem....wszystko to wskazuje na czujnik połozenia wałku rozrządu...w dodatku na innym forum wyszukałam ze jezeli czujnik dostaje mało prądu blokuje silnik w celu bezpieczeństwa....wszystko wyjdzie w praktyce:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału nie powoduje że rozrusznik nie kręci :!: Przy jego uszkodzeniu niema iskry ale rozrusznik ma normalnie kręcić.

Na początek sprawdzić dokładnie masę.

 

 

nie "wału" tylko połozenia wałka rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak koledze ,bo nikt nigdy nie napisze na poście co było przyczyną założenia wątku, w moim wypadku postypał się rozrusznik i zablokował koło zamachowe, więc nie jest to aż taki duży problem:D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału nie powoduje że rozrusznik nie kręci :!: Przy jego uszkodzeniu niema iskry ale rozrusznik ma normalnie kręcić.

Na początek sprawdzić dokładnie masę.

 

 

nie "wału" tylko połozenia wałka rozrządu...

Uszkodzony czujnik wałka nie będzie Ci odcinał zapłonu itp, i uszkodzony nie "blokuje silnika".

Takie rzeczy dzieją się przy uszkodzeniu czujnika wału korbowego a nie wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam podobne objawy, po przekręceniu kluczyka jest zero reakcji. Po lekturze forum sprawdziłem stacyjkę i przekaźniki. W sumie pod kierownicą znalazłem tylko jeden:

http://imageshack.us/a/img18/2729/ke34.jpg

 

W stacyjce prąd jest na wszystkich przewodach po za jednym, tym szaro - zielonym.

 

http://imageshack.us/a/img28/9236/i5b6.jpg

 

http://imageshack.us/a/img59/764/wo73.jpg

 

Wcześniej nie przygasały kontrolki, ale dziś od ciśnienie oleju słabo świeci, a od akumulatora prawie wcale. Ta od oleju przygasa po przekręceniu kluczyka. Auto na po pych pali bez problemu, ale zauważyłem, że kontrolka od akumulatora pulsuje podczas pchania, mimo, że auto było na luzie.

 

http://imageshack.us/a/img822/8099/6win.jpg

 

Po odpaleniu dziwnie się zachowywało, na biegu jałowym trzymało obroty ponad 1 tyś. Jak spadło do normalnych obrotów to nie równo pracowało i było strasznie zamulone. Po jakimś czasie jazdy samo dochodziło do siebie, ale co jakiś czas podczas jazdy problem się znów pojawiał.

Masa łącząca maskę i komorę silnika jest lekko przetarta, ale mierząc miernikiem buda - silnik wskazuje 11,88V.

Macie jakieś pomysły co i gdzie mogę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewud masowy urwany buda wuzek zawieszeni PRAWA STRONA WYMIANA 15MIN I PO SPRAWIE

To był problem, masa była naderwana. Była wystarczająca, żeby pokazać przepływ prądu na mierniku, ale zbyt słaba, żeby wzbudzić rozrusznik. Dopiero po zdemontowaniu przewodu okazało się, że izolacja się przerwała i miedź się utleniła. Teraz wszystko śmiga jak powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału nie powoduje że rozrusznik nie kręci :!: Przy jego uszkodzeniu niema iskry ale rozrusznik ma normalnie kręcić.

Na początek sprawdzić dokładnie masę.

 

 

nie "wału" tylko połozenia wałka rozrządu...

Uszkodzony czujnik wałka nie będzie Ci odcinał zapłonu itp, i uszkodzony nie "blokuje silnika".

Takie rzeczy dzieją się przy uszkodzeniu czujnika wału korbowego a nie wałka rozrządu.

Dokladnie tak jak mowi kolega. Uszkodzony czujnik walka rozrzadu najczesciej objawia sie falujacymi obrotami i ciezko odpala ale chodzi

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie nacieszyłem się zbyt długo odpalającym autem. Problem powrócił z dokładnie takimi samymi objawami. Tylko, że teraz po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu kontrolki od oleju i ładowania znikają. Zauważyłem też, że przez jakiś czas nie działają elektryczne szyby i coś "buczy" i czuć delikatne wibracje na silniku. Dźwięk się roznosi i ciężko zlokalizować źródło. Nie buczy za każdym razem, czasem słychać pstryknięcie elektromagnesu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.