Skocz do zawartości

e39 530d test nr 16 temperatura oleju silnika


adamsaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

uruchomiłem test nr 16 i mimo, że silnik jest gorący , temp. oleju pokazywana jest błędnie, bo wskazanie na stałe wynosi minus 48 st.C, a czasami przypadkowo przez chwilę wyskakuje +92 st.C. Podobno za temperaturę oleju silnika odpowiada czujnik poziomu oleju, który to wcześniej mi szwankował ( pokazywał za niski poziom oleju mimo, że wszystko było ok.)

Pytanie: Czy myśleć o wymianie tego czujnika, może go przemyć, może coś nie łączy? itp, dodam, że gdy go odłączałem, to nie wskazywał niskiego poziomu oleju. Czy błędne wskazywanie temp.oleju silnika (-48st.C) ma jakiś wpływ na jego pracę, parametry, itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany kilka razy - czujnik temperatury oleju posiadały tylko wersje Mpower
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał poprzednik. Czujnik temeperatury oleju jest tylko w emkach. U mnie, po włączeniu testu nie pokazuje temperatury tylko dwa myślniki...

 

Hmm dziwne bo u mnie pokazuje choć nie mam M-power tylko 4.4 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał poprzednik. Czujnik temeperatury oleju jest tylko w emkach. U mnie, po włączeniu testu nie pokazuje temperatury tylko dwa myślniki...

 

Hmm dziwne bo u mnie pokazuje choć nie mam M-power tylko 4.4 :shock:

 

 

Nie wiem, gdzieś zasłyszałem, że tylko Mpowerki mają czujnik temperatury oleju. Może to jakieś dodatkowe wyposażenie było w klasycznych modelach? Nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys32 w jednym z wcześniejszych tematów odnośnie wspomnianego czujnika, kiedyś napisałem że na pewno posiadały go Mpowery i prawdopodobnie benzynki z większą pojemnością, ale wtedy tej drugiej opcji nikt nie potwierdził - aż do dzisiaj
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys32 w jednym z wcześniejszych tematów odnośnie wspomnianego czujnika, kiedyś napisałem że na pewno posiadały go Mpowery i prawdopodobnie benzynki z większą pojemnością, ale wtedy tej drugiej opcji nikt nie potwierdził - aż do dzisiaj

 

 

No właśnie, co do benzyn (oczywiście bez M), nikt tego nie potwierdził. Jest to nieoficjalna informacja. Przynajmniej nigdy nie słyszałem, aby diesel miał czujnik temperatury oleju. W sumie to ciekawe, ile kosztowałby taki bajer i jakie komplikacje przy montowaniu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
I ja sie dolacze do tematu . Otoz u mnie tez pokazuje w tescie nr 16 temperature oleju -48. Jak podlaczalem inpe to pokazywalo mi blad " thermal oil level sensor" jak wiec widac na moim przykladzie mam taki czujnik w swoim aucie 530D z 2000 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak podlaczalem inpe to pokazywalo mi blad " thermal oil level sensor" jak wiec widac na moim przykladzie mam taki czujnik w swoim aucie 530D z 2000 roku

To jest błąd - uszkodzony czujnik poziomu oleju,bardzo często występujący w E39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczalem inpe to pokazywalo mi blad " thermal oil level sensor" jak wiec widac na moim przykladzie mam taki czujnik w swoim aucie 530D z 2000 roku

To jest błąd - uszkodzony czujnik poziomu oleju,bardzo często występujący w E39.

 

Potwierdzam co napisał kolega daski też mam ten błąd w INPIE thermal oil level sensor, a nie mam możliwości odczytania temp oleju, zresztą było to już przerabiane

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze to jest blad to ja wiem przy nastepnej wymianie oleju wymienie ten czujnik. w takim razie pytanie dlaczego w tescie pokazuje minusowe wskazanie tem oleju. Logiczne zatem jest ze jak nie ma czujnika temperatury to nie powinno byc wskazania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Logiczne zatem jest ze jak nie ma czujnika temperatury to nie powinno byc wskazania?

Odepnij czujnik temperatury (ten co na zegary pokazuje) to zobaczysz -40 stopni, więc jednak działa dobrze.

Po prostu skrajnie niska temperatura odpowiada bardzo wysokiej rezystancji - czyli przerwie w obwodzie.

Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.