Skocz do zawartości

zestaw kluczy samochodowych


veranos

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy, co chcesz tym robić. Ja mam prywatnie zestaw Yato (260 pln dałem, czy jakoś tak) i sprawdza się znakomicie w moim aucie i czasem znajomym z forum i nie tylko coś pogrzebać.

Jeśli chcesz mielić ilości w profesjonalnym warsztacie, to szukaj droższych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie, to nie do profesjonalnych zastosowan, ale po to zeby sobie pogrzebac cos samemu. Myslalem o czyms takim

http://allegro.pl/honiton-zestaw-kluczy-nasadowych-kpl-111cz-h4321-i2262312024.html

 

Czy to w miare dobry zestaw pod wzgledem ilosci kluczy/przedluzek/nasadek? Czy cos byscie dorzucili? Czy tu juz raczej nic nie trzeba?

 

ps a jesli juz ten honiton to tylko z allegro da sie kupic? nigdzie indziej taniej nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poleciłbym taki zestawik.

Moim zdaniem jest wszystko co potrzeba, nie ma nic na "siłe wepchanego", żeby cenę wywindować :)

http://allegro.pl/honiton-94-el-kurier-0-pln-2-lata-gwarancja-i2313470241.html

 

Podaję link do przykładowej aukcji (w żaden sposób nie jestem powiązany ze sprzedającym - tak w razie czego ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Honitonów nie używałem. Yato mozesz dokupić pojedyńczo, jeśli coś zgubisz. Ja na tą dużą grzechotkę zakładałem rurę 70cm jako dźwignię i przeżyła :D

Myślę, że do domowych zastosowań wszystkie zestawy podobne cenowo będą prezentować zbliżoną jakość. Mam te (też nie jestem związany ze sprzedawcą):

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-klucze-nasadowe-94-szt-yato-yt-1268-i2288005204.html

I jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz, że nie tylko dwa prezentowane przez nas zestawy, ale i sporo innych mam podobny skład i wygląd. Wszystko idzie z bratnich Chin, dla majsterkowania wystarczy.

 

Płaskie klucze dokup w osobnym zestawie. Nie będziesz dźwigał ciężkiej skrzynki tam, gdzie wyrstarczy jedna mniejsza (czyli prawie wszędzie). Ja płaskie mam z wbudowanymi grzechotkami, kupiłem w Grene. Ale to już po 35-40 za sztukę, czyli droższa impreza. Zwykłe płąskie będą sporo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki panowie za komentarze, na pewno pomogły. Chyba zdecyduje sie na to:

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-klucze-nasadowe-216el-yato-3884-moc-i2282713806.html

 

Skoro mowicie ze Yato do domowych zastosowan/naprawy samochodu wystarcza to chyba je wezme. Jedna paczka i z glowy:) A jak cos sie "popsuje" to najwyzej...dokupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja złożyłem sobie zestaw z TopTul'a, pod swoje potrzeby i wyszło mi jakieś 600 zł - 700 zł z fakturą, ale to już są narzędzia praktycznie profesjonalne z dożywotnią gwarancją o ile kojarzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Już nie mówiąc o ułamujących się kluczach, o wyrabiających się końcówkach elementów wkręcających, imbusów, torksów itd. Do tego szybkie problemy z "grzechotkami", schodzące elementy "chromu" itd itp. Jak się kupi porządne klucze to są na całe życie, tu się nic nie zmienia z upływem lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem tak - jako że na codzień zajmuję się sprzedażą narzędzi i z racji tego że to hurtownia nastawiona na duży obrót , to mamy w ofercie generalniete najtańsze propozycje firm np Falon-Tech , Geko , Silver , Bass Polska ( dobre porównywalne z Honitonem ale tańsze) to mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Mam sporą grupę znajomych mechaników który się u nas zaopatrują ( sam też osobiście testowałem wiele firm - nawet SATĘ) ale serio jak się siedzi w branży to się wie gdzie kto ( jaka firma) i z czego ( np stopy stali narzędziowej) robi - i stosunek jakości do ceny jest ( tych tanich firm) najlepszy.

 

Wcześniej się pogubi , a nie mam mocnych bo łamałem już kute klucze Bety.

 

Np - Yato ma klucze z tej samej fabryki co Bass Polska - tyle że polityka firmy , marketing , sieć sprzedaży itd wpływa znacząco na cenę.

 

P - nie , nie jestem tajnym agentem wymienianych przeze mnie firmy , i zachwalam z własnego i nie tylko doświadczenia.

 

Ps - raz nawet mieliśmy przez pomyłkę tarcze lamelkowe Klingspora( a miały być jak zawsze tej jednej z tanich firm :mrgreen: ) które przyszły z tej samej fabryki z Szanghaju - pomyłka w druku - heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.