Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ochrona zniżek i gratisowe szyby także????

Coś za niski ten pakiet...

Zobaczymy; ja dostanę nową ofertę w maju.

Na ta chwilę Warta i szału nie ma w obsłudze. Wymieniałem przednią szybę po kamieniu.

Niby sprawnie i szybko, ale jakoś tak... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy steptronic to jest ta paczka biegów z plastikową miską i filtrem w misce o kosmicznej cenie? Jak często BMW przewiduje wymianę oleju w skrzyni i czy ta miska jest w podstawowym pakiecie serwisowym?

3) Czym różni się podstawowy zestaw HF od pełnej integracji z telefonem? Czy to różnica, że w jednym jest synchronizacja multimediów, a w drugim nie czy też inna? Generalnie telefon sluzy mi za centrum dowodzenia swiatem (zajmuje sie na codzien mobilnymi multimediami) i zastanawiam sie czy jest sens brac tą droższą integrację?

5) Gdzie ubezpieczaliście swoje Beemki i jak prezentują się pakiety procentowo od wartości. Widziałem reco dla Allianz w ramach umowy z marką? Ile % żąda Allianz za pakiet?

 

 

1. Gdy kupowałem swoje F30 to dostałem 5 lat serwisu free. Więc nawet nie interesuje mnie to.

3. Ja mam Galaxy3 i do mojego telefonu nie przewidzieli ramki do integracji. Mam tylko głośnomówiący przez bluetooth. Mi wystarczy.

5. Miałem przymus ubezpieczenia przy leasingu. Porównałem ceny, u dotychczasowego ubezpieczyciela było 300zł mniej, czyli prawie nic.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wow! dzięki za tak żywiołową reakcję i masę opinii. Mniej więcej klaruje mi się co chciałbym mieć w posiadanym budżecie i widzę, że mam preferencje do waszych reco. Powtorze moze jeszcze trzy tematy, bo nie znalazlem na nie bezposredniej odpowiedzi w Waszych radach:

 

1) Czy steptronic to jest ta paczka biegów z plastikową miską i filtrem w misce o kosmicznej cenie? Jak często BMW przewiduje wymianę oleju w skrzyni i czy ta miska jest w podstawowym pakiecie serwisowym?

 

3) Czym różni się podstawowy zestaw HF od pełnej integracji z telefonem? Czy to różnica, że w jednym jest synchronizacja multimediów, a w drugim nie czy też inna? Generalnie telefon sluzy mi za centrum dowodzenia swiatem (zajmuje sie na codzien mobilnymi multimediami) i zastanawiam sie czy jest sens brac tą droższą integrację?

 

5) Gdzie ubezpieczaliście swoje Beemki i jak prezentują się pakiety procentowo od wartości. Widziałem reco dla Allianz w ramach umowy z marką? Ile % żąda Allianz za pakiet?

Ta miska z filtrem kosztuje u mnie po zniżkach 475zł ori ,cena detal to 535zł to aż tak dużo raz na 90 tyś km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis free nie oznacza naprawy skrzyni tylko czynności serwisowe zgodnie z procedurą przeglądów, dlatego pytam. Jeszcze nie wymyslono takiej skrzyni co by zyla wiecznie na jednym oleju bez wymiany filtra. A beemce to na reke, zeby po okresie gwarancji przyjechalo ich jak najwiecej na serwis.

Mnie S3 w testowym aucie synchronizowalo sie zarowno w zakresie rozmow jak i streamingu muzyki. Niestety co chwila zasypywalo telefon zapytaniami i dostep do ksiazki i skrzynki, a co jakis czas gubilo polaczenie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! dzięki za tak żywiołową reakcję i masę opinii. Mniej więcej klaruje mi się co chciałbym mieć w posiadanym budżecie i widzę, że mam preferencje do waszych reco. Powtorze moze jeszcze trzy tematy, bo nie znalazlem na nie bezposredniej odpowiedzi w Waszych radach:

 

1) Czy steptronic to jest ta paczka biegów z plastikową miską i filtrem w misce o kosmicznej cenie? Jak często BMW przewiduje wymianę oleju w skrzyni i czy ta miska jest w podstawowym pakiecie serwisowym?

 

3) Czym różni się podstawowy zestaw HF od pełnej integracji z telefonem? Czy to różnica, że w jednym jest synchronizacja multimediów, a w drugim nie czy też inna? Generalnie telefon sluzy mi za centrum dowodzenia swiatem (zajmuje sie na codzien mobilnymi multimediami) i zastanawiam sie czy jest sens brac tą droższą integrację?

 

5) Gdzie ubezpieczaliście swoje Beemki i jak prezentują się pakiety procentowo od wartości. Widziałem reco dla Allianz w ramach umowy z marką? Ile % żąda Allianz za pakiet?

Ta miska z filtrem kosztuje u mnie po zniżkach 475zł ori ,cena detal to 535zł to aż tak dużo raz na 90 tyś km?

 

jezeli tylko tyle to luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wcześniej pisał o złych wskazaniach komputera. Potwierdzam. Zrobiłem tradycyjny pomiar spalania i wskazania komputera były zawyżone o 1litr (zapewne wylicza średnią z dłuższego okresu - w tym jazdy miejskiej).
17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szybkim namysle slowo blacha sie stalo! Od czerwca bede szczesliwym posiadaczem 328 ze sportowa paczka biegow, pelna integracja z tele, grzaniem zadka, lepszy audio, czujnikami i paroma innymi bajerami. Kolorek bialy, aby pasowal do mojej ciemnej karnacji :) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam Wasze komentarze, ale mniejsza z tym. Na temat wskazań komputera i wymiany oleju już pisałem tutaj. :)

 

BTW:

Skoro serwis twierdzi, ze wymiana oleju nie jest koniczena, komputer też na to nie wskazuje, dawają to na piśmie, to niby czym mam się stresować? Jeśli coś padnie, to mam podkładkę. Nadgorliwość jest gorsza od... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwis twierdzi, ze wymiana oleju nie jest koniczena, komputer też na to nie wskazuje, dawają to na piśmie, to niby czym mam się stresować? Jeśli coś padnie, to mam podkładkę. Nadgorliwość jest gorsza od... ;)

 

Podobno BMW i MB mierza jakosc oleju - ale nie wiem jakie konkretnie parametry. Rozmawialem kiedys na ten temat z kier serwisu MB, facetem ktory dlugie lata przepracowal w branzy zarowno u nas jak i w de, i on sam w swoim nowym dieslu nie zmienia oleju czesciej niz producent nakazuje.

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas serwisu przy 30K też domagałem się wymiany oleju, ale stwierdzili (dokładnie tak jak pisze habzimierz), że sprawdzili olej i jest ok. Ja dbam o samochody, ale skoro mam to również na piśmie, że serwis zadecydował, że olej jest ok, nie będę mocniej naciskał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak przy 30k km zadzwoniłem do serwisu z informacją, że mam taki przebieg a komputer nic nie wspomina o wymianie to kazali mi przyjechać na drugi dzień, żeby wymienić olej bo taka sytuacja to musi być ewidentny błąd w oprogramowaniu komputera. Przyjechałem, olej wymienili, przy okazji komputer przeprogramowali w związku z "akcją serwisową".

Aha, nie wiem czy dobrze usłyszałem, ale właśnie ta akcja serwisowa to miała również związek z błędnymi wskazaniami komputera do kolejnych przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.