Skocz do zawartości

E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika


Robertas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 622
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam podobnie tyle tylko, że w 1-ce. Przebieg 70 tys., a jaki Ty masz przebieg?

 

 

28.000 mil :]

 

Kolega wszedl pod auto i mowi ze to przedmuch pomiedzy lacznikiem elastycznym a kolektorem i ze dzieje sie to tylko przez chwile na zimnym, bo pozniej te elementy sie rozszerzaja pod wplywem temperatury i doszczelniaja.... We wtorek znow aso zaklepane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazlem calkiem przypadkiem forum dotyczace n43..... Niestety same zle opinie o tym nieudacznym silniku :( ludzie juz ponad 5 lat walczą aby on jako tako chodzil, normalnie nie moge uwierzyc ze bmw wypuscilo takie dno! Wg tego co pisza to aso wymienia wszystko co sie da, a w uk nawet zamieniaja ludzią auta na diesle.... Heh

 

 

Milej lekturki, ja juz swoja wystawilem na sprzedaz i nigdy wiecej "trojki" w benzynie, o ile wogole kupie jakas beeeme ... Pzdr...

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=136258&page=43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę silnik ten jest nadal wstawiany do nowych jednostek. Ale podejrzewam pozmieniano osprzęt i może sam komputer.

 

Od początku jak mam te auto zmieniłem

 

Swiece

Cewki

Kolodwumasowe

Sprzeglo

Czujnik nox

Skrzynie biegow

Czujnik temperatury płynu chlodzacego

Update softu do tego najnowszego z roku 2011

Uszczelnienie skrzyni biegów w starej skrzyni

Uszczelnienie wału korbowego

 

Do tego komplet opon z felgami

 

Całość ponad 8000 pln uwaga w ciągu 8 mc.

 

Auto aktualnie ma 80k przebiegu. Słabo to wygląda. Miała być tania prosta benzyna.

 

U mnie błędów nie sypie ale w upał i jak jest ciepło wibruje mi pedal sprzęgła i silnik bardziej pracuje jak diesel. Jak go zdlawie do 500 obrotów to się uspokaja i ładniej pracuje, ale gazem podniose obroty powyżej 1000 i znów wibracje wracają.

 

Dla kogoś kto siada do mnie pierwszy raz mówi fajnie chodzi. Dla estety który oczekuje większej kultury przy tym silniku to niestety nieporozumienie.

Edytowane przez b4rtimp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja mialem zmieniane 2 kpl cewek, srodkowy kat z tlumikiem, przeplywke....i dalej nie dokonca jest ok, choc spalanie po zmianie kata spadlo w cyklu mieszanym do 7l/100km!!!! Jedyne co mnie teraz trapi to strzelanie w wydechu - tylko i wylacznie na zimnym silniku i to na ssaniu, ssanie sie wylacza to strzelania nie ma i to momentalnie!!! No i czasem szarpnie, ale bardzo rzadko teraz. A tak chodzi dosyc ladnie nie powiem. W zwiazku z tymi problemami auto jedzie do aso we wtorek, zobaczymy co teraz pojdzie do wymiany - szooook!!!!! Auto ma 28.526 mil na liczniku i jest z 2009 roku..!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na interfejsach jak świnia na gwiazdach ja kupiłem dcan + kcan i działa z inpa i dis błędy czyta, live tez. Tyle mi wystarcza. Kupiłem na allegro. Interfejs na USB.

 

Kilka dni temu do swojego bydlaka wlalem

 

injection reiniger liqui moly

 

Balem się tego specyfiku z racji bezpośredniego wtrysku. Póki co wszystko w porządku, jestem zadowolony z działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie wkoncu spece z Aso ujażmili ten silnik :)))) ufffff.....

Po wymianie:

2x cewki

1x przeplywomierz

1x srodkowy tlumik i katalizator

1x nowe oprogramowanie silnika

 

Auto smiga pieknie, stabilnie, szybciej i agresywniej reaguje na gaz, nie dlawi sie, po prostu pieknie.

Moc czuc juz od samego dolu obrotow!!!

Jesli ktos mi powie jak odczytac versje tego softu, chetnie podam....

P.s

Wkoncu mnie cieszy jazda tym autem!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Katalizator - jak pisalem - to faktycznie slabe ogniwo w tym zestawie.

U mnie w 1-ce tez uaktualniono soft i nagle z 7,8l/100km na znanej trasie spalanie zjechalo na 6,9l/100km (trasa 2 x 65km, mierzone na dystansie ponad 700km).

 

Jak narazie nowe bledy od czujnika NOx przestaly sie pojawiac.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam prośbę do kolegów którzy używają INPY. Czy moglibyście sprawdzić czy dla samochodu E87 macie możliwość wyboru silnika N43. Jak próbowałem kilka wersji i dla E90 nie ma problemu silnik jest, natomiast dla E87 (jedynka) w żadnej dostępnej mi wersji nie ma tego silnika. Co prawda daje się odczytać w E87 wybierając E90, ale to trochę irytujące i zawsze gdzieś pojawia się wątpliwość czy wszystko jest OK. Pozdr. ZW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam inpy i nie sprawdze tej wersji softu jak na razie..... Ale moim zdaniem kazda 3ka z N43 powinna miec update softu w ramach akcji serwisowej. Auto po tym zabiegu jezdzi o niebo lepiej, moc czuc juz od samego dołu, nie szarpie wogole, łatwiej sie rusza itd... Jakby inny silnik wlozyli.... Pozdawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, soft daje dużo ale myślę że w Twoim przypadku mógł to być uwalony przepływomierz, po jego wymienia auto dostało drugi oddech.

 

 

Przeplywomierz mialem wymieniony dawno temu i nic to nie dalo....auto zaczelo jezdzic normalnie dopiero od zeszlej srody po w graniu nowego softu, przed tem byla lipa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.