Skocz do zawartości

320i Jakie kupić aluski?


sopek2010

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jeśli miałbym przeznaczyć kasę na felunek to na pewno 18 cali (17 minimum). Odnośnie wzoru to już Twoja sprawa bo wiesz jak jest z gustami. Osobiście jestem za wzorem WYCHODZĄCYM na rant felgi. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy efekt iluzji optycznej, która wpływa na wizualne "powiększenie" koła. Wychodzące OD środka ramiona (szprychy) potęgują wrażenie muskularności, masywności i ogólnie zamykają sylwetkę autka. Jestem za felgami w klasycznym srebrze, gdyż po prostu jest je lepiej widać niż czarne scalające się z tłem wnęki koła. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia :wink: Popatrz niżej:

 

http://images42.fotosik.pl/254/216e3213dad695f3m.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/1414/021a5b807fa1d05cm.jpg

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wyobrażam sobie jazdy na 18 w e46 po polskich drogach :duh: jak dla mnie sport za bardzo ekstremalny. Chyba, że będziesz jeździł a4 tam i z powrotem :norty: a niedługo taka przyjemność będzie duuużo kosztować :mad2: Od razu zastanów się w jakiej cenie są opony w tym rozmiarze, nie mówiąc o wzroście spalania i podatności na koleiny, wszystko zależy gdzie jeździsz i jaki masz budżet?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18 i nie rozumiem takich opinii (na NIE). Jak już kiedyś ktoś napisał na tym forum "alu jak dziewczyny - minimum 18." najlepiej jeździć na 13 i wieeeelkim balonie, wtedy zawieszenie będzie wieczne, a spalanie o 2 litry niższe... polecam 18" model z M6. Super efekt podczas wolnej jazdy np. po mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie kupiłem auta do powolnej jazdy po mieście, więc może dlatego jestem zadowolony z seryjnych 16 :cool2: jak wpadnę w jakąś jamę to nie zastanawiam się czy dojadę do domu, ale co kto woli, wolny kraj :8) a tak z ciekawości na jakich kołach masz zimówki kolego yarq89? Też na 18 czy "na 13 i wieeeelkim balonie"? :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym balonem to bym nie przesadzał :mrgreen: Jak dla mnie 225/45/R17 + 245/40/R17 na lato to max przy zachowaniu w miarę przyzwoitego komfortu na naszych "drogach". Chociaż już nawet na nich mój kupon momentami na koleinach kręci tyłkiem jak Shakira :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie czy Wszyscy, którzy są sceptycznie nastawienia do większych felg i piszą np. 17" to max, jeździli kiedyś tym samym autem na równie dobrych oponach tyle, że o cal większych felgach? ?? Przecież to tylko 2,54 cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie każdy robi jak lubi, ja uważam że e46 aż się prosi o fajne duże fele

ja mam 17stki ori jak były, na zimę zmieniam tylko opony, a czaję się na styling 135 18stki tylko nie wiem jakie et powinno być bo trzy różne wychodziły

kumple mają 18stki i nie ma różnicy w komforcie 17 a 18, nie można domniemywać że jest strasznie tylko się osobiście przekonać

dziś koleś z mojego miasta pokazał się na 19stkach z x5 ( w e46 ) wzór jodełka, na pewno lepsze i twardsze niż połowa felg jakie jeżdżą na większości bmw e46

kupuje się takie fele żeby było stać na zakup dobrych opon do nich, ale z drugiej strony jak ktoś zakładał syf na 13stkę w innych furach to czy to będzie 16 czy 19 też poleci po taniości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikan ---> styling 135 moim zdaniem jedne z piękniejszych OEMowskich obręczy :cool2: Również się czaję na 18tki z tego wzoru. Ponadto spełniają specyfikację, którą opisałem powyżej tj od środka wewnątrz na rant felgi :norty: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy tu w norwegi sprzedaje e46 na AC schnitzer 20" z oponami o profilu 30 i jak nią jeździłem to tłucze, ale ma obniżone zawieszenie. Fakt, że tu wszystkie drogi są nie gorsze niż nasze autostrady... - efekt powalający :cool2: ja właśnie za godzine wsiadam w busa i ruszam PL. Po powrocie zakładam 18 :norty: mam nadzieje, że pogoda w Polsce pozwala już na zmianę na letnie...

Auto znajomego:

http://w523.wrzuta.pl/obraz/3JJCJdXdL9Q/bmw_thomasa_12

Aha na marginesie - wycenił auto (w przeliczeniu na PLN) na 50 tys. zł i jutro ma 3 spotkania z potencjalnymi kupcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikan ---> styling 135 moim zdaniem jedne z piękniejszych OEMowskich obręczy :cool2: Również się czaję na 18tki z tego wzoru. Ponadto spełniają specyfikację, którą opisałem powyżej tj od środka wewnątrz na rant felgi :norty: :cool2:

haha ja dokładnie to samo czaję się na 135 18'' :norty: Wiedziałem już że chcę te felgi na rok zanim bunię kupiłem. Ale trochę boję się jeżdżenia po Wrocławiu na takich dużych bo to jest jeden wielki poligon;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , ja jeźdże po Wrocławiu na ciut mniejszych bo tylko 17, w dodatku nie oemowskie tylko jakies włoskie MAK, 2 lata jazdy felgi ciagle proste i nie uszkodzone, co więcej nawet nie mam 1 zadrapania od krawężników :norty: , raz wpadłem w mega dziure to mi opone rozwaliło z boku, a felga dalej prosta i cała :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również 225/45/17 lato, zima 195/65/15 i wcale dużej różnicy nie odczuwam. Prowadzi sie super, w koleinach może czasem zabuja ale nie ma tragedii. W dodatku często latam a4 wrocław-kraków to na 17 auto idzie jak po szynach.. a na 15 zimowych to raczej kiepsko bo balon duży :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady ... poliftowy 320d wychodzi na minumum 16 a 330d na 17stach, czym szerszy paput tym się lepiej jeździ a czym niższy profil tym mniej buja oponą

- czyli pewniej, precyzyjniej i bezpieczniej

samą motywacją powstania alusa nie był lans i wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lato 225 45 17 i w moich oczach jest wszystko ok, wiadomo ze jak sa koleiny to bedzie troche miotalo mna jak szatan:) ale koszmaru nie ma, zamienilbym na jakies ladne 18 z checia, ale narazie budzet mnie trzyma:) zima to 205 50 17 i tez mi sie fajnie smiga:)a co do felg to takie jak kolega "yoshimura01" przedstawil na fotkach sa bardzo przyjemne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inspektor884 dla jednych wazny jest komfort a drugich wyglad i lans

Jeździłes kolego na 17? Ja mam porównanie między 15 zimowymi a letnimi 17 i wcale dużo się na komforcie nie traci wg mnie. A prowadzi się auto o niebo lepiej na 17 niż na 15. A co do tego lansu, na 17 to żaden lans bo to normalny zalecany przez producenta rozmiar. Zobacz sobie na naklejkę na słupku przy drzwiach. Lans to jest włożyć 19 czy 20 cali w e46 i wtedy się możesz lansować po dzielni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jak ja to odczuwam ! na 17 smigam od 2 tygodni i jak wjadę w koleiny to jest tragedia !! trzeba mocno trzymać kierownice bo auto ciągnie na bok ze masakra a tego zjawiska nie było jak miałem 16 na 205 ale to może wina oponn ( micheliny primacy HP 225 )

A tak na marginesie to stare 16 sprzedałem chłopakowi który przyjechał e46 na pięknej 17 ale jak to określił zmądrzał i wraca na starą przyjemną szesnastkę :D

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sprawnym zawieszeniu może być lekki dyskomfort na koleinach ale nie żeby wyrywało itd

może na 17stce dopiero wyszło że coś nie gra ( tzn jest bardziej odczuwalne )

zresztą jak kto lubi

dla mnie 17 minimum z tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.