Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Też uważam że nie ma co wymyślać.  To nie M3 czy M5 najnowsze. Eurol robi bardzo dobre oleje, shell zresztą też. 

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie eurol tak, mozna wiele o nich poczytac na oilclub. Bardzo dobre oliwy maja. Wolałbym wlac eurol niż castrol do silnika. Zresztą eurol lałem w 2 bmw i w fordzie. Teraz jeżdżę na shell.

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ściemniam. One pochodzą z Niemiec, z recyklingu olejów w tamtejszych rafineriach. Kupuje się je tam w małych sklepikach motoryzacyjnych. Są tam o połowę tańsze od markowych. Nie oznacza to, że one są z automatu złe. Do Castrola jednak startu nie mają.

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak mi tłumaczył jakoś rok temu sprzedawca w sklepiku przy małym warsztacie w dzielnicy przemysłowej Kleve, kiedy zapytałem dlaczego są takie tanie? I czy mogę dolać pół litra do Shella? Na stacji paliw Shell, olej kosztował 18 Euro za litr 🫤

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

🤣 nawet nie będę komentował dalej. Powtórze tylko ze eurol robi dobre oliwy.

 

 

@Borsuczek Nie edytuj tyle razy bo później będzie to głupio wyglądać 😉

Idź na stację benzynowa to za eurola zabulisz też koło 20 euro za litr. Przeciez na stacji wszystko ma marże ze ja pier... 

Edytowane przez feel_x
  • Lubię to 1

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na stacji benzynowej nie było olejów nie markowych w rodzaju Eurola. Na stacjach są głównie Total, Shell albo Aral z ogromną marżą. W tym sklepiku były oleje 5W40 Eurol, Mannol i jeszcze coś innego w cenie około 6 Euro za litr oraz Motul za 10 Euro i tyle. 

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Głupiego rozmowa. Na stacji w Holandii jest eurol tak samo jak w Polsce jest Orlen bo to krajowy wyrób. Logiczne ze stacja nie będzie miała wszystkich oliw jakie są produkowane na świecie. Następnym razem zanim coś palniesz to pierw to sprawdź. Bo ktoś poczyta o recyclingu i bedzie myslal, że jakiś Janusz jeździ z beczka po zakładach, zbiera stary olej, przecedza przez tetre i sprzedaje jako eurol. 

  • Lubię to 1

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Eurol to bardzo dobre oleje. Jest całkowicie na odwrót niż ktoś Ci naopowiadał głupot. Praktycznie każdy olej Castrol to HC i niczym się nie wyróżnia od takiego Lotosa. Nie mówię, że to złe oleje ale jednak Eurol posiada dużo formulacji zawierających dodatkowo bazy PAO. Zresztą wszystko można znaleźć na forach olejowych polskich, niemieckich itd. A opinię sprzedawców w sklepikach motoryzacyjnych możesz wsadzić między bajki. Pewnie nawet nie rozróżnia gęstości od lepkości oleju.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Mnie produkty małych rafinerii nie jarają😀 Może to przez marketing koncernów? W każdym, bądź razie Eurol jest zatwierdzony przez BMW, więc zły nie jest.

Jak widzę W KAŻDYM BĄDŹ RAZIE to mnie mdli 🤐

  • Lubię to 1

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprzedawcy w sklepach motoryzacyjnych to śmiech na sali.. zawsze będą polecać to, na co mają największą marzę, albo to, co najmniej rotuje...

 

Eurol (Fluence), Shell (tylko Helix Ultra), Ravenol (vst, SSL), Millers (w sumie poza trident będzie wszystko ok), Orlen (max expert C3), Specol (Gold), Total - bardzo dobre oleje. Aktualnie wlewam Shella, w porównaniu do Ravenola nie widzę nic niepokojącego, a cena znacznie niższa niż za Ravenol. Temperatury, ciśnienia, zużycie oleju - wszystko w jak najlepszym porządku 

  • Lubię to 4

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.