Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie stoję przed wyborem płukanki i oleju:

 

Zestaw 1

- VALVOLINE SynPower XL-III C3 5W30

- VALVOLINE ENGINE FLUSH

 

Zestaw 2

- LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W30 5L

- LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 2640

 

Czy jest sens dopłaty do oleju LIQUI MOLY? - VALVOLINE kosztuje 98 zł za 4 litry gdzie LM 160 zł za 5 litrów. Co do filtrów to rozumiem że Purflex, Mahle lub OEM?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat jeżdzena castrolu ostatnio na edge fst 5w40 chce zmienic na marke AGIP eni i-Sint MS 5W-40 czy któs jeżdzi z forum na takim moj silnik m47n2 163 KM bez DPF i czy po zmianie castrola zrobić płukankę boje sie żeby nie przedobrzyć z silnikiem wszystko okej na 10 tys km bo tak zmieniam bierze 200 ml oleju na castrolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro jezdzi na castrolu dobrze to po cholere kombinować? Z nudów? Sam jezdze 5 lat na castrolu co rok zmiana i plukanka (co rok bo malo jeżdżę ok. 10 tys km). Nic nie ubywa i nie mam zamiaru kombinować bo po co?

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana oleju na innej marki to nie kombinowanie 10 lat temu castrol robił inne oleje niż teraz jeżeli jest cos lepszego niż castrol a po przeczytaniu całego tematu jest, to jak najbardziej chce to w swoim silniku.a Agipa moge mieć w cenie castrola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jezdzi na castrolu dobrze to po cholere kombinować? Z nudów? Sam jezdze 5 lat na castrolu co rok zmiana i plukanka (co rok bo malo jeżdżę ok. 10 tys km). Nic nie ubywa i nie mam zamiaru kombinować bo po co?

 

w sumie w takim razie mozna miec jeden olej ktory nazywa sie OLEJ. Rynek jest po to aby napedzac rozwoj. Dazenie do "lepszego" stanu jest tym co czyni ze dzisiaj mamy elektrycznosc a nie swieczki ktore juz byly postepem.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jezdzi na castrolu dobrze to po cholere kombinować? Z nudów? Sam jezdze 5 lat na castrolu co rok zmiana i plukanka (co rok bo malo jeżdżę ok. 10 tys km). Nic nie ubywa i nie mam zamiaru kombinować bo po co?

 

w sumie w takim razie mozna miec jeden olej ktory nazywa sie OLEJ. Rynek jest po to aby napedzac rozwoj. Dazenie do "lepszego" stanu jest tym co czyni ze dzisiaj mamy elektrycznosc a nie swieczki ktore juz byly postepem.

 

Podpisuję się.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rynek jest też po to by napędzać sprzedaż. Praktyka wsadzania takiego samego produktu w nowe lepsze opakowanie jest też dobrze znana. Ludzie się rzuca tylko dlatego że ktoś napisze że teraz masz produkt jest super hiper i w ogóle nie ma lepszego. Nie twierdzę że Castrol jest najlepszym olejem świata. Stwierdzam jedynie że skoro 10 lat używania i nic się nie dzieje to po co kombinować??( Poza tym Castrol także , jak i inne marki nie stoi w miejscu.)Mało bylo przypadków na forum że po zmianie oleju było tylko gorzej? Poza tym wiem rivasi że ty dostajesz orgazmu jeżeli chodzi o temat oleju- i nie jest to krytyka z mojej strony - każdy robi i zajmuje się tym czym lubi. Ale podniecanie się każdym nowo zalanym olejem do auta to chyba lekka przesada, chociaż jak ktoś lubi to czemu nie, prawda? Tylko nadal powstaje pytanie, po co tyle kombinować?

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pojde w twoja strone i powiem ze 95% olejow maja identyczne jakosciowo dzialanie...tylko wlasnie aby tak nie bylo i byl postep to pokazujesz jako klient (a nie konsument) ze chcesz widziec postep probujac roznych rozwiazan bo jezeli tego nie robisz to po co producent mial by inwestowac w R&D skoro olej ktory miales 10 lat temu jest dla ciebie wystarczajacy i nie szukasz nic innego. Z tad analogia do oswietlenia... bo z "twoim" (to nie krytyka) rozumowaniem bedziemy przy swieczkach olejowych jeszcze 30 lat... swieczka rownierz mozna sie oswietlac... ale nie pomyslal bys aby to zrobic bo masz elektrycznosc.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jako zwykły klient bez specjalistycznego zaplecza, to nie masz zielonego pojęcia który olej ( z górnej półki) jest lepszy a który gorszy. Nie masz żadnych możliwości aby sprawdzić który w jaki sposób i czy lepszy chroni twój silnik. I nie mówię tu o specyfikacji ale o faktycznym działaniu w środku silnika. A pisanie, że ten na słuch jest lepszy a ten gorszy to właśnie tak samo trafne jak i cały ten temat ciągnący się przez pierdylion stron.

Nie oszukujmy się, ale tak wygląda 90% postów w tym temacie. Zwykły użytkownik nie ma jak sprawdzić ani tym bardziej udowodnić że ten olej a nie inny lepiej chroni jego silnik.

A i dobrze wiem co to postęp...

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszukujesz. stawiasz sie w roli biernego spektatora chociaz nim nie jestes, twoja obecnosc na tej stronie i 1000 postow o tym swiadczy.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje niecałe 1000 postów​ nie jest tylko olejach. Tak samo nie twierdzę że jestem biernym obserwatorem i że nigdy nie próbowałem jeździć na innym oleju. Nawet niedawno mi w głowie zaswital pomysł by zmienić, to chyba z nudów, bo jak człowiek się nudzi to zaczyna wymyślać. myślałem, że szukanie, czytanie i zmienianie marek olejów to będzie najlepsze wyjście. Ale uznałem,że po co mam sobie głowę zawracać takimi rzeczami. Skoro olej który używam robi swoje. Auto jeździ dobrze, nie ubywa oleju, nie kopci to po co mam go zmieniać na inny. To takie szukanie dziury w całym. Co nie ma jak dla mnie odniesienia do twoich świeczek :wink: co innego używanie środka smarnego przez jakies 7 lat bo pewnie tyle srednio posiada sie pojazd (który to srodek smarny notabene także się rozwija) a co innego postęp w oświetleniu na przestrzeni 30 lat (żarówek tez nie zmieniasz co pol roku jak działają).Jak ktoś smaruje chleb masłem bo je lubi i uważa że jest dla niego dobre to nie znaczy że musi iść z postępem i smarować margaryną :wink:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uznałem,że po co mam sobie głowę zawracać takimi rzeczami. Skoro olej który używam robi swoje.

 

z czystej ludzkiej ciekawosci :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, co zalać do 2.0i 150km, na kartce jest 0w30 (bez nazwy marki oleju), auto po wymianie uszczelniaczy zaworowych, i pierdyliona innych uszczelek, nie ma max stanu bo paliła olej przez wadliwe uszczelniacze, musialem dolać pół lira (wybrałem castrola 5w30), pytanie co zrobić i jaki olej zalać, rozumiem że płukanko na 100% i co dalej? auto przebieg 250000 i wymiany zrobione j/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Np motul x-clean 5w40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę z Panami się nie zgodzić :-) Żaden z wyżej wymienionych, bo nie jest o charakterystyce LL-01. Było o tym duzo na forum. Ja poleciłbym Volvoline 5W-30 lub oryginał BMW 5W-30 - oba oleje LL-01.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-clean spełnia normę LL-04, która jest nowsza od LL-01. Można stosować 04 zamiast 01.

 

Zgadza się. Jest nowsza w kontekście silników Diesla oraz DPF, Turbo i ta "norma" jest do nich dedykowana.

Natomiast dla benzyniaków jest LL-01, co nie znaczy że nie można jeździć na LL-04

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla benzyny instrukcja dopuszcza LL01 i LL04 dla Diesla LL04 lub alternatywnie LL01

Z racji że N46 żeby jechał trzeba go kręcić wysoko stosuje 5W40 by lepiej się sprawował przy wyższych obrotach i temperaturze. 5w30 to do spokojniejszych silników diesla raczej.Teraz zaleje Millers CFS 5w40 który to olej przewyższa normy OEM i będe miał porównanie do EE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rivasi i inni koledzy, jak podchodzicie do testów na YT przeprowadzanych przez Piotr Tester? https://www.youtube.com/channel/UCLQb2UdBzX_lgTzaz4Ua1IA/featured

 

Do tej pory słuchałem się porad z tutaj i leje Valvoline, no ale testy pokazują, że to jeden z gorszych olejów, przegrywa z Lotosem.

Czy te testy są miarodajne i można na nich się opierać? Fakt brakuje tutaj testów z gorącym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.