Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak na FB : M1 + 9100, jezeli ci zacznie brac Motul xcess 5W40 +9100

 

uwaga na M1, kupowac od sprowdzanego zrodla (mautoczesci lub petrostr w wawie), holendrzy zlapali kilka kontenorow z podrobami tego oleju moze tego byc wiecej na rynku.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie są filmy z Rosji gdzie widać jak rozlewaja oleje. Wszystkich znanych marek specyfikacjach i bankach. Ja tych podróbek po opakowaniu nie byłbym w stanie wykryc. Bylem zawsze przekonany że nie fałszuja baniek 1litrowych. Niestety robią to tez.

Podrabiaja tez hamulce i filtry. Wizualnie nie można odroznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W internecie są filmy z Rosji gdzie widać jak rozlewaja oleje. Wszystkich znanych marek specyfikacjach i bankach. Ja tych podróbek po opakowaniu nie byłbym w stanie wykryc. Bylem zawsze przekonany że nie fałszuja baniek 1litrowych. Niestety robią to tez.

Podrabiaja tez hamulce i filtry. Wizualnie nie można odroznic.

 

trzeba kupowac od sprawdzonego sprzedawcy :D

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy przejściu z 10w40 na 5w10 czyli z półsyntetyka na 100% syntetyk trzeba robić jakąś płukankę czy po prostu spuszczam stary i zalewam 5w40 robie jakies 5-8k i zalewam znowu 5w40 a pozniej juz co 10-15 k jak sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos w lutym chyba zaraz po zakupie auta zmienialem olej przy okazji wymiany termostatow. Dlugo myslalem I czytalem az zdecydowalem sie na Q8. W PL malo znana marka ale innych czesciach swiata dosc popularna. Od wymiany zrobilem jakies 5tys km I jestem bardzo zadowolony poki co. Jest na pewno ciszej niz bylo z castrolem (edge 5w30) I co najwazniejsze nie ubylo nic. To lubie.

Dobralem wedlug ich strony: https://www.q8oils.com/en/mainnavigation/products/oilrecommendation.aspx

Jak ktos ma dostep do Q8 to polecam.

P.S. nie, nie handluje olejami I to nie jest reklama

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W lałeś do swojej e90?

 

Nie ja..

Spr0wadzoona z germany i ten co ją spr9wadzil zalal u jakiegos pseudo mechanika tym olejem.. Nie wiem moze stare metody(zapobiegawcze) Karamba

i chce przejść na dobry olej 5w40

Silnik sprawdzony,suchy,uszczelki nie spocone

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak oryginalnie zamkniety jest mobil 1 new life 0w40?? Sam korek czy jest jeszcze jakas folia naklejona, ktora trzeba oderwac lub przebic. Chodzi o pojemniki 1 i 5 litrow.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jaki olej do m135i, ktora bedzie modzona?

Latam na millersie w dieselu, tylko nie wiem jaka specyfikacje potrzebuje n55. Najlepiej byloby zalac 0w40 lub nawet 0w50, tylko xf wystarczy czy celowac w cfs do sportu? Kat ori bedzie zamieniony dp wagnera z katem 200cpi, ale wiadomo, ze to tez moze sie zapchac jesli olej nie bedzie odpowiedni. Dodatki do oleju i paliwa leje archoil, ktore podobno pomagaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam E90 320i 150 km z tego co wyczytałem to dobry olej do tej jednostki to 5W30 LL01 lub 04. Ale jaki producent najlepszy będzie?

 

Zalezy jaki jest Twoj styl jazdy.Jesli lubisz przycisnac, to ja bym radzil co najmniej 5w40, ktory napewno uchroni silnik od przegrzewania podczas krecenia pod czerwone pole oraz latem przy temperaturach 30+. Nie wiem dlaczego bmw poleca olej 5w30, ktory zwlaszcza w uturbionych silnikach nie radzi sobie podczas ostrej jazdy i spala sie doslownie w mocnych jednostkach, ado tego zaleca wymiane oleju co 30kkm, gdzie w zaleznosci od rodzaju uzytkowania olej sie roznie przepracowuje.

Na autostradzie mozna jak dla mnie co 20tys, bo 30 to przesada nawet w super oleju (chociaz ja latam 80% autostrada i zmieniam co 6 miesiecy po 10-12tys km).

Jazda 50/50 max 15tys, a miasto lepiej co 10tys albo czesciej gdy mamy dpf-a.

Duzo silnikow zaczyna ''brac olej'' wlasnie przez nieodpowiednie jego dobieranie oraz zbyt duze przerwy miedzy wymianami, nie mowiac o dolewkach zamiast tych zmian.

Moje 325d mialo od nowsci jedna zmiane oleju i jedna dolewke, aby zminimalizowac koszt serwisu, za ktory i tak wlasciciel zaplacil w planie 5-cio letnim.

Filtry paliwa,powietrza i kabinowy nie dotykane przez 4 lata (nawet przy zmianie oleju po raz pierwszy zostal fabryczny-daty na filtrze oraz wpis w ksiazce).

 

Jesli masz maly przebieg, to bralbym 0w40, tylko silnik musi byc w idealnym stanie i czesto wymieniany olej oraz zadnych problemow z uszczelkami.

 

Jesli nie patrzysz na cene, to ja polecam millers, tylko z dobrego sklepu, a nie od zenka na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam E90 320i 150 km z tego co wyczytałem to dobry olej do tej jednostki to 5W30 LL01 lub 04. Ale jaki producent najlepszy będzie?

 

Producent ma mniejsze znaczenie tak naprade pry oleju syntetycznym wazniejsze jest aby robic wymiane co 10 tys km max. Jezei chcesz byc w zgodze z BMw to LL04 norma.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam E90 320i 150 km z tego co wyczytałem to dobry olej do tej jednostki to 5W30 LL01 lub 04. Ale jaki producent najlepszy będzie?

 

Producent ma mniejsze znaczenie tak naprade pry oleju syntetycznym wazniejsze jest aby robic wymiane co 10 tys km max. Jezei chcesz byc w zgodze z BMw to LL04 norma.

 

 

Jaki zatem olej millers do m135i, ktora bedzie pomodzona, bo nikt mi nie moze odpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kiedys kolega Rivasi polecal dodatek do oleju Archoil AR2300 i powiem szczerze ze byl serio fajny ale teraz szukajac tego znalazlem Archoil nano AR9100. Ktos uzywal ?? moze kolega Rivasi sie wypowie ?? :) Dziki jeszcze raz :)

Aha i na jednym kanale YT robili test ceramizera z LM i zastanawiam sie co o tym myslicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR9100 to Bor + plukanka karbonowa w wersji light. Bardzo dobry srodek do kazdorazowej wymiany oleju. Ja dodaje zazwyczaj zaraz po wymianie. Utrzymuje uklad smarowania czysty a bor zapobiega problemom szczegolnie jezeli duzo jezdzi sie w miescie na krotkich trasach albo robi zbyt dlugie wymiany oleju.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.