Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw twoich odczuc i jak przejedziesz do wymiany to wyslij mi 200 :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Auto kupiłem półtora miesiąca temu z przełomem 175000, do tej pory jeździł na Castro 5W30

 

Naczytałem się i kupiłem Mobil New Life 0W40 oraz płukankę engine Flash i dodatek AR9100

 

Robię małe przebiegi gdyż auto sugestie w rodzinie około 1000-1500 km miesięcznie

 

Prosze o info czy mogę się obawiać po płukance i zmianie oleju jakiś wycieków lub co gorsza spalania oleju

 

Dodam że po przejechaniu 1500km oil check pokazuje zawsze max nawet po mocniejszej jedzie przez 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana oleju nie wyeliminuje ci przyczyny, moze bedziesz mniej slyszal ale faktycznie problem pozostanie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od niedawna posiadam bmw e90 320d 163km + chip 2007r,

od początku lany był olej Castrol 5w30, jednakże po prześledzeniu wątku

zdecydowałem się na wymianę. Czy ktoś może polecic jaki olej bedzie najlepszy,

zbliża się lato, jeżdżę dość szybko, głównie miasto ale krótkie trasy również. Prosiłbym

również o link do sklepu w którym kupie ten olej oryginalny w dobrej cenie, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Co zalać do mojej bmw 318i 129koni 2006r. Ostatnio lałem Valvoline synpower 5w-30 na 11tys km wziela mi 0.5l oleju. Samochód ma obecnie 141tys przebiegu. Lać taki sam czy może zmienić na coś innego????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od niedawna posiadam bmw e90 320d 163km + chip 2007r,

od początku lany był olej Castrol 5w30, jednakże po prześledzeniu wątku

zdecydowałem się na wymianę. Czy ktoś może polecic jaki olej bedzie najlepszy,

zbliża się lato, jeżdżę dość szybko, głównie miasto ale krótkie trasy również. Prosiłbym

również o link do sklepu w którym kupie ten olej oryginalny w dobrej cenie, pozdrawiam serdecznie

 

 

Masz dokładnie jak ja. Również miałem wcześniej lany Castrol 5w30, ale zdecydowałem się na zmianę smarowania. Kupiłem na stronie czescidobmw.pl i generalnie powiem CI, że zarówno po opiniach na forum, również przy poradach udzielanych przez obsługę sklepu polecono mi Motul (8100 X-clean+ 5W-30 z norą LongLife 04).

 

Zrobiłem również płukankę Liqui Moly. Jakie wrażenia? Hmm, silnik ma lepszą kulturę pracy, pracuje ciszej zarówno przy pracy na jałowym biegu jak i przy przyspieszaniu. Zobaczymy jak będzie dalej, ale narazie nie żałuję zmiany:)

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przejrzałem już trochę stron i dalej mam dylemat który olej będzie najlepszy dla mnie.

 

BMW E90 325i - N52B25

Obecnie: 10W40 - Motul Synergie 6100 - z Allegro więc możliwe że podrobiony.

Auto nie bierze oleju, wszystkie wycieki zewnętrzne już zlikwidowane.

Wyczytałem na stronach tematu że polecany jest 0W40 Mobil 1 New Life, podobnie jak 5W30 - Valvoline Synpower - polecony na PW przez guzior2 - Dzięki! :D

 

Który olej jest bardziej odpowiedni dla mojego silnika? Chciałbym zaczerpnąć trochę więcej opinii.

Przebieg to 273 kkm i na obecnym oleju czasem delikatnie słychać popychacze - przewertowałem e90post, w 90procentach wymiana oleju pomaga szczególnie przy moim oleju.

Czy dodatkowo powinienem wlać wyciszacz popychaczy?

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez wuulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiem, ze temat z olejami jest. Chciałem założyć nowy aby ludzie cześciej na niego trafiali i uświadomili sobie problem. Podaje link do bardzo ciekawego artykułu którego polecam przeczytać: http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.